Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W WIZYCIE STUDYJNEJ !!!

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do udziału w wizycie studyjnej organizowanej w ramach operacji mającej na celu rozwój Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj”, stanowiącej realizację Planu operacyjnego KSOW 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2016-2017. Wizyta jest częścią całego cyklu, która adresowana jest do blogerów i dziennikarzy kulinarnych spoza województwa opolskiego

Zaproszenie do odwiedzenia województwa opolskiego oraz podążania szlakiem Opolskiego Bifyju dziennikarzy i blogerów będzie elementarnym i innowacyjnym narzędziem wspomagającym promocję Szlaku, jego członków, a tym samym wyeksponowania wartości opolskich walorów dziedzictwa kulinarnego, w szczególności z obszarów wiejskich. Dziennikarzom i blogerom zaprezentowane zostaną efekty współpracy zaangażowanych w Szlak podmiotów, a do degustacji podane zostaną najlepsze, oryginalne smaki Opolszczyzny. Zaangażowanie różnych postaci z mediów, prasy czy internetu pozwoli na zaprezentowanie Śląska Opolskiego z wielu, często zależnych od obiektywnych odczuć, stron
i wykreowanie ciekawego obrazu opolskich kulinariów.

 Poniżej szczegóły dotyczące wizyty studyjnej, na które serdecznie Państwa zapraszamy:

Data wizyty: 17.10 – 19.10.2016 r.

Miejsce: Województwo Opolskie

Czas trwania: 3 dni

 

PROGRAM:

Dzień 1:

12:00 Przyjazd do Opola

12.30 Przejazd do  stawów hodowlanych,  warsztaty kulinarne z przygotowania „Karpia po Niemodlińsku”

Restauracja „Na Wyspie” ul. Wojska Polskiego 2A Niemodlin, www.restauracjanawyspie.com - „Kraina karpia” wokół Niemodlina to wiele stawów rybnych i gospodarstw rybackich. Króluje tu w menu, rzecz jasna, karp po niemodlińsku, który słynie z wyjątkowo delikatnego smaku. Oczywiście spróbować można także innych lokalnych ryb. Restauracja położona jest w pobliżu parku Niemodlińskiego na cyplu otoczonym wodą, z widokiem na niemodliński zamek.

Ok. 17.00 Przyjazd do Zamku Moszna (ul. Zamkowa 1, www.moszna-zamek.pl)  jednego z trzech pałaców znajdujących się na szlaku kulinarnym Opolski Bifyj. Spotkanie z organizatorami i prezentacja szlaku kulinarnego  Opolski Bifyj – idei szlaku, obiektów tworzących szlak kulinarny Opolski Bifyj. Zwiedzanie obiektu.

Zamek Moszna - porównywana do zamku Królewny Śnieżki z Disneylandu autentyczna budowla z końca XIX wieku, stworzona przez przemysłowca – fantastę Franza Huberta von Tiele-Winckler, posiada 99 wież i 365 pokoi. Restauracja z przylegającą oranżerią oraz salą z drewnianymi krużgankami tworzy niezwykłą scenerię do delektowania się posiłkiem, a w menu figurują wymyślne dania z  produktów tradycyjnych i regionalnych.

19:00 kolacja i nocleg

 

Dzień 2:

8:00 Śniadanie

9:00 Przejazd do Restauracji Stantin, ul. Michała 27, Stare Siołkowice www.stantin.eu,

Restauracja położona jest na obrzeżach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Kontynuuje tradycje rodzinne rozpoczęte w połowie XIX wieku przez przodka właścicieli, Konstantego zwanego Śtantinem. Śtantin to domowa, tradycyjna Kuchnia i swojska atmosfera oraz największy wybór śląskich dań na szlaku kulinarnym Opolski Bifyj. Spotkanie z właścicielami, którzy omówią najważniejsze aspekty śląskiej tradycyjnej kuchni.

 Ok. 11.00 przejazd do Kluczborka,

12:00 Odwiedzenie kolejnego obiektu na Szlaku Kulinarnym – Hotel Spałka

Hotel Spałka, ul. Waryńskiego 16 Kluczbork, www.hotelspalka.pl – jedyny cztero gwiazdkowy hotel znajdujący się na Szlaku kulinarnym Opolski Bifyj. Szef kuchni znajdującej się w hotelu Restauracji Pasja, wynajduje lokalne produkty dobrej jakości, by przyrządzać z nich prawdziwe frykasy, m.in.: pstrąga z Paliwody, Regionalne odmiany jabłek czy mięte, której sok jest wykorzystywany do produkcji pysznych lodów. Warto podkreślić, że przepis na grillowaną pierś z kurczaka z kostką podaną na sosie z szyjek rakowych zdobył I miejsce w plebiscycie kulinarnym „Opolskie Smaki – rozsmakuj Opole 2014”. Spotkanie z przedstawicielami obiektu, zwiedzanie hotelu i prezentacja jego działalności, obiad

Ok. 14.30 przejazd do Pałacu Pawłowice – warsztaty z pieczenia kołocza śląskiego

Pałac Pawłowice, Pawłowice 58, www.palacpawlowice.pl - to jednej z trzech obiektów pałacowych znajdujących się na Szlaku kulinarnym Województwa Opolskiego. Pałac w Pawłowicach to odrestaurowany XIX-wieczny pałacyk, dogodny dla organizacji eventów i przyjęć, ze stylowymi wnętrzami i kompleksem plenerowym. W przyziemiu znajduje się sala regionalna z zabytkowym sprzętem kuchennym i piecem chlebowym. W lokalu spróbować można prawdziwego, certyfikowanego kołocza śląskiego. Warto nadmienić, że właściciel Pan Godyla jest prezesem Stowarzyszenia Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego.

Ok. 17.30 przejazd i zakwaterowanie

Ok. 20.00 Kolacja

 

Dzień 3:

8:00 Śniadanie

9:00 przejazd do Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, ul. 1 Maja 10 Krasiejów, www.juraparkkrasiejow.pl – JuraPark to kompleks turystyczny i edukacyjny wraz z Muzeum Paleontologicznym chętnie odwiedzany. Zwiedzający mogą obejrzeć z bliska ok. 200 modeli prehistorycznych gadów naturalnej wielkości oraz skorzystać  m.in. z multimedialnego tunelu czasu, prehistorycznego oceanarium i kina 5D. W nowoczesnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka dzięki technologii cyfrowej podróżnicy w czasie.

Ok. 11:00 przejazd do Opola - spacer i zwiedzanie stolicy województwa -  Wieża Piastowska, Muzeum Polskiej Piosenki , Amfiteatr

Ok. 14:00 obiad

Wyjazd z Opola

 

MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 8

W załączeniu znajduje się karta zgłoszenia, którą należy wypełnić i odesłać do dnia 07.10.2016 r.
do godziny 12:00
na adres Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej:  lub na numer Fax.: 77 44 12 521 celem zapisania Państwa na listę uczestników.

PDFKarta zgłoszenia na wizytę studyjną dziennikarzy i blogerów.pdf (613,89KB)
PDFRegulamin uczestnictwa w wizycie studyjnej.pdf (797,05KB)
PDFZaproszenie do udziału w wizycie studyjnej dziennikarzy i blogerów.pdf (679,12KB)

KSOW Poprawne ologowanie.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe