Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Szóste szkolenie dla członków Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj” – Skuteczna promocja oferty turystyczno-gastronomicznej.

W dniu 29 czerwca 2016 roku w Hotelu Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej odbyło się szóste już szkolenie organizowane przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu pn.: „Wsparcie promocji i rozwoju sieciowania Szlaku Kulinarnego Województwa Opolskiego Opolski Bifyj”. Adresowane było do członków Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj”, czyli do przedstawicieli restauracji, hoteli czy innych obiektów gastronomicznych i turystycznych, które serwują tradycyjne dania z regionu Opolszczyzny.

Po raz kolejny prelegentem spotkania był Pan Hubert Gonera – specjalista w dziedzinie brandingu miejsc, promocji i marketingu, autor i współautor strategii rozwoju turystyki tworzonych dla polskich miast i regionów, współautor szlaków turystycznych (m.in. Szlaku Solnego w Zachodniopomorskim czy Szlaku Bursztynowego – Amber Route), a w tym współtwórca Szlaku Kulinarnego w Gdyni i Gdańsku. Pan Gonera jest Dyrektorem Zarządzającym i współwłaścicielem firmy landbrand s.c. z Poznania. Sama firma landbrand s.c. jest pomysłodawcą i organizatorem projektów związanych z promocją kulinariów, turystki kulinarnej czy też tworzeniem marek miejsc opartych o kulinaria.

Tym razem wspólnie z Panem Gonerą uczestnicy spotkania skupili się szczegółowo na sposobach promocji oferty turystyczno-gastronomicznej, „rozkładając na czynniki pierwsze” wszystkie składowego tego „procesu”. Omówione zostały poszczególne etapy promocji, przedstawione narzędzia, którymi restaurator może się posłużyć, by skutecznie wypromować swoje kulinaria czy też swój obiekt oraz zaprezentowano sposoby efektywnej organizacji takich działań promocyjnych. I to szkolenie miało formę warsztatową – uczestnicy zastanawiali się nad wspólną formą promocji, którą członkowie Szlaku Kulinarnego mogliby zastosować, aby „Opolski Bifyj” był rozpoznawalny zarówno wśród mieszkańców Opolszczyzny, jak i wśród przyjezdnych. Jednogłośnie uznano, że jednym z najważniejszych zadań „na teraz” jest jak najlepsza promocja Szlaku na VIII Festiwalu Opolskich Smaków, który odbędzie się pod koniec sierpnia tego roku na opolskim rynku. „Opolski Bifyj” na pewno zaprezentuje na imprezie swoją ofertę i już teraz serdecznie zapraszamy do Opola!

KSOW Poprawne ologowanie mniejsze.jpeg

 

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe