Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Nagroda Magellana 2015 już odebrana !!!

W ubiegły weekend Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się "Międzynarodowe Targi Książki", podczas których wręczono nagrody dla najlepszych wydawnictw turystycznych w Polsce.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, którą reprezentował Pan Piotr Mielec (dyrektor i współautor publikacji), wspólnie z Panią Elżbietą Tomczyk-Miczką (autorka publikacji) i Panią Teresą Karkowską (wydawnictwo AMISTAD), odebrali główną Nagrodę Magellana 2015 za "Opolski Bifyj. Przyjazny Przewodnik Kulinarny". Książka ta jest najlepszym przewodnikiem kulinarnym w Polsce 2015 roku. Nagrody Magellana to najwyższe i najważniejsze wyróżnienie w kraju w tej dziedzinie. Wśród nagrodzonych OROT był jedynym przedstawicielem sektora publicznego, konkurując ze znanymi i uznanymi wydawnictwami, działającymi od wielu lat na rynku księgarskim. Tym bardziej jesteśmy dumni.

To kolejny sukces publikacji Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej !!! Wcześniej „Opolski Bifyj” został wyróżniony w Konkursie „Róża Regionów 2015” podczas zeszłorocznych targów Tour-Salon w Poznaniu.

Dziękujemy za pomoc i współpracę członkom Szlaku Kulinarnego "Opolski Bifyj", działającego przy OROT. To nasz wspólny, wielki sukces!!! To również potwierdzenie, że działamy profesjonalnie i wspólnie możemy osiągnąć bardzo wiele.

 „Opolski Bifyj. Przyjazny Przewodnik Kulinarny” to obszerny zbiór smaków, jakimi Opolszczyzna wita swoich gości – na tle dziejów, w oparciu o wpływy różnych kultur, prezentuje różnorodne potrawy i dania regionalne. Przewodnik dzieli obszar Opolszczyzny na tereny (subregiony), które historycznie i kulturowo nieco różnią się między sobą, przedstawia ich krótki rys historyczny i opisuje obrzędy, na których wyrosła współczesna regionalna kuchnia tradycyjna. Dodatkowo w publikacji zawarte są ciekawe i niezwykłe pod względem turystycznym miejsca warte zwiedzenia.

Nagroda Magellana została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (albumów, przewodników, map itp.). W tegorocznej edycji o nagrody rywalizowało 45 tytułów zgłoszonych przez 20 firm wydawniczych. Organizatorem Konkursu jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, który zajmuje się zagadnieniami rynku wydawniczo-księgarskiego adresowanymi do szerokiego grona osób zainteresowanych tematyką książkową.

 

Wydawnictwo do pobrania: http://visitopolskie.pl/…/pliki%2…/OROT_KULINARNY_sr-www.pdf

Informacja o Konkursie i jego wynikach: https://najlepszeprzewodniki.wordpress.com/

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe