Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

IMPREZY TARGOWE W 2015 R.

1. PRAGA - HOLIDAY WORLD - 19-22.02.2015 r.

2. BERLIN - ITB - 04-08.03.2015 r.

3. HRADEC KRALOVE - INFOTOUR - 13-14.03.2015 r.

4. KATOWICE - GLOB - 27-29.03.2015 r.

5. JELENIA GÓRA - TOURTEC - 08-09.05.2015 r.

6. SZCZECIN - PIKNIK NAD ODRĄ - 09-10.05.2015 r.

7. OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA - 15-17.05.2015 r.

8. CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW - 22-24.05.2015 r.

9. WROCŁAW - MIĘDZYNARODOWA TURYSTYCZNA MAJÓWKA -15-16.05.2015 r.

10. PRAGA - DNI POLSKIE - 12-13.06.2015 r.

11. OPOLE - I OPOLSKI DZIEŃ RZEKI - FLIS ODRZAŃSKI - 28.06.2015 r.

12. OPOLE - MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH - 20- 21.07.2015 r.

13. OPOLE - FESTYN RODZINNY C.H. „KAROLINKA” - 22.08.2015 r.

14. OPOLE - FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW - 28- 30.08.2015 r.

15. ŁÓDŹ - MIXER REGIONALNY - 05.09.2015 r.

16. KĘDZIERZYN - KOŹLE - I OPOLSKIE PREZENTACJE KULINARNE - 13.09.2015 r.

17. OPOLE - AGROFESTIWAL W MUZEUM WSI OPOLSKIEJ - 27.09.2015 r.

18. POZNAŃ - TOUR SALON 2015 - 15-17.10.2015 r.

 

PRAGA - HOLIDAY WORLD

Największe międzynarodowe targi turystyczne na terenie Republiki Czeskiej to Holiday World w Pradze. Tegoroczna 24 edycja targów odbyła się w dniach 19 - 22 lutego. Stoisko przygotowane wspólnie przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w ramach projektu pn. „Opolskie kwitnące muzycznie III”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013, prezentowało najważniejsze atrakcje turystyczne Opolszczyzny, na tle bajkowej scenerii zamku w  Mosznej nawiązującej do ogólnopolskiej kampanii promocyjnej „Bajkowy urlop w Polsce”. Tym samym województwo opolskie było jedynym regionem, który na odrębnym stoisku promował nie tylko atrakcje Śląska Opolskiego, ale całą Rzeczpospolitą Polską pod znakiem marki POLSKA Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na stoisku naszego województwa można było otrzymać najnowsze wydawnictwa i przewodniki po regionalnych atrakcjach turystycznych, informacje o ofercie hotelarsko-gastronomicznej, czy imprezach organizowanych w regionie w 2015 roku. Odwiedzający nasze stoisko mogli posmakować m.in. Kołocza Śląskiego przygotowanego specjalnie przez Stowarzyszenie "Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego", a także poznać ofertę Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Olesna. Oprócz promocji produktów regionalnych, odbywały się także warsztaty malowania porcelany „opolskim wzorem kwiatowym”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna oprócz materiałów promocyjnych, informatorów i wydawnictw z całego regionu przygotowała także specjalne gadżety dedykowane czeskim turystom – kubki oraz biżuterię-wisiorki z opolskim motywem kwiatowym charakterystycznym dla naszego regionu, które współfinansowane były ze środków unijnych w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie III”.

Czterodniowe targi w stolicy Czech rozpoczęły się w czwartek, tj. 19.02.2015 r. i trwały do niedzieli, tj. do 22.02.2015 r. Kompleks wystawienniczy Prague Exhibition Grounds, w którym odbywały się m.in. targi Holiday World, to aż 25.000 m² powierzchni. Targom Holiday World towarzyszyły dodatkowe ekspozycje branżowe – targi TOP Gastro Hotel i targi ośrodków oferujących możliwość gry w golfa. Wystawcy na tegorocznej edycji targów turystycznych reprezentowali ponad 50 krajów. Liczba zwiedzających szacowana była na około 30 000 osób, w tym kilka tysięcy stanowili pracownicy branży turystycznej i około-turystycznej.

Podczas targów w ramach współpracy z regionami partnerskimi odbyły się rozmowy z przedstawicielami Krajów Ołomunieckiego, Kralovohradeckiego i Środkowoczeskiego.  Karel Horcicka – namiestnik hetmana Kraju Środkowoczeskiego d.s. rozwoju regionalnego zwrócił uwagę na zbliżającą się perspektywę budżetu Unii Europejskiej i zadeklarował otwartość na możliwość realizacji projektów dotyczących współpracy międzynarodowej z województwem opolskim. Spotkania posłużyły także omówieniu przez przedstawicieli regionu i Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej spraw dotyczących współpracy z Krajem Ołomunieckim i Kralovohradeckim w realizacji projektów transgranicznych.

Podczas oficjalnej wizyty przedstawicieli Ambasady RP w Pradze, Pani Grażyna Bernatowicz -  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Czeskiej podkreśliła jak ważnym rynkiem turystycznym dla Polski jest Republika Czeska oraz zadeklarowała otwartość ambasady i pomoc we wszelkich kontaktach i inicjatywach promocyjno-gospodarczych naszego regionu po stronie czeskiej. Podziękowała za spójny z kampanią Polski na rynkach zagranicznych charakter opolskiego stoiska targowego oraz gratulowała wyjątkowej prezentacji Opolskiej Porcelany.

Turystyka aktywna, trasy rowerowe i szlaki tematyczne z dodatkiem oferty opolskiej kuchni, produktów tradycyjnych oraz obiektów noclegowych położonych w Górach Opawskich, nad jeziorami Turawskimi, Nyskim i Otmuchowskim, oraz zabytki kultury i architektury z Opola, Brzegu, Prudnika, Nysy, Otmuchowa i Paczkowa to najczęściej poszukiwana przez odwiedzających targi oferta regionu. Zainteresowaniem wśród zwiedzających gości z Czech cieszyły się także informacje o imprezach kulturalnych i zabytkach (Moszna, Góra Św. Anny, Opole, Brzeg, Nysa, Paczków, Kluczbork, Otmuchów, Prudnik, Byczyna, Namysłów) trasy kajakowe, rowerowe i piesze – Prudnik, Głuchołazy, Dolina Małej Panwi, Odra, Turawa oraz agroturystyka. Poszukiwane były również informacje związane       z wypoczynkiem aktywnym na terenach wiejskich oraz propozycje atrakcji dla rodzin z dziećmi (m. in. Jurapark w Krasiejowie). Najbardziej poszukiwane materiały to: mapy, przewodniki, wykazy hoteli i pensjonatów, kalendarze imprez kulturalnych oraz katalogi gospodarstw agroturystycznych.

 

BERLIN - ITB

Największe targi turystyczne na świecie jak co roku zawitały do Berlina! W dniach 4-8  marca 2015 roku, dzięki wsparciu z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego promuje atrakcje turystyczne Opolszczyzny, jej lokalne produkty spożywcze oraz tradycje województwa opolskiego. Stoisko województwa opolskiego odwiedził Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Grzegorz Sawicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Opola Pan Mirosław Pietrucha. Reprezentacja Opolszczyzny wspierana jest także przez przedstawicieli Urzędu Miasta Opola, a także przez JuraPark z Krasiejowa, który jako laureat Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej ma specjalną ekspozycję. Przedstawiciele OROT prezentują najnowsze wydawnictwa i przewodniki po regionalnych atrakcjach turystycznych, przekazują informacje o ofercie noclegowo-gastronomicznej, czy imprezach organizowanych w regionie w 2015 roku.  W trakcie targów odwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach malowania porcelany oraz w warsztatach sztuki kroszonkarskiej. Dzięki współpracy z opolskimi obiektami noclegowymi Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w czasie 5 dni targów przeprowadza liczne konkursy wiedzy o województwie opolskim, w których głównymi nagrodami będą pobyty weekendowe połączone  z dodatkowymi atrakcjami w wybranych obiektach noclegowych. Sponsorami nagród zostali m.in. członkowie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a także obiekty nie zrzeszone w OROT:

 1. SZARA WILLA w Opolu
 2. ZAMEK W OTMUCHOWIE
 3. ZAMEK MOSZNA
 4. HOTEL ZACISZE w Turawie
 5. DeSILVA HOTEL w Opolu
 6. HOTEL SPAŁKA w Kluczborku
 7. HOTEL FESTIVAL w Opolu
 8. HOTEL HUGO w Kędzierzynie- Koźlu

Sponsorom serdecznie dziękujemy !!!

 

KATOWICE - GLOBalnie

W dniach 27-29 marca 2015 roku w Katowicach odbyły się 21 Międzynarodowe Targi Turystyki Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego- GLOBalnie 2015, podczas których Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna promowała walory turystyczne, atrakcje oraz wydarzenia kulturalne Śląska Opolskiego. Wśród odwiedzających targi największych zainteresowaniem cieszyły się przewodniki turystyczne m. in. „Przewodnik turystyczny po województwie opolskim”, wszelkiego rodzaju mapy tras rowerowych, broszury o Górze Św. Anny czy też Kamieniu Śląskim oraz cieszące się niezwykła popularnością wśród pań „Opolskie smaki”, a także oferty dotyczące spływów kajakowych.

Wśród najmłodszych odwiedzających największym powodzeniem cieszyło się wydawnictwo „Opolskie kwitnące dla dzieci”. Również oferta atrakcji turystycznych Miasta Opola wraz z pięknymi plakatami nie pozostała niezauważona przez Ślązaków, którzy chwalili piękno Opolszczyzny.

Wraz z OROT-em swoją ofertę zaprezentowało Miasto Prudnik, a także firma „Usługi Kajakowe i Przewodnickie Opolska Przygoda”.

Bardzo chcemy podziękować gminom, które wsparły promocję Opolszczyzny różnego rodzaju publikacjami, są to m.in.: Krapkowice, Nysa, a także Opole. 

Podczas targów przedstawiciele OROT, a także „Opolskiej przygody” przeprowadzili konkurs wiedzy na temat atrakcji turystycznych województwa opolskiego, w którym można było wygrać spływy kajakowe po rzece  Stobrawa, Budkowiczanka i Prosna, a także voucher uprawniający do zwiedzania „Juraparku” w Krasiejowie. Konkurs cieszył się niezwykłym powodzeniem wśród odwiedzających targi. Jak przyznawano, pytania nie należały do najłatwiejszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do dalszego poznawania walorów turystycznych i zgłębiania wiedzy na temat województwa opolskiego.

 

JELENIA GÓRA - TOURTEC

W dniach 8-9 maja 2015 roku Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego promowała atrakcje turystyczne Opolszczyzny na XVII Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC 2015 w Jeleniej Górze. Podczas targów stoisko województwa opolskiego budziło ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających. Szczególnym powodzeniem cieszyły się wydawnictwa dotyczące kulinariów, w tym III część opolskich smaków „Opolskie smaki. Opolskie nieznane”. Równie często odwiedzający dopytywali o atrakcje turystyczne naszego regionu, w tym zaopatrywali się w mapy ścieżek rowerowych, wszelkiego rodzaju mapy tematyczne, a także „Przewodnik turystyczny po województwie opolskim” oraz inne ciekawe przewodniki. Wśród dzieci zainteresowanie wzbudziła publikacja „Opolskie kwitnące dla dzieci”, którą równie często zachwalali rodzice jako świetny pomysł na promowanie Śląska Opolskiego już od najmłodszych lat. Dzięki materiałom dostarczonym przez miasto Opole, w tym przepięknym plakatom ukazującym uroki m.in.  „Opolskiej Wenecji”, zwiedzający mieli okazje poznać, jak Opole zmieniło się na przestrzeni lat.

Wraz z OROT’em na stoisku swoją ofertę prezentował JuraPark w Krasiejowie, którego model Silesaurusa Opolensisa wzbudził niezwykłe zainteresowanie. Zwiedzający mogli zaczerpnąć informacji  o Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, a także o ścieżkach edukacyjnych w samym JuraParku. 
Na XVII Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2015 przybyło kilkanaście tysięcy osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do dalszego poznawania walorów turystycznych i zgłębiania wiedzy na temat województwa opolskiego.

 

SZCZECIN - PIKNIK NAD ODRĄ

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna dzięki współpracy z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną miała możliwość wzięcia z udziału w konferencji „Cudze chwalicie swego nie znacie. Międzyregionalna popularyzacja turystyki krajowej” oraz imprezie wystawienniczej „Piknik nad Odrą” połączonej wraz z 24. Targami Turystycznymi „Market Tour” w Szczecinie w dniach 9-10.05.2015 r. Przedstawicielami Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podczas ww. imprezy targowej był Gród Rycerski w Byczynie, który wspaniale prezentował walory swoje jak i całego województwa opolskiego. Najczęstsze zapytania odwiedzających dotyczyły największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny jak również oferty noclegowej. Szczeciński „Piknik nad Odrą” to wspaniała plenerowa impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz największych i najczęściej odwiedzanych targowych imprez turystycznych w Polsce. Tylko nieliczne imprezy w kraju mają tak bogaty program i są tak tłumnie odwiedzane. W tym roku, w całej imprezie udział wzięło blisko 300 wystawców, m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Dominikany i Uzbekistanu. Jak co roku Piknik odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. 

 

OPOLE - W STRONĘ SŁOŃCA

W dniach 15-17.05.2015r. na opolskim rynku już po raz 15 odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego promowała atrakcje turystyczne, wydarzenia kulturalne oraz lokalną kuchnię Opolszczyzny na stoisku „Opolskiej Wioski Smaków i Tradycji”. Podczas 3 dni trwania imprezy nasze stoisko odwiedziło zarówno wielu mieszkańców regionu, jak i przyjezdnych turystów, którzy zainteresowani byli bliższym poznaniem naszej małej Ojczyzny. Jak co roku, OROT przygotował ofertę bogatą w ciekawe publikacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się mapy tematyczne województwa opolskiego, mapy tras rowerowych oraz ulotki promujące poszczególne miejsca takie, jak: rejony Góry Św. Anny, Jeziora Turawskie, czy też malownicze okolice rzek Stobrawa i Mała Panew. Publikacja „Opolskie smaki”, w której zebrane zostały kulinarne przepisy na potrawy     z regionu, przypadła do gustu rzeszy kobiet. Wśród najmłodszych gości tragów najbardziej popularne okazało się kolorowe wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pt.: „Opolskie kwitnące dla dzieci”, które w ciekawy sposób zachęca do poznania Opolszczyzny. Ponadto OROT promowała i udostępniła zwiedzającym  obszerną ofertę obiektów noclegowych znajdujących się na terenie województwa opolskiego.

W trakcie targów zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o Opolszczyźnie, w których do wygrania były cenne nagrody, m.in.: bilety do Opolskiego Ogrodu Zoologicznego, pobyt w Hotelu Zacisze w Turawie oraz karnety na spływy kajakowe rzeką Małą Panwią ufundowane przez Agro-Ranczo ze Schodniej k. Ozimka. Konkursy cieszyły się  bardzo dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo goście „Opolskiej Wioski Smaków” mogli popróbować swoich sił w malowaniu porcelany, produkcji ceramiki oraz kowalstwie artystycznym. Najmłodsi uczestnicy zachęcani byli  do poszukiwania szczątków dinozaura oraz lepienia pierogów. Na odwiedzających nasze stoisko czekał również pyszny poczęstunek m.in. ze śląskim kołoczem, żurkiem i domowym chlebem. 

 

CHORZÓW - ATRAKCJE REGIONÓW

W dniach 22-24 maja 2015 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz pierwszy wzięła udział w III edycji Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Impreza odbyła się w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego w hali namiotowej usytuowanej w samym sercu parku. Targi cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców okolicznych śląskich miast. Wyjątkowością targów jest m.in. to, iż odbywają się w takim miejscu gdzie liczba osób odwiedzających w poprzednich latach sięgała blisko 40 tysięcy. Cała impreza skupia się na promowaniu wyjątkowych miejsc i obiektów a także produktów regionalnych czy lokalnych.  Targi „Atrakcje Regionów” są imprezą specyficzną, ponieważ wyspecjalizowane są typowo pod kątem promocji regionów, agroturystyki i turystyki wiejskiej oraz dziedzictwa kulturowego. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna pod szyldem województwa opolskiego prezentowała swoją ofertę wspólnie z Miastem Opole, JuraParkiem w Krasiejowie oraz Opolską Cepelią.  Największym zainteresowaniem na stoisku cieszyły się warsztaty malowania Opolskiej Porcelany, gdzie swoich sił mogły spróbować zarówno dzieci jak i dorośli. Zajęcia przygotowane były przez Opolską Cepelię i z dumą możemy przyznać, że należały do jednych z najciekawszych. Odwiedzający stoisko
Województwa Opolskiego pytali głównie o mapy szlaków rowerowych, atrakcje dla dzieci oraz ogólne przewodniki zawierające informacje o regionie. Duże zainteresowanie wzbudzało również Opolskie ZOO oraz JuraPark prezentujący swój niedawno otwarty Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Targi zakończyły się wielkim dla nas sukcesem. Po pierwsze nie spodziewaliśmy się tak ogromnej frekwencji odwiedzających mimo, iż pogoda do końca nie dopisywała oraz po drugie, że  takim zainteresowaniem cieszyły się nasze wydawnictwa. Odwiedzający Targi wypytywali o konkretne atrakcje z najdrobniejszymi szczegółami, ponieważ jak sami twierdzili mają do nas bardzo blisko. Targi pozostawiły po sobie same pozytywne emocje, które na pewno przełożą się na czynny udział w imprezie już za rok.

 

PRAGA - DNI POLSKIE

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego dzięki współpracy z Polskim Instytutem w Pradze miała możliwość promocji walorów i produktów turystycznych Śląska Opolskiego podczas Dni Polskich w Pradze.  Impreza odbyła się w dniach 12-13.06.2015 r. na placu Jiriho z Podebrad. Dni Polskie w Pradze były kontynuacją cieszących się ogromnym zainteresowaniem zeszłorocznych Dni Polskiej Gastronomii i Kultury, które ogłoszono największym tego typu wydarzeniem polskim w Pradze. Tegoroczna impreza również przyciągnęła setki odwiedzających, którzy pragnęli poznać bliżej kulturę oraz największe walory turystyczne Polski, a przede wszystkim skosztować wielu polskich specjałów. Województwo Opolskie przygotowało dla zwiedzających szereg atrakcji, w tym możliwość wzięcia udziału w warsztatach malowania porcelany charakterystycznym dla naszego Regionu wzorem kwiatowym. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Opolską Pracownię Rękodzieła Ludowego i Artystycznego i cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Bardzo dużym powodzeniem wśród prażan cieszyła się specjalnie przygotowana oferta materiałów w języku czeskim w tym m.in. : „Przewodnik Turystyczny po Województwie Opolskiem”, „Zamki, Pałace i Rezydencje”,  gadżety i materiały specjalne przygotowane i przekazane przez Urząd Miasta Opola oraz informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej całego województwa. Imprezie towarzyszyło wiele ciekawych wydarzeń m.in. prezentacja Największej Koronki Koniakowskiej Świata oraz wiele koncertów zespołów polskich i czeskich. 

 

OPOLE - FESTYN RODZINNY C.H. KAROLINKA

W dniu 22 sierpnia 2015 roku Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z wybranymi członkami stowarzyszenia brała udział w 7 urodzinach Centrum Handlowego „KAROLINKA” w Opolu. W ramach Festynu Rodzinnego przygotowano stoiska lokalnych artystów ludowych, specjalną strefę gastronomiczną, a także stanowiska gotowania na żywo.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Politechniką Opolską, Gospodarstwem Agroturystycznym „Cichy Zakątek” oraz Grodem Rycerskim w Byczynie zachęcała odwiedzających do zapoznania się z największymi atrakcjami turystycznymi województwa opolskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się specjalny pokaz nauki kaligrafii prowadzony przez przedstawicielkę Instytutu Konfucjusza w Opolu, a także pokaz dronów koordynowany przez pracownika Politechniki Opolskiej. Gospodarstwo Agroturystyczne „Cichy Zakątek” zachęcało gości poprzez możliwość skosztowania naturalnych, przygotowanych na miejscu, świeżych soków warzywno – owocowych. Natomiast piękne białogłowe zachęcały do odwiedzin Grodu Rycerskiego w Byczynie.

Festyn obfitował w liczne atrakcje, a także koncerty popularnych zespołów muzycznych i znanych gwiazd sceny kabaretowej. 

 

OPOLE - AGROFESTIWAL

W dniu 27 września 2015 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wzięła udział w Widowiskowym Pikniku Rodzinnym Agrofestiwal 2015, w ramach którego odbyło się III Święto Plonów – Targi Miodów oraz Opolska Zagroda. Impreza miała miejsce w Muzeum Wsi Opolskiej jak również w sąsiadującym obok Ludowym Klubie Jeździeckim "Ostroga". Na stoisku OROT prezentowane były wydawnictwa związane z kuchnią regionalną, foldery i mapy poszczególnych gmin i powiatów, ulotki dotyczące największych atrakcji turystycznych Regionu. Zainteresowanie ofertą prezentującą przez OROT na stoisku było duże. Osoby odwiedzające pytały głównie o najnowsze wydawnictwa kulinarne (4 część opolskich smaków, Opolski Bifyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny), szlaki rowerowe jak i piesze oraz ofertę noclegową.   

 

POZNAŃ - TOUR SALON

W dniach 15-17.10.2015 roku Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Miastem Opolem promowała województwo opolskie podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych „Tour Salon 2015” w Poznaniu. Od wielu lat targi w Poznaniu cieszą się powodzeniem wśród wystawców krajowych, jak i zagranicznych oraz licznych odwiedzających. Podczas 3 dni imprezy nie brakowało ciekawych konkursów, spotkań z podróżnikami, a także autorami książek o tematyce podróżniczej takimi chociażby, jak Martyna Wojciechowska. Jednak Tour Salon to przede wszystkim okazja do promocji atrakcji turystycznych. OROT wraz ze swoimi partnerami poprzez ciekawe foldery informacyjne zachęcała do odwiedzin województwa opolskiego. Zwiedzający niezwykle pozytywnie docenili nasze stoisko, sięgając po sztandarowe materiały wydawnicze – m.in. serię „Opolskich Smaków”, czy nowo wydany „Przyjazny Przewodnik Kulinarny. Opolski Bifyj”, który wzbudził niezwykłe zainteresowanie i zebrał same pozytywne opinie. Mapy, broszury, informatory dla turystów z różnych regionów naszego województwa zyskały uznanie odwiedzających targi. Rodzicom małych pociech  zdecydowanie najbardziej podobała się publikacja „Opolskie kwitnące dla dzieci” wydana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Równie mocne zainteresowanie co atrakcje wzbudziła również baza noclegowa w naszym województwie. Broszury schronisk młodzieżowych z Opola, Prudnika, Nysy, Głuchołaz czy Góry św. Anny rozchodziły się w tempie błyskawicznym. Zwiedzający byli pełni podziwu jak dobrze rozwinęły się opolskie hotele pod względem standardu i jakości. Podczas Tour salonu OROT oraz Miasto Opole zorganizowało konkurs „Wiedzy o Opolszczyźnie i Opolu”. Ilość uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Losowanie cennych nagród w postaci noclegów w opolskich hotelach nastąpiło 20.10.2015 roku!  Zwycięzcy zostali poinformowani drogą mailową.

Dziękujemy opolskim hotelom: Mercure , Szarej Willi , DeSilva i dodatkowo Hotelowi Hugo z Kędzierzyna-Koźla, a także Zamkowi w Mosznej oraz Zamkowi w Otmuchowie za ufundowanie super nagród!

W trakcie tego najważniejszego wydarzenia turystycznego zostały rozstrzygnięte liczne konkursy, w tym też konkursy na najciekawsze wydawnictwa turystyczne. Należy się tutaj pochwalić, iż działalność wydawnicza Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej została doceniona w konkursie „Wiadomości Turystycznych”. Kapituła konkursowa Róży Regionów 2015 przyznała nam w kategorii wydawnictw turystyczno - promocyjnych w Polsce aż dwa wyróżnienia, które otrzymaliśmy za Przyjazny Przewodnik Kulinarny „Opolski Bifyj" oraz za serię wydawniczą „Opolskie Smaki”. Po raz kolejny nasza praca została doceniona, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Warto przypomnieć, iż 2 lata temu „Katalog Produktów Turystycznych VisitOpolskie” otrzymał I miejsce w tym konkursie i został najlepszym wydawnictwem turystyczno-promocyjnym w Polsce. Należy także podkreślić, iż nasz partner, członek naszego Stowarzyszenia – Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego także odniósł ogromny sukces na tym polu. Publikacja „Opolskie kwitnące dla dzieci” zajęła III miejsce w tym samym konkursie! Natomiast podczas finału XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, publikacje „Opolskie kwitnące. Szlaki wodne”  oraz „Opolskie kwitnące. Zamki, pałace i rezydencje” otrzymały wyróżnienia. Wartym podkreślenia jest fakt, iż w tym konkursie oceniono aż 175 publikacji turystyczno-krajoznawczych!

Do kolejnych sukcesów województwa opolskiego podczas tej imprezy wystawienniczej należy zaliczyć otrzymanie Złotego Medalu Targów Turystycznych TOUR SALON 2015 przez Lokalną Grupę Działania Stobrawski Zielony Szlak. Ta główna nagroda ekspertów za najlepszą z atrakcji turystycznych została przyznana za produkt pn. „Mała Panew - Wielka Przygoda”. Ten wspólny pakiet turystyczny LGD Stobrawski Zielony Szlak i LGD Kraina Dinozaurów, oparty na zasobach i specyfice obu obszarów, których łącznikiem jest Mała Panew, został dostrzeżony przez specjalistów z branży turystycznej. Aby sukces ten nabrał głębszego wymiaru, zachęcamy do głosowania w plebiscycie internetowym na „Małą Panew- Wielką Przygodę” organizowanym przez Tour Salon http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/159/

Targi Tour Salon w Poznaniu jak zwykle obfitowały w znakomitych gości. Warto wspomnieć, że podczas imprezy można było spotkać znaną i lubianą przez wszystkich, prowadzącą program „Kobieta na krańcu świata” Martynę Wojciechowską a także młodą podróżniczkę i autorkę książek Nelę Małą Reporterkę.

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe