Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Międzynarodowe Targi Turystyki "w stronę słońca" już za nami...

W dniach 20-22.05.2016 r. na opolskim rynku już po raz 16 odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”. Tak jak w poprzednich latach Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego promowała atrakcje turystyczne, wydarzenia kulturalne oraz lokalną kuchnię Opolszczyzny na stoisku „Opolskiej Wioski Smaków i Tradycji”.

Podczas 3 dni trwania imprezy stoisko odwiedziło zarówno wielu mieszkańców regionu, jak i przyjezdnych turystów, którzy zainteresowani byli bliższym poznaniem Śląska Opolskiego. Jak co roku, OROT przygotowała ofertę bogatą w ciekawe publikacje. Największym zainteresowaniem cieszyło się wydawnictwo „Opolski Byfyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny”, który otrzymał na warszawskich „Międzynarodowych Targach Książki” Nagrodę Magellana 2015 za Najlepszą Publikację Turystyczną 2015 roku w kategorii Przewodnik Kulinarny. Zainteresowaniem cieszyły się również dwie ostatnie części „Opolskich Smaków”, mapy tematyczne województwa opolskiego, wydawnictwa z trasami rowerowymi oraz publikacje promujące Górę Św. Anny, okolice Nysy, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, czy też spływy kajakowe rzekami: Prosna, Stobrawa i Mała Panew. Wśród najmłodszych najbardziej popularne okazało się kolorowe wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pt.: „Opolskie kwitnące dla dzieci”, które w ciekawy sposób zachęca do poznania Opolszczyzny. Ponadto OROT promowała i udostępniła zwiedzającym  obszerną ofertę obiektów noclegowych znajdujących się na terenie województwa opolskiego.

W „Opolskiej Wiosce Smaków i Tradycji” byli obecni przedstawiciele: Miasta Nysy, Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie Zamku w Niemodlinie, Opolskiej Cepelii, rzemieślnicy i kucharze ze Stobrawskiego Zielonego Szlaku czy kowal z Pruszkowa, którzy mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty. Nasi goście mogli spróbować swoich sił w lepieniu pierogów, malowaniu porcelany, garncarstwie i kowalstwie artystycznym. Najmłodsi zachęcani byli  do poszukiwania szczątków dinozaura z Krasiejowa, a na wszystkich czekał pyszny poczęstunek – Śląski Kołocz, placki ziemniaczane, pierogi, chleb ze smalcem i karp z zamkowej kuchni w Niemodlinie.

Na scenie targowej w ciągu trzech dni wielu gości opowiadało o swoich przygodach podróżniczych „za dolara”, stopem czy motorem.

Odwiedzający mogli spróbować różnorodnych potraw przygotowywanych na scenie podczas pokazów mistrzów kuchni i wziąć udział w konkursach wiedzy o regionach prezentujących się na targach.

W niedzielę najważniejszym gościem na scenie targowej był podróżnik Tomasz Michniewicz, który opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z wyprawami w najodleglejsze zakątki świata.

Na zakończenie targów organizatorzy wręczyli nagrody dla najlepszych stoisk XVI Międzynarodowych Targów Turystyki „W Stronę Słońca”. Miło nam poinformować, że OROT została wyróżniona za „Opolski Byfyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny” a Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego za promocję dziedzictwa regionalnego w Opolskiej Wiosce Smaków i Tradycji.

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe