Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim ws. skomunikowania Opola z głównymi atrakcjami Opolszczyzny

4 lutego 2016 roku z inicjatywy Prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Pana Stanisława Rakoczego, Dyrektora OROT Pana Piotra Mielca oraz Członka Zarządu Województwa Pana Szymona Ogłazy w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie dotyczące skomunikowania Opola z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi naszego Regionu- zamku w Mosznej, Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz Górą Św. Anny.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele samorządów, firm przewozowych, Lokalnych Grup Działania oraz własciciele atrakcji turystycznych.

Obecnie do trzech najważniejszych atrakcji turystycznych woj. opolskiego – zamku w Mosznej, Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz Góry Św. Anny - nie da się bezpośrednio dojechać ze stolicy regionu środkami transportu publicznego. Dotrzeć do nich swobodnie może tylko ten, kto ma samochód. Tymczasem są to miejsca, jak pokazują dane i badania, które już od kilku lat należą do najczęściej odwiedzanych przez turystów w województwie opolskim. Zamek w Mosznej odwiedza ok. 140-150 tys. osób rocznie; Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie ponad 200 tys. rocznie, a Górę Św. Anny szacunkowo nawet 300-400 tys. osób. Konieczna jest pomoc w skomunikowaniu tych miejsc z Opolem. 

Było to pierwsze spotkanie ws. transportu z Opola do wskazanych destynacji turystycznych. Ustalono, że w 2016 roku możliwe będą kursy okazjonalne w trakcie trwania największych imprez turystycznych w Mosznej, na Górze Św. Anny i w Krasiejowie, a w 2017 roku w ramach projektu UE uruchomienie stałych połączeń autobusowych (w sezonie letnim, głównie w weekendy).

Tak media opisywały te niezywkle ważne dla opolskiej turystyki spotkanie:

1. Władze regionu chcą skomunikować Opole i główne atrakcje turystyczne

 

2. Dojazd do atrakcji turystycznych regionu – bywa z tym problem

3. Będzie specjalny transport do atrakcji turystycznych w regionie? 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe