Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

II festiwal Chopin - Elsner w Pałacu w Sulisławiu

Pałac w Sulisławiu upamiętnia postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem. Dlatego w ślad za sukcesem ubiegłorocznej I edycji, w pierwszych dniach listopada w Sulisławiu ponownie zabrzmi muzyka tych dwóch mistrzów w ramach II Festiwalu Chopin-Elsner.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie poświęcony muzyce Józefa Elsnera. Czeka nas wyjątkowe wydarzenie: jednoaktowa opera „Echo w lesie” z roku 1808 do tekstu Wojciecha Pękalskiego (premiera 22 kwietnia 1808 r. w Warszawie). W naszych czasach opery Elsnera nader rzadko pojawiają się na scenach muzycznych, a „Echo w lesie” była wystawiona w latach 70. XX wieku w Warszawskiej Operze Kameralnej i wydana na płycie winylowej.

Mamy do czynienia z operą komiczną o przepysznej muzyce, nieco nawiązującej do Mozarta, ale też włoskiej opery bel canto. Autor przewidział udział tylko narratora i dwóch solistów, dla których jednak przygotował zadania karkołomne: sopran i bas mają bowiem do śpiewania koloraturowe arie i duety.

Zabawna treść i urocza muzyka gwarantują dobrą zabawę i zadowolenie publiczności. Tym bardziej, że partie solowe powierzamy świetnym solistom: Annie Ogińskiej w roli Doryny i Oskarowi Koziołkowi-Goetzowi, który będzie śpiewał partię Lubina. Narratorem będzie Jacek Woleński. Opracowania muzycznego i wykonania podjęła się kompozytorka, aranżerka i pianistka, Marzena Mikuła-Drabek wraz ze swoim Zespołem Muzycznym Maes-Trio. Do przedstawienia dołącza także para solistów baletu: Monika Kionka i Filip Jędruch.

plakat Sulisław Elsner 2016.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe