Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

IMPREZY TARGOWE W 2019 R.

1. WROCŁAW - XI MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE I CZASU WOLNEGO - 1-3.03.2019 r.

2. OSTRAVA - DOVOLENA A REGION - 1-3.03.2019 r.

3. BERLIN - ITB - 6-10.03.2019 r.

4. ŁÓDŹ - NA STYKU KULTUR - 22-24.03.2019 r.

5. KATOWICE - GLOBALNIE - 29-31.03.2019 r.

6. OŁOMUNIEC - TOURISM EXPO 2019 - 5-6.04.2019 r.

7. CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW - 17-19.05.2019 r.

8. OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA - 24-26.05.2019 r.

9. NYSA - OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO - 2.06.2019 r.

10. PRAGA - DNI POLSKIE - 15.06.2019 r.

11. OPOLE - XI FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW - 23-25.08.2019 r.

 

WROCŁAW - XI MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE I CZASU WOLNEGO

Za nami kolejna 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu (1-3.03.2019).  Tym razem targi odbyły się w nowej lokalizacji - na Stadionie Wrocław. Ten nowoczesny obiekt, wybudowany na potrzeby Euro 2012, niejednokrotnie gościł  inne imprezy targowe jednak turystykę "zaserwował" po raz pierwszy. Zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Wspólnie z nami przez cały okres trwania targów promowało się Opole, Nysa oraz Prudnik z czeskim Parterem Krnovem. W drugi dzień targów dołączyła do nas Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, która przygotowała Oleską Śmietankówkę do degustacji oraz do sprzedaży. Kupujących Śmietankówkę było bardzo wielu, ponieważ jej smak jest naprawdę wyjątkowy. W trzeci dzień targów dołączył do nas Książęcy Browar Nysa, który również przygotował swoje wyroby do degustacji jak i sprzedaży. Wyjątkowy smak kraftowego piwa również posmakował wielu odwiedzającym. Przez trzy dni trwania targów nasze stoisko odwiedziło mnóstwo osób,  w tym wiele rodzin z dziećmi szukających pomysłu na wspólne spędzanie czasu wolnego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze zamki i pałace, w tym Zamek w Mosznej czy Niemodlinie ale także Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Zoo w Opolu, wszelkie publikacje dotyczące turystyki aktywnej, jak: spływy kajakowe, szlaki rowerowe oraz jeziora Turawskie i Nyskie. Mieszkańcy Dolnego Śląska  również mocno interesowali się Szlakiem Kulinarnym „Opolski Bifyj” i związanymi z nim wydawnictwami. Podsumowując, targi uważamy za bardzo udane!

 

 

OSTRAVA - DOVOLENA A REGION

W dniach 1-3 marca br. w sercu czeskiej Ostrawy – Centrum wystawienniczym Czarna Łąka obyły się targi turystyczne pn. „Urlop 2019”, które były powiązane z targami książki. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz drugi promowała walory Opolszczyzny podczas tego wydarzenia. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Miastem Kędzierzy-Koźle zachęcała turystów z morawsko-śląskiego kraju, którzy brali udział w targach do odwiedzenia sąsiadów „za miedzą”. Podczas 3 dniowej imprezy gościom przychodzącym na stoisko Województwa Opolskiego gwarantowaliśmy mnóstwo atrakcji. Poza wręczaniem darmowych publikacji z regionu opolskiego częstowaliśmy turystów słodkościami z Cukrów Nyskich i Odry a ponadto zapraszaliśmy do degustacji specjalności ze Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie czyli Oleskiej Śmietankówki. Dodatkowo na stoisku miał miejsce konkurs Wiedzy o Opolszczyźnie, w którym do wygrania, co godzinę, były wartościowe przedmioty i materiały przekazane przez Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu i Opolską Regionalną Organizację Turystyczną. Gratulujemy zwycięzcom!

 

BERLIN - ITB

W dniach 6 – 10 marca 2019 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna i województwo opolskie uczestniczyły w kolejnej już edycji Międzynarodowych Targów Turystyki ITB 2019 w Berlinie. Wydarzenie to jest największą i najbardziej znaną tego typu imprezą, która w 26 halach wystawienniczych od lat gromadzi ponad 10 tysięcy wystawców z ok. 180 krajów z całego świata. Krajem partnerskim tegorocznej imprezy była Malezja, państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej. W czasie ceremonii otwarcia prezentowana była malownicza i bogata kultura tego kraju. Podczas tego światowego święta turystyki nie mogło zabraknąć województwa opolskiego, które wraz z innymi polskimi regionami prezentowało się na Polskim Stoisku Narodowym w hali 15.1. Wspólnie z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną swoją ofertę prezentowało Miasto Opole. Na wspólnym stoisku województwa opolskiego prezentowała się również rekonstrukcyjna grupa rycerska, która zachęcała odwiedzających do odwiedzin Opolskich Zamków i Pałaców w tym Zamku Książęcego Niemodlin i Zamku Moszna. Również na scenie Polskiego Stoika Narodowego nie mogło zabraknąć opolskich rycerzy, którzy prezentowali średniowieczne tańce oraz pokazy walk rycerskich. Na naszym stoisku nie mogło zabraknąć także wielu opolskich specjałów. Odwiedzający mieli możliwość spróbowania legendarnej już Oleskiej Śmietankówki, pysznego piwa z Browaru Książęcego w Nysie, czy też pysznych słodkich i słonych przysmaków, które zagwarantował Zamek Książęcy Niemodlin 1313. Przybyli goście rozsmakowali się w opolskich pysznościach i zostali należycie zachęceni do wizyty w naszym regionie. Natomiast wykwalifikowana wspólna obsługa opolskiego stoiska regionalnego zadbała o to by każdy uzyskał wszelkie informacje na temat wizyty w województwie opolskim. Kolejną edycję Międzynarodowych Targów Turystyki ITB 2019 w Berlinie z pewnością można uznać za kolejny sukces promocyjny całej Opolszczyzny i Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

ŁÓDŹ - NA STYKU KULTUR

Po raz pierwszy Województwo Opolskie prezentowało swoje atrakcje na targach turystycznych „Na styku kultur” w Łodzi, które odbyły się 22-24.03.2019 r. Pojechaliśmy do Łodzi z ciekawością tego jak wyglądają targi, czego możemy się po nich spodziewać. Zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Razem z  Urzędem Marszałkowskim prezentowaliśmy, to co Opolszczyzna ma najlepszego i najsmaczniejszego. Oprócz materiałów promocyjnych, na stoisku można było skosztować piwa kraftowego z Browaru Nyskiego, Oleskiej Śmietankówki, naturalnych soków jabłkowych spod Niemodlina czy słodyczy z Brzegu i Cukrów Nyskich. Przez trzy dni trwania targów nasze stoisko odwiedziło mnóstwo osób,  w tym wiele rodzin z dziećmi szukających pomysłu na wspólne spędzanie czasu wolnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze zamki i pałace, w tym Zamek w Mosznej czy Niemodlinie ale także Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Opole i jego atrakcje w tym: ZOO czy Muzeum Polskiej Piosenki, wszelkie publikacje dotyczące turystyki aktywnej, jak: spływy kajakowe, szlaki rowerowe oraz jeziora Turawskie. Dla dzieci na stoisku czekały dwa Minionki użyczone przez Fabrykę Robotów, a goście odwiedzający nasze stoisko mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie wiedzy o Opolszczyźnie. Łodzianie nie kryli swojego zadowolenia z obecności Województwa Opolskiego na targach, często mogliśmy usłyszeć, że nareszcie jesteśmy! To były bardzo pracowite trzy dni, podczas których rozdaliśmy wszystkie materiały i odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Dziękujemy naszym członkom za przekazanie nagród (Miastu Opole, Muzeum Polskiej Piosenki, Restauracji nad Stawem w Bogacicy) oraz Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie za przekazanie Śmietanków Oleskiej. Łodzianom mówimy do zobaczenia za rok!

 

 

KATOWICE - GLOBALNIE

W dniach 29.03 - 31.03.2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się jubileuszowe 25 Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOBALNIE.  Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego przygotowała stoisko promujące najważniejsze atrakcje naszego Regionu.

Podczas trzech dni nie zabrakło degustacji regionalnych słodyczy z Cukrów Nyskich oraz słodkości
z Brzegu. Goście mogli także skosztować regionalnego piwa z Książęcego Browaru z Nysy.

Odwiedzający mogli zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. W tym przypadku pomogły nam minionki z Fabryki Robotów, z którymi wielu robiło sobie pamiątkowe zdjęcia.

W sobotę na stoisko dołączyła również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna, która częstowała gości Oleską Śmietankówką oraz świeżym chlebem z oleskim masłem.

Jak co roku duże zainteresowanie wzbudzała oferta wypoczynku nad Jeziorami Turawskimi, Jeziorem Nyskim oraz ścieżki rowerowe m.in. wokół Góry św. Anny oraz w okolicach Gór Opawskich.

Wzorem poprzednich imprez targowych na stoisku Opolszczyzny zorganizowaliśmy Konkurs dotyczący wiedzy o województwie opolskim, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. W trakcie trwania targów codziennie losowane były nagrody przekazane na cele konkursowe przez wielu partnerów Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, m.in. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz Muzeum Wsi Opolskiej i Zamek w Mosznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko województwa opolskiego! Zapraszamy ponownie za rok!

 

 

OŁOMUNIEC - TOURISM EXPO 2019

W dniach 5-6 kwietnia 2019 r. odbyły się Targi Turystyki TOURISM EXPO 2019 w Ołomuńcu w Republice Czeskiej. W ramach sąsiedzkiej współpracy polsko-czeskiej i zaproszenia od strony czeskiej, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała stoisko promujące województwo opolskie. Wspólne działania promocyjne OROT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pozwoliły na udaną prezentację naszego regionu w sąsiednim kraju ołomunieckim. Wspólnie z OROT nasz region prezentowały przedstawicielki przygranicznej Gminy Prudnik. Na stoisku regionalnym województwa opolskiego odwiedzający otrzymali pełne informacje o atrakcjach turystycznych oraz możliwościach spędzania wolnego czasu w naszym regionie w języku czeskim. Z prezentacją Śląska Opolskiego zapoznali się również przedstawiciele samorządu kraju ołomunieckiego, którzy odwiedzili nasze stoisko. Turyści mogli również spróbować tradycyjnych opolskich przysmaków i trunków takich jak oleska śmietankówka, piwo regionalne z Browaru Książęcego w Nysie, cukierków oraz chałwy z Brzegu. Odwiedzający zostali także przywitani tradycyjną polską pajdą chleba ze smalcem. Targi Turystyczne TOURISM EXPO 2019 w Ołomuńcu można zaliczyć do kolejnej udanej turystycznej imprezy targowej, na której Śląsk Opolski odniósł sukces promocyjny.

 

 

CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW

 

 

OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA

 

 

NYSA - OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO

 

PRAGA - DNI POLSKIE

 

 

OPOLE - XI FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW

Tegoroczny festiwal odbył się po raz pierwszy w nowym miejscu, a mianowicie na odnowionym Placu Kopernika. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji: koncerty, warsztaty kulinarne, degustacje oraz jarmark produktów regionalnych. Była też strefa relaksu z plażą i palmami. Opolska Regionalna Organizacja promowała szlak kulinarny „Opolski Bifyj”. W strefie opolskiego szlaku kulinarnego można było skosztować specjałów przygotowanych przez dwóch członków szlaku: Restaurację Zamkowy Młyn z Krapkowic oraz Restaurację Opolankę z Opola. Do wspólnej prezentacji zaprosiliśmy również Browar w Cieniu, który oferował swoje piwo rzemieślnicze oraz Cukry Nyskie, które przygotowały swoje słodkości do degustacji. Można nas było również spotkać w strefie relaksu w namiocie rozstawionym na plaży, gdzie prezentowaliśmy walory turystyczne na pograniczu-polsko czeskim w ramach projektu pn. Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko Czeskiego 'Wspólne dziedzictwo'.

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe