Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

IMPREZY TARGOWE W 2018 R.

1. PRAGA - HOLIDAY WORLD - 15-18.02.2018

2. WROCŁAW - X MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE I CZASU WOLNEGO - 23-25.02.2018

3. OSTRAVA - DOVOLENA A REGION - 2-4.03.2018

4. BERLIN - ITB - 7-11.03.2018

5. KATOWICE - GLOBALNIE - 23-25.03.2018

6. CHORZÓW - TARGI TURYSTYKI WEEKENDOWEJ ATRAKCJE REGIONÓW - 18-20.05..2018

7. OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA - 25-27.05.2018

8. PRAGA - DNI POLSKIE - 16.06.2018

9. OPOLE - X FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW - SIERPIEŃ 2018

 

 

PRAGA - HOLIDAY WORLD

W dniach 15-18 lutego 2018 roku w Pradze odbyły się najważniejsze targi turystyczne w Czechach- Holiday World. Na narodowym stoisku Polski promowało się także województwo opolskie. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były dla profesjonalistów, natomiast konsumenci mogli odwiedzać imprezę w weekend. Tegorocznym krajem partnerskim była Słowacja.Na polskim stoisku swoje oferty oprócz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej prezentowało czterech wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Giżycko i Uzdrowisko Świnoujście. Czesi najczęściej pytali o trasy rowerowe, atrakcje turystyki aktywnej, wypoczynek nad morzem i nad jeziorami. Szczególnie doceniali obiekty zamkowo – pałacowe. OROT promowała najważniejsze miejsca atrakcyjne dla turysty z Czech. Głównym tematem były zamki i pałace w regionie, szczególnie zamek w Mosznej i w Niemodlinie oraz piesze i rowerowe trasy na pograniczu polsko – czeskim, w szczególności okolice Nysy, Prudnika i Głuchołaz. Publikacja „Szlak miejski Głuchołaz” rozchodziła się jak świeże bułeczki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mapy z Krainy Dinozaurów, w których zawarte były atrakcje turystyczne właśnie z tamtego terenu oraz broszury okolic Kędzierzyna- Koźla.Odwiedzający nasze stoisko byli częstowani regionalnymi wyrobami ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie”, a słodkości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Bardzo gorąco dziękujemy za przekazanie swoich wyrobów do degustacji. Czesi często wspominali swoje podróże do naszego województwa, które bardzo im się podoba.

 

 

WROCŁAW - X MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE I CZASU WOLNEGO

Była to jubileuszowa, X już edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego, która odbyła się w Hali Stulecia i trwała od 23 do 25 lutego 2018. Zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Wspólnie z nami promowali się Miasto Opole z Muzeum Polskiej Piosenki oraz Miasto Nysa, a w drugi dzień targów dołączyła do nas firma - Spływy Stobrawą i usługi przewodnickie „OPOLSKA PRZYGODA”. Jak zawsze przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko mnóstwo atrakcji i materiałów promujących nasz region. Przez trzy dni trwania targów nasze stoisko odwiedziło mnóstwo osób,  w tym wiele rodzin z dziećmi szukających pomysłu na wspólne spędzanie czasu wolnego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze zamki i pałace, w tym Zamek w Mosznej czy Niemodlinie ale także JuraPark w Krasiejowie, Zoo w Opolu oraz wszelkie publikacje dotyczące turystyki aktywnej: spływy kajakowe, szlaki rowerowe oraz jeziora Turawskie i Nyskie. Mieszkańcy Dolnegośląska  szczególnie interesowali się Szlakiem Kulinarnym „Opolski Bifyj” i związanymi z nim wydawnictwami. Zwiedzający nasze stoisko mogli zasmakować słodkości przygotowanych przez Spółdzielnie Pracy „Cukry Nyskie” oraz Oleskiej Śmietankówki, którą  w celach degustacyjnych przekazała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna. Zorganizowaliśmy również konkurs wiedzy o Opolszczyźnie, w którym do wygrania były cenne nagrody: pobyt w Hotelu Spałka**** w Kluczborku, gadżety oraz bony do Ośrodka Jakubus w Jakubowicach  a także pakiety od Miasta Opola i Muzeum Polskiej Piosenki.

 

OSTRAVA - DOVOLENA A REGION

Od 2 do 4 marca 2018 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Powiatem Prudnickim promowała walory turystyczne Województwa Opolskiego podczas targów turystycznych „Dovolena a region” w Ostrawie. Tematami przewodnimi targów były: urlop, region i uzdrowiska. Województwo Opolskie po raz pierwszy uczestniczyło w targach turystyki w Ostrawie, dlatego też nasze stoisko odwiedzały tłumy. OROT promowała nasz Region nie tylko poprzez wręczanie materiałów promocyjnych w postaci publikacji ale również zachęcała do odwiedzenia Opolszczyzny słodkościami ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” z Nysy oraz degustacją słynnej Oleskiej Śmietankówki przygotowanej przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Olesna.

Dzięki współpracy OROT z opolskimi atrakcjami turystycznymi oraz obiektami noclegowymi mogliśmy przeprowadzić w sobotę atrakcyjny konkurs dla gości odwiedzających nasze stoisko. Nagrody do konkursu ufundowane zostały przez:

 1. Zamek w Mosznej
 2. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
 3. ZOO w Opolu
 4. Miasto Prudnik
 5. Powiat Prudnik

Sponsorom dziękujemy za wsparcie i uatrakcyjnienie promocji Województwa Opolskiego na targach w Ostrawie.

 

BERLIN - ITB

W dniach 6-11 marca 2018 r. odbyła się 52-ga  edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Wydarzenie to jest największą i najbardziej znaną tego typu imprezą, która w 26 halach wystawienniczych od lat gromadzi ponad 10 tysięcy wystawców z ok. 180 krajów z całego świata. W tym roku promujące się kraje, regiony, hotele, biura podróży i wielu innych przedstawicieli branży turystycznej prezentowało swoją ofertę blisko 180 tysiącom odwiedzających. Regionem partnerskim targów był niemiecki Land Mecklenburg Vorpommern. Region ten sąsiaduje z Polską i słynie z bogatej i ciekawej fauny oraz flory, a także z zamków i pałaców. W czasie ceremonii otwarcia targów swoje przemówienie mieli znakomici goście, m.in. prezydent Światowej Organizacji Turystycznej Pan Zurab Pololikashvil. Na gali pojawiła się również Kanclerz Niemiec Pani Angela Merkel, która również w kilku słowach przywitała gości oraz wsparła branżę turystyczna w swym rozwoju.

Wśród wystawców nie zabrakło województwa opolskiego, które wraz z innymi regionami obecne było na Polskim Stoisku Narodowym w hali 15.1. Wspólnie z OROT swoją ofertę turystyczną prezentowało Miasto Opole wraz z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum w czasie dni branżowych  na scenie głównej Polskiego Stoiska Narodowego przedstawiło swoja prezentację. Dodatkowo dwukrotnie  na scenie wystąpił Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Pan Jarosław Wasik, wykonując swoje największe hity. Recital spotkał się o dużym zainteresowanie, a oklasków nie było końca.

Na stoisku oprócz materiałów promocyjnych można było skosztować Śmietankówki Oleskiej przygotowanej przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Olesna oraz skosztować regionalnego piwa z  Browaru Namysłów. Odwiedzający mieli również okazję skosztować regionalnych słodkości ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” z Nysy, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Ciekawym elementem na stoisku były specjalne tablice z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przy których odwiedzający nas goście mogli posłuchać największych polskich hitów muzycznych.

Zwiedzający mogli wziąć udział także w konkursie wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, w którym czekały cenne nagrody m.in. vouchery na pobyty w najlepszych hotelach i pałacach Śląska Opolskiego,  a także wejściówki do największych atrakcji turystycznych naszego Regionu, m.in. : do JuraParku w Krasiejowie, a także odnowa biologiczna na zamku w Mosznej.

Odwiedzającym targi prezentowaliśmy najnowsze informatory i przewodniki po regionie, mapy i foldery, materiały promujące konkretne atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Zainteresowaniem cieszyły się m.in.: przewodnik turystyczny po województwie opolskim, oferta turystyczna terenów wiejskich, informatory o zabytkach architektury drewnianej, zamkach i pałacach, muzeach, parkach krajobrazowych oraz mapy z największymi atrakcjami turystycznymi naszego województwa

Podczas uroczystej gali otwarcia i w pierwszych dniach targów obecni byli m.in. Prezes OROT Stanisław Rakoczy, Wicemarszałek Województwa Pan Roman Kolek , a także członek Zarządu OROT Pan Tadeusz Troszyński. Opolskie stoisko odwiedził również Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka wraz ze swoim zastępcą Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dariuszem Rogowskim, a także mieliśmy przyjemność gościć Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Pana Roberta Andrzejczyka. W czasie wszystkich dni targowych o gości odwiedzających nasze stoisko troszczyli się i udzielali rzetelnych informacji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola oraz OROT.

Dzięki współpracy z opolskimi obiektami noclegowymi mogliśmy przeprowadzić atrakcyjny konkurs dla gości odwiedzających nasze stoisko. Nagrody do konkursu ufundowane zostały przez:

 • Hotel Dębowe Wzgórze z Pokrzywnej
 • Hotel Arkas z Prószkowa
 • Hotel Festival z Opola
 • Hotel Szara Willa z Opola
 • Hotel Gorzelanny z Pokrzywnej
 • Moszna Zamek
 • Hotel Zacisze z Turawy
 • Hotel Piast z Opola
 • Pałac Pawłowice
 • Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Sponsorom serdecznie dziękujemy za ponowne wsparcie promocji naszego regionu!

Po raz kolejny wspólna prezentacja Opolszczyzny okazała się ogromnym sukcesem, który odbił się szerokim i pozytywnym echem. Wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę!

 

 

KATOWICE - GLOBALNIE

 

 

CHORZÓW - TARGI TURYSTYKI WEEKENDOWEJ ATRAKCJE REGIONÓW

W dniach 18-20 maja 2018 w Parku Śląskim w Chorzowie, przy Stadionie Śląskim odbyły się Targi  Turystyki Weekendowej- Atrakcje Regionów. Nowe umiejscowienie targów okazało się frekwencyjnym sukcesem. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie prezentowała walory turystyczne naszego Regionu.

Podczas 3 dni targów stoisko Opolszczyzny odwiedziło tysiące osób, szczególnie liczne były  rodziny z dziećmi, które szukały atrakcji dla swoich pociech na nadchodzące wakacje. Bardzo liczną grupę stanowili również rowerzyści, którzy uwielbiają zwiedzać nasze województwo, jadąc jednośladem. W trakcie targów zwiedzający najczęściej pytali o największe atrakcje województwa opolskiego, spływy kajakowe, mapy i przewodniki rowerowe. Szczególne zainteresowanie wzbudzały opolskie zamki i pałace na czele z Zamkiem w Mosznej i Zamkiem Niemodlin. Równie dużo było zapytań o miejsca noclegowe nad opolskimi akwenami wodnymi: w Turawie i nad Jeziorem Nyskim.

Na stoisku miał miejsce także, jak co roku konkurs Wiedzy o Opolszczyźnie, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody przekazane przez opolskie hotele i atrakcje turystyczne: Hotel Szara Willa z Opola, Hotel Piast z Opola, Hotel Spałka z Kluczborka, Zamek Moszna, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Restauracja Zapiecek w Mirowszczyźnie. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA

 

 

PRAGA - DNI POLSKIE

 

 

OPOLE - X FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe