Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Imprezy targowe w 2017 r.

1. PRAGA - HOLIDAY WORLD - 16-19.02.2017 r.

2. POZNAŃ - TOUR SALON - 17-19.02.2017 r.

3. BERLIN - ITB - 8-12.03.2017 r.

4. HRADEC KRALOVE - INFOTOUR - 10-11.03.2017 r.

5. KATOWICE - GLOBalnie - 31.03-02.04.2017 r.

6. KLUCZBORK - I FESTIWAL KUCHNI REGIONALNEJ I TRADYCYJNEJ - 22.4.-3.05.2017 r.

7. WROCŁAW - MIĘDZYNARODOWA MAJÓWKA TURYSTYCZNA - 19-20.05.2017 r.

8. OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA - 26-28.05.2017 r.

9. CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW - 2-4.06.2017 r.

10. OPOLE - VIII FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW - 25-27.08.2017 r.

 

PRAGA - HOLIDAY WORLD

     Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego prezentowała walory Opolszczyzny na Polskim Stoisku Narodowym podczas 26. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych "Holiday World" w Pradze (16-19.02.2017 r.). Tegoroczna koncepcja stoiska Polski była poświęcona promocji zamków i pałaców. Dodatkowo do odwiedzenia naszego pięknego kraju zachęcała piosenkarka Ewa Farna.

        Opolszczyzna, jako region przepełniony zabytkami ma do zaprezentowania szeroką paletę atrakcji. W trakcie czterech dni targowych przedstawiliśmy turystom czeskim wszystkie te miejsca, które należy zobaczyć w województwie opolskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa poświęcone zamkom i pałacom, turystyce rowerowej oraz atrakcjom dla rodzin z dziećmi.

         Pierwszego dnia targów województwo opolskie miało przyjemność gościć Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Dawida Laska, delegację parlamentarzystów czeskich oraz słowackich, którzy zostali poczęstowani przysmakiem województwa opolskiego Śmietankówką Oleską dostarczoną dzięki uprzejmości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie.

 

POZNAŃ - TOUR SALON

       W dniach 17-19.02. 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych "Tour Salon" w Poznaniu, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna razem z Miastem Opole i  Muzeum Polskiej Piosenki prezentowała walory Opolszczyzny. Razem z Miastem Opole zachęcaliśmy do świętowania 800 lecia praw miejskich oraz do przeniesienia się w muzyczną podróż, którą zapewnia Muzeum Polskiej Piosenki. W trakcie trzech dni targowych przedstawiliśmy turystom wszystkie te miejsca, które należy zobaczyć w województwie opolskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa poświęcone zamkom i pałacom, turystyce rowerowej oraz atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Na stoisku znalazły się również pocztówki, w tym między innymi kartka dla pasjonatów wędkowania i nie tylko „Opolskie tutaj wędkuję”. Oprócz materiałów na opolskim stoisku można było skosztować smakowitych ryb z opolskich stawów przygotowanych przez Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna” oraz Polski Związek Wędkarski, słodkości przygotowanych przez Restaurację Kamieniec z Kamienia Śląskiego oraz poczęstować się przysmakiem województwa opolskiego Śmietankówką Oleską dostarczoną dzięki uprzejmości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie.

           Pierwszy dzień targów to również sukces Muzeum Polskiej Piosenki. Podczas uroczystej gali wręczono Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jednym z 10 najlepszych produktów w Polsce zostało Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Nagrodę odebrali wiceprezydent Opola Maciej Wujec, dyrektor Muzeum Jarosław Wasik oraz dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piotr Mielec.  Jest to ogromny wspólny sukces Muzeum, Miasta Opola oraz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i docenienie wkładu pracy, jaki został włożony w tworzenie jednej z największych atrakcji regionu.

 

 

BERLIN - ITB

W dniach 7-12 marca 2017 r. odbyła się 51-wsza już edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Wydarzenie to jest największą i najbardziej znaną tego typu imprezą, która w 26 halach wystawienniczych od lat gromadzi ponad 10 tysięcy wystawców z ok. 180 krajów z całego świata. W tym roku promujące się kraje, regiony, hotele, biura podróży i wielu innych przedstawicieli branży turystycznej prezentowało swoją ofertę blisko 200 tysiącom odwiedzających. Krajem partnerskim targów była Botswana. Kraj ten, podczas występu artystycznego na uroczystej gali otwarcia, zaprezentował swoją historię i atrakcje czekające na turystów oraz zadbał o egzotyczną atmosferę całej imprezy.

Wśród wystawców nie zabrakło Opolszczyzny, która wraz z innymi regionami obecna była na Polskim Stoisku Narodowym. Wspólnie z OROT swoją ofertę turystyczną prezentowało obchodzące w tym roku jubileusz 800-lecia Miasto Opole, które miało okazję przedstawienia przedstawicielom branży turystycznej prezentacji o Mieście, jego historii i dalszych perspektywach.

Na stoisku oprócz materiałów promocyjnych można było skosztować certyfikowanego Kołocza Śląskiego przygotowanego przez Państwa Godyla, Śmietankówki Oleskiej przygotowanej przez Spółdzielnie Mleczarską z Olesna oraz skosztować piwa dostarczonego przez Browar Namysłów. Odwiedzający mieli również okazję skosztować regionalnych słodkości z Brzegu, Nysy i Otmuchowa.  Dzięki uprzejmości Opolskiej Cepelii na stoisku również można było podziwiać Opolską Porcelanę i kroszonki.

Zwiedzający mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, w którym czekały cenne nagrody m.in. vouchery na pobyty w najlepszych hotelach i pałacach Śląska Opolskiego.

Odwiedzającym targi prezentowaliśmy najnowsze informatory i przewodniki po regionie, mapy i foldery, materiały promujące konkretne atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Zainteresowaniem cieszyły się m.in.: przewodnik turystyczny po województwie opolskim, oferta turystyczna terenów wiejskich, informatory o zabytkach architektury drewnianej, zamkach i pałacach, muzeach, parkach krajobrazowych.

Podczas uroczystej gali otwarcia i w pierwszych dniach targów obecni byli m.in. Prezes OROT Stanisław Rakoczy, członek Zarządu OROT Tadeusz Troszyński oraz Prezydent Miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski. Opolskie stoisko odwiedził również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Bartłomiej Lasek, a także mieliśmy przyjemność gościć delegację Radnych Sejmiku Województwa Opolskiego, która miała okazję bliżej zapoznać się z charakterem tego wydarzenia.  W czasie wszystkich dni targowych o gości odwiedzających nasze stoisko troszczyli się i udzielali rzetelnych informacji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola oraz OROT.

Dzięki współpracy z opolskimi obiektami noclegowymi mogliśmy przeprowadzić atrakcyjny konkurs dla gości odwiedzających nasze stoisko. Nagrody do konkursu ufundowane zostały przez:

 • Hotel Dębowe Wzgórze z Pokrzywnej
 • Hotel Arkas z Prószkowa
 • Hotel Festival z Opola
 • Hotel Szara Willa z Opola
 • Dom Kultury „Zamek w Otmuchowie”
 • Hotel Spałka z Kluczborka
 • Moszna Zamek
 • Prywatne Biuro Podróży SINDBAD

Sponsorom serdecznie dziękujemy za ponowne wsparcie promocji naszego regionu!

Po raz kolejny wspólna prezentacja Opolszczyzny okazała się ogromnym sukcesem, który odbił się szerokim i pozytywnym echem. Wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę!

 

HRADEC KRALOVE - INFOTOUR

 

KATOWICE - GLOBALNIE

W dniach 31.03 - 2.04.2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się 23 Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBALNIE.  Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna jako organizator stoiska regionalnego województwa opolskiego prezentowała swoją ofertę razem z Miastem Opole, Gminą Nysa oraz Agencją Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik wraz z  czeskim Miastem Krnov – miastem partnerskim Prudnika.

Wzorem poprzednich imprez targowych na stoisku Opolszczyzny zorganizowaliśmy Konkurs dotyczący wiedzy o województwie opolskim, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających oraz innych wystawców z kraju i zagranicy. W trakcie trwania targów codziennie losowane były nagrody przekazane na cele konkursowe przez wielu partnerów Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz naszych Podwystawców. Za nagrody dziękujemy:

Opolskiej Przygodzie z Kluczborka za vouchery na spływy kajakowe,

- Hotelowi Vertigo*** w Gogolinie za vouchery pobytowe oraz konsumpcyjne,

- Hotelowi Salve*** w Głogówku za voucheru konsumpcyjne,

- Hotelowi Szarej Willi*** w Opolu za vouchery pobytowe,

- Hotelowi Jakubus*** w Jakubowicach za voucher konsumpcyjny,

- Hotelowi Spałka**** w Kluczborku za voucher pobytowy,

Villi Park **** (Pensjonat) w Opolu za voucher pobytowy,

Stadninie Koni Moszna Sp. z o.o. w Mosznej za voucher pobytowy,

- Zamkowi w Otmuchowie za voucher konsumpcyjny,

- Parkowi Nauki i Rozrywki w Krasiejowie (JuraPark) za wejściówki,

- Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za wejściówki,

- Narodowemu Centrum Polskiej Piosenki w Opolu za wejściówki

- Miastu Opole za pakiety promocyjne,

- Gminie Nysa za pakiety promocyjne,

- Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik za pakiety Promocyjne.

W trakcie targów zwiedzający najczęściej pytali o największe atrakcje województwa opolskiego, spływy kajakowe, mapy i przewodniki rowerowe, wydawnictwa związane z kulinariami, publikacje dotyczące wędkarstwa.

Na stoisku regionalnym województwa opolskiego, ku zadowoleniu odwiedzających targi, można było popróbować piwa z Browaru Namysłów, który udostępnił trunek do celów degustacyjnych  promując tym samym Śląsk Opolski. 

Jednym z najmilszych momentów katowickich targów było nagrodzenie naszych regionalnych publikacji w Konkursie „GLOBalny Format 2017”.Nagrody otrzymali:

 • II miejsce dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za 2 wydawnictwa w kategorii Przewodnik:
 • Szlak kulinarny Opolski Bifyj. Informator
 • Опольская Силезия: замки, дворцы и многое другое” (tłumacz.: „Zamki, Pałace i wiele innych”;
 • II miejsce dla Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego za wydawnictwo w kategoriiPrzewodnik:
 • „Opolskie kwitnące – Wędkarstwo”
 • III miejsce dla Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik za wydawnictwo w kategorii Mapa:
 • „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa.”

Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017 są liderem wśród turystycznych imprez targowych w Polsce. Na pewno zobaczymy się tam za rok!!!

 

 

KLUCZBORK - I FESTIWAL KUCHNI REGIONALNEJ I TRADYCYJNEJ

     W dniach 22.04-3.05.2017 r. Hotel Spałka**** w Kluczborku oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowały I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj, który miał miejsce w Hotelu Spałka**** w Kluczborku !!!

 

 

OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA

 

 

CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW

 

 

OPOLE - VIII FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe