Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

NAGRODA DLA SERII WYDAWNICZEJ ŚLĄSKA OPOLSKIEGO!

 

Wyróżnienie 3. miejscem  dla serii wydawniczej Śląska Opolskiego podczas XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu
 
          Podczas XX Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon 2009” w Poznaniu ogłoszono wyniki XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Publikacje otrzymały nagrody w pięciu kategoriach: Albumy Krajoznawcze, Przewodniki, Monografie i Inne Opracowania Krajoznawcze, Mapy i Atlasy, Informatory Krajoznawcze i Foldery. Po raz pierwszy Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Oficyną Piastowską zgłosiła na konkurs w ramach ww. przeglądu m.in. cykl map turystycznych „Śląsk Opolski”, stanowiących całość wydawniczą: Atrakcje turystyczne, Zabytki techniki, Łowiectwo, Zabytki, Turystyka wiejska, Kultura ludowa oraz Przyroda. Zgłoszone mapy zostały wyróżnione trzecim miejscem w kategorii „Mapy i Atlasy” za poglądową i wszechstronną charakterystykę atrakcji turystycznych województwa opolskiego. Seria map Śląska Opolskiego została doceniona nie tylko przez grono specjalistów i krajoznawców z całej Polski, ale spotkała się także z dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas tegorocznych targów „Tour Salon”.
         Organizatorem przeglądu były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Zarząd Główny PTTK oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu, a celem przeglądu była promocja wartościowych publikacji krajoznawczych i turystycznych, które oceniane były m.in. w zakresie walorów treściowych orazpod kątem edytorskim. Po zakończonym konkursie nagrodzone publikacje zostały przekazane do czytelni Pracowni Krajoznawczej mieszczącej się w Poznaniu.
 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe