Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Województwo Opolskie na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2016

W dniach 09 – 13.03.2016 r.  odbędzie się jubileuszowa, 50. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie, które są największym, światowym wydarzeniem turystyczno-promocyjnym.

 

Od wielu lat w trakcie trwania tej imprezy Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Samorządem Województwa Opolskiego, Miastem Opole i innymi partnerami prezentuje walory Śląska Opolskiego. Tegoroczna oferta, tak samo jak w latach ubiegłych, profesjonalnie i efektownie przedstawiać będzie atrakcje czekające na turystów na Opolszczyźnie.

W tym roku stoisko województwa opolskiego, jako jedne z największych w polskiej hali wystawowej, zachęcać będzie do odwiedzenia pokazami malowania „Porcelany Opolskiej” oraz przygotowywaniem na oczach gości „Opolskich Kroszonek” – a to z uwagi na fakt zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach malowania naszej porcelany w znany kwiatowy motyw. Hostessy zachęcać będą gości do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, z cennymi nagrodami w postaci noclegów w najlepszych hotelach i pałacach Śląska Opolskiego, do degustowania produktów tradycyjnych, takich jak wędliny, miody, pieczywo, „Kołocz Śląski”, znajdujących się na Liście Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie zabraknie także regionalnego trunku – „Śmietankówki Oleskiej” z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Motywami przewodnimi będzie bogata oferta turystyczna Miasta Opola, Juraparku w Krasiejowie wraz z Parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka, a także opolskich Zamków i Pałaców. Nie zabraknie także informacji o Szlaku Kulinarnym Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”.

 

Co roku, podczas tej imprezy wystawienniczej prezentuje się ogromna, bo wykraczająca ponad 10 tys., liczba wystawców z prawie 200 krajów świata. Dla przedstawicieli branży turystycznej oraz podmiotów odpowiedzialnych za szeroko rozumianą promocję jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych i rozpoznania sytuacji na rynku turystycznym. Dla odwiedzających jest to niewątpliwie szansa na zapoznanie się z bardziej lub mniej znanymi miejscami, z nieodkrytymi, fascynującymi zakątkami świata. Impreza stwarza możliwość podróży dookoła świata w zaledwie 5 dni.

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Targów ITB w Berlinie i Stoiska Regionalnego Województwa Opolskiego !!!

 

Szczegółowe informacje na temat ITB w Berlinie znajdą Państwo na stronie:

www.itb-berlin.de

 

Zachęcamy również do śledzenia najświeższych news’ów z imprezy na naszym fanpage’u:

www.facebook.com/visitopolskiepl/

A tak było na ITB w zeszłym roku:

 

 

 

                                                                                          Logotypy.jpeg

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe