Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

ITB 2016 – Wyjątkowa prezentacja województwa opolskiego w Berlinie!

W dniach 9-13 marca 2016 r. odbyła się jubileuszowa, 50-ta już edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Wydarzenie to jest najbardziej znaną tego typu imprezą, która w 26 halach wystawienniczych od lat gromadzi ponad 10 tysięcy wystawców z ok. 180 krajów z całego świata. W tym roku promujące się kraje, regiony, hotele, biura podróży i wielu innych przedstawicieli branży turystycznej prezentowało swoją ofertę ponad 175 tysiącom odwiedzających. Gospodarzem targów były Malediwy. Kraj ten, podczas występu artystycznego na uroczystej gali otwarcia, zaprezentował swoją historię i atrakcje czekające na turystów oraz zadbał o egzotyczną atmosferę całej imprezy.

Wśród wystawców nie zabrakło Opolszczyzny, która wraz z innymi regionami obecna była na polskim stoisku narodowym. Na stoisku Polski w tym roku szczególnie promowane były: Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury 2016, oraz Kraków, jako gospodarz Światowych Dni Młodzieży 2016. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna natomiast wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Miastem Opole oraz Parkiem Nauki i Rozrywki z Krasiejowa przygotowała ciekawe, przyciągające widzów stoisko regionalne Śląska Opolskiego. Przy wsparciu partnerów udało nam się wyróżnić i zaprezentować nasz region na najwyższym poziomie, ukazując wszystko to, co w Opolskim najlepsze – kuchnię, rękodzieło oraz perełki turystyczne. Hostessy w stylizacji nawiązującej do barw marki „Opolskie Kwitnące”, przyodziane w kwieciste, opolskie wianki zapraszały do zatrzymania się przy naszym stoisku, częstując tradycyjnymi produktami regionalnymi: pieczywem ze smalcem, ogórkami, wędlinami, miodami oraz „Kołoczem Śląskim”. Na stolikach pojawił się także nasz regionalny rarytas - Śmietankówka Oleska z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Zwiedzający mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, w którym czekały cenne nagrody m.in. vouchery na pobyty w najlepszych hotelach i pałacach Śląska Opolskiego. Przedstawiciele regionu razem z hostessami rozdawali specjalnie na tę okazję przygotowane, ozdobione kwiecistymi motywami Opolszczyzny, gadżety. Były to m.in. długopisy, torby, chusty, t-shirty czy też porcje „Kołocza Śląskiego”, które dzięki oryginalnemu opakowaniu z opisem w trzech językach, zachęcały to zakosztowania w smakach Opolszczyzny.

Prawdziwą atrakcją naszego stoiska, jednego z największych zresztą na polskim stoisku narodowym, okazało się przygotowywanie na oczach gości, tradycyjną metodą rytowniczą, „Kroszonek Opolskich”. Piękne, roślinne ornamenty oraz precyzyjna ręka i cierpliwość artystki regionalnej budziły prawdziwy zachwyt odwiedzających. Podobnie jak pokazy malowania „Opolskiej Porcelany”, prowadzone każdego dnia przez kolejną przedstawicielkę rękodzieła opolskiego. Odwiedzający mogli sami spróbować swoich sił w sztuce zdobienia porcelany w kwiatowe motywy Śląska Opolskiego i wziąć udział w warsztatach.

Wyjątkowa, dynamiczna formuła opolskiego stoiska dopełniona została prezentacją markowych produktów turystycznych oraz szczegółowej oferty turystycznej terenów wiejskich Opolszczyzny. Odwiedzającym targi prezentowaliśmy najnowsze informatory i przewodniki po regionie, mapy i foldery, materiały promujące konkretne atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Zainteresowaniem cieszyły się m.in.: przeznaczony na rynek niemiecki „Katalog Produktów Turystycznych VisitOpolskie”, oferta turystyczna terenów wiejskich, informatory o zabytkach architektury drewnianej, zamkach i pałacach, muzeach, parkach krajobrazowych.

Podczas uroczystej gali otwarcia i w pierwszych dniach targów obecni byli m.in. Prezes OROT Stanisław Rakoczy, Członkowie Zarządu Województwa Opolskiego Grzegorz Sawicki i Szymon Ogłaza, a także Wiceprezydent Miasta Opole Mirosław Pietrucha. Opolskie stoisko odwiedził również Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. W czasie wszystkich dni targowych o gości odwiedzających nasze stoisko troszczyli się i udzielali rzetelnych informacji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola, Parku Nauki i Rozrywki z Krasiejowa oraz OROT.

Dzięki współpracy z opolskimi obiektami noclegowymi mogliśmy przeprowadzić atrakcyjny konkurs dla gości odwiedzających nasze stoisko. Nagrody do konkursu ufundowane zostały przez:

 • Hotel Hugo Business & Spa z Kędzierzyna – Koźla
 • Hotel Aspen z Podlesia k. Głuchołaz
 • Hotel Arkas z Prószkowa
 • Hotel Festival z Opola
 • Hotel Szara Willa z Opola
 • Zamek w Otmuchowie
 • Moszna Zamek
 • Prywatne Biuro Podróży SINDBAD

Sponsorom serdecznie dziękujemy za ponowne wsparcie promocji naszego regionu!

Po raz kolejny wspólna prezentacja Opolszczyzny okazała się ogromnym sukcesem, który odbił się szerokim
i pozytywnym echem. Wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę!

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
I
nstytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe