Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

DZIENNIKARZE I BLOGERZY NA WIZYCIE STUDYJNEJ PO OPOLSZCZYŹNIE I POGRANICZU POLSKO-CZESKIM

W dniach 25 25-27 listopada 2019 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała pierwszą z pięciu wizyt studyjnych dla dziennikarzy po województwie opolskim i czeskim pograniczu w ramach projektu Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko  Czeskiego 'Wspólne dziedzictwo'.

Nasi goście podczas trzech dni wizyty odwiedzili wiele atrakcyjnych miejsc jakie do zaoferowania ma nasze województwo. Pierwszego dnia pięcioosobowa grupa dziennikarzy odwiedziła kompleks pałacowo-parkowy z Pałacem Odrowążów oraz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, położone nieopodal Pole golfowe Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim oraz Silesia Ring - Tor wyścigowy.

Po smacznym obiedzie w Restauracji „Kamieniec”, znajdującej się na Szlaku Kulinarnym „Opolski Bifyj” grupa udała się na zwiedzanie Fabryki Robotów w Mosznej, a następnie na zwiedzanie bajecznego Zamku Moszna. Kolacja i nocleg w Hotelu „Dębowe Wzgórze” położonym u podnóża Gór Opawskich był ciekawą zapowiedzią dnia kolejnego.

Drugiego dnia zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po Parku zdrojowym w Głuchołazach. Z Głuchołaz grupa udała się do Paczkowa, gdzie zwiedzono Muzeum Gazownictwa, Metamuzeum Motoryzacji oraz Winnicę Hople, gdzie odbyła się degustacja wina.

Z Paczkowa, który sąsiaduje z Czechami grupa udała się na wizytę do pobliskiego malowniczego Jesenika. W tamtejszym Muzeum etnograficznym udało się prześledzić procesy czarownic z XVII wieku, grupa zwiedziła również zabytkowy budynek Katovna, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej oraz Jesenicki Rynek.

Z Jesenika grupa udała się na kolejny nocleg do Hotelu Dwór Biskupi położonego w Nysie -  mieście, które zwiedzano kolejnego dnia. Duże wrażenie na uczestnikach wywarły kolejne odwiedzane tu miejsca: Bastion Św. Jadwigi, Bazylika śś. Jakuba i Agnieszki,  Skarbiec św. Jakuba, wieża ratuszowa, Muzeum Powiatowe w Nysie – Pałac Biskupi.

W drodze powrotnej do Opola, gdzie zakończyła się wizyta uczestnicy mieli okazję skosztować wybitnego Karpia po Niemodlińsku, serwowanego w Restauracji na Wyspie w Niemodlinie.

Z wizyty powstały liczne relacje i artykuły, do przeczytania i obejrzenia których serdecznie zachęcamy.

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe