Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Konkurs na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2016- Certyfikat OROT"

Plakat Certyfikat OROT 2016-właściwy.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna już po raz ósmy ma zaszczyt zaprosić do udziału w Konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2016 – Certyfikat OROT”.

Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, przyjaznych dla turystów i zarazem nowatorskich produktów turystycznych Opolszczyzny, ich promocję oraz jednocześnie wspieranie regionalnych i lokalnych inicjatyw, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności ofert turystycznych naszego Regionu.

Jest to etap regionalny ogólnokrajowego Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej". Na zgłoszenia czekamy do 28.10.2016 r. !

Konkurs jest integralną częścią ogólnopolskiej akcji przyznawania Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej. Województwo Opolskie odniosło już trzykrotny sukces na szczeblu krajowym, a w roku 2014 „Park Nauki i Rozrywki” w Krasiejowie został laureatem nagrody głównej: „Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej”. W zeszłym roku zgłoszony do plebiscytu internautów Wirtualnej Polski Zamek w Mosznej zdobył 3 miejsce!

W ramach Konkursu przyjmowane są zgłoszenia w pięciu kategoriach, zgodnych z definicją produktu turystycznego:

a)  Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.

b)  Pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.

c)  Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.

d)  Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.

e)  Obszar – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą aplikacji internetowej:

https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=OPOLSKIE

Termin mija 28.10.2016 r. !

PDFRegulamin Konkursu-etap regionalny-CERTYFIKAT OROT 2016.pdf (939,48KB)

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe