Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Obrady Zespołu merytorycznego ds. Turystyki przy Konwencie Marszałków RP w Opolu

W pierwszym półroczu 2018 roku województwo opolskie objęło zaszczytne przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Nieodłącznym elementem ww. wydarzenia są obrady Zespołu merytorycznego ds. Turystyki, którego stworzenie zadeklarowano w trakcie Konwentu Marszałków Województw RP w 2017 r. w województwie małopolskim.

W związku z powyższym w dniach 16-18.05.2018 r. odbyły się w Opolu obrady Zespołu merytorycznego ds. Turystyki, składającego się z 29 przedstawicieli wszystkich Urzędów Marszałkowskich oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych. Zespół merytoryczny ds. Turystyki to swego rodzaju forum konsultacyjno-opiniodawczo-doradcze Konwentu Marszałków Województw RP, w którym dokonuje się wymiany informacji i doświadczeń, tym samym opracowując wspólne stanowiska w sprawach strategicznych związanych z rozwojem turystyki w kontekście szczególnie regionalnym.

Dzięki wizycie studyjnej zorganizowanej na potrzeby obrad Zespołu Goście mieli możliwość zobaczyć takie miejsca jak: żelazny most w Ozimku, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Zamek w Niemodlinie, Zamek w Mosznej, Wieżę Piastowską w Opolu oraz Muzeum Polskiej Polskiej Piosenki w Opolu.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie w przyjęcie członków Zespołu ds. Turystyki. Jesteśmy przekonani, że dzięki owocnym obradom i poznaniu choć w małym stopniu Opolszczyzny pozostaną w pamięci Gości niezatarte wspomnienia i sprawią one, że powrócą do nas aby zobaczyć więcej.

Dziękujemy również Hotelowi DeSilva Premium w Opolu za profesjonalne zorganizowanie obrad.

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe