Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Study Tour niemieckich dziennikarzy na Opolszczyźnie !

W dniach 17.05. – 20.05.2017 r. na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na terenie województwa opolskiego przebywali dziennikarze reprezentujący największe niemieckie magazyny. W ramach współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Zagranicznymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej, każdego roku OROT  zaprasza dziennikarzy reprezentujących największe stacje telewizyjne oraz najpopularniejsze dzienniki i miesięczniki, w celu przedstawienia piękna Opolszczyzny oraz zachęcenia do jej odwiedzenia poprzez artykuły prasowe, jak i reportaże telewizyjne.

Tematem przewodnim wizyty dziennikarzy były Zamki i Pałace Opolszczyzny, ale także szlak kulinarny Opolski Bifyj. Dziennikarze mogli zobaczyć m.in. Pałac Większyce, Zamek Moszna, Zamek w Niemodlinie, Pałac w Izbicku, Pałac w Kamieniu Śląskim, Pałac w Kopicach czy Pałac w Sulisławiu. W ramach swojej podróży odwiedzili Nysę, gdzie największe wrażenie na dziennikarzach zrobił Skarbiec, po którym oprowadzał jego gospodarz Proboszcz Ks. Prałat Mikołaj Mróz. Dziennikarze mieli okazję również poznać uroki Opola, Kamienia Śląskiego i Góry św. Anny. Ta krótka a zarazem intensywna wizyta była połączeniem walorów turystycznych, kulturowych, historycznych oraz kulinarnych.

To wszystko udało się dzięki współpracy m.in.  z Urzędem Miejskim w Nysie, Biurem Podróży Almatur z Opola, Pałacem Większyce, Zamkiem Moszna, Hotelem Court Park z Nysy, Zamkiem w Niemodlinie, Villą Park z Opola, z Opolską Pracownią Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, z Szarą Willą z Opola, Pałacem oraz Sanatorium Sebastianeum Silesiacum z Kamienia Śląskiego, Restauracją Kamieniec z Kamienia Śląskiego oraz Pałacem Sulisław.

Stopka UMWO-VISIT-OROT.jpeg

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe