Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Certyfikat OROT 2009

W dniu 03.09.2009 r. w Muzeum Śląska Opolskiego odbyła się konferencja podsumowująca konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat OROT. W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, branży turystycznej. Obok ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród laureatom, można było również posłuchać wykładów na temat Produktów Turystycznych ich promocji oraz zapoznać się z wybranym produktem funkcjonującym w Województwie Śląskim pn.: "Szlak Zabytków Techniki". 

Do konkursu zgłoszono 22 produkty spośród, których wyłoniono 5 laureatów w kategorii: wydarzenie, impreza, obiekt, szlak i obszar.

Wyniki konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat OROT 2009:

 

1.   Kategoria Wydarzenie - "Dni Twierdzy Nysa" - Urząd Miejski w Nysie;

2.   Kategoria Impreza - "Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie"  - Gmina Rudniki;

3.   Kategoria Obiekt - "Ogród Zoologiczny Opole" - Ogród Zoologiczny w Opolu;

4.   Kategoria Szlak - "Żółty szlak turystyczny Złotych Górników" - Gmina Głuchołazy;

5.   Kategoria Obszar - "Turystyka przyrodnicza na terenie leśnym w Nadleśnictwie Zawadzkie" - Państwowe       Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zawadzkie;

 

Do walki o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wyłoniła następujących kandydatów:

  1. "Dni Twierdzy Nysa" - Urząd Miejski w Nysie.
  2. "Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie" - Gmina Rudniki.
  3. "Ogród Zoologiczny Opole" - Ogród Zoologiczny.

 

Po ponad miesiącu oczekiwań na ogłoszenie wyników, w dniu 22 października 2009 r. podczas uroczystej Gali  XX Międzynarodowych Targów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu, Polska Organizacja Turystyczna podała listę zwycięzców. Galę rozpoczął Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Pan Rafał Szmytke, a jej poprowadzenia podjęli się Pani Sława Bieńczycka - ceniona dziennikarka Polskiego Radia oraz Pan Tomasz Zubilewicz - członek Kapituły Konkursowej. Wśród 14 triumfatorów Konkursu na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, znalazł się produkt zgłoszony przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną - "Dni Twierdzy Nysa" - Urząd Miejski w Nysie. Nagrodę z rąk Kapituły Konkursowej odebrał Wiceburmistrz Nysy Pan Aleksander Juszczyk, który przybył na Galę w asyście gwardii - osób biorących udział w corocznych bitwach o Twierdzę Nysa, ubranych w stroje z epoki. Jest to wielki sukces dla całego województwa opolskiego, szczególnie, że Opolszczyzna poraz pierwszy brała udział w tym konkursie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli się pochwalić następnymi atrakcjami Śląska Opolskiego.

 

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe