Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Targi Tour Salon 2016 w Poznaniu

TOUR SALON 2016

Gdzie biznes spotyka się z pasją

 

Już za chwilę w Poznaniu odbędzie się 27. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016 – wydarzenia podążającego ze zmianami zachodzącymi w branży i cieszącego się najdłuższym stażem wśród targów turystycznych w Polsce.

Targi  odbędą się w nowym terminie (12-14 lutego 2016), dzięki temu zwiedzający zapoznają się z najlepszymi ofertami wyjazdów, gotowymi katalogami, czy też nowymi produktami turystycznymi tuż przed okresem wyjazdów Wielkanocnych, na majówkę, czy też upragnione wakacje – lato 2016. Do tej pory zwiedzający targi mogli zapoznać się z szeroką ofertą, zwyczajami i kulturą Regionu Partnerskiego. W tym roku po raz pierwszy został utworzony tytuł Miasta Partnerskiego targów, którym został Poznań. Poznański akcent odnajdziemy na TOUR SALONIE również w formule Partnera Organizacyjnego targów. Po raz drugi z rzędu jest nim Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Jak zawsze TOUR SALON uzupełnią wartościowe wydarzenia merytoryczne. Ważnym wydarzeniem będzie międzynarodowa konferencja dot. turystyki rowerowej, zatytułowana ,,Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może stać się narodowym produktem turystycznym w Polsce?”.  Jej uczestnicy poznają m.in. najlepsze przykłady rozwoju turystyki rowerowej z Czech i ale również pochylą się nad przykładami z Polski. Organizatorem konferencji są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Organizacja Turystyczną przygotowali

Dla agentów turystycznych i biur podróży dedykowane będą warsztaty dotyczące nowoczesnego zarządzania firmą, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. co zrobić, aby firma nie gubiła klientów oraz jak przygotować atrakcyjną witrynę sklepu przyciągającą potencjalnych kupujących. Nie tylko smakoszom, ale przede wszystkim firmom zajmującym się smakowitą dziedziną turystyki spodoba się 4. edycja Konferencji „Turystyka kulinarna – Polski HIT”, której temat  przewodni brzmi „Jak przyciągnąć turystów do restauracji” . Kolejna odsłona wydarzenia dedykowana jest hotelarzom oraz restauratorom. Również po raz drugi odbędzie się TOUR SALON Blog Meeting – spotkanie z blogerami podróżniczymi. Zarówno ze strony blogerów jak i firm oraz instytucji biorących udział w pierwszej edycji spotkania padły sugestie, że w temacie współpracy z blogerami potrzebna jest edukacja i zwiększenie świadomości w branży. Specjaliści będą również rozmawiać o turystyce ściśle dopasowanej do Klienta, uwzględniającej stworzenie jego indywidualnego, psychofizycznego profilu podczas Travel Massive.

Tradycyjnie organizatorzy zadbali o transport na targi dla klientów biznesowych. W piątek 12 lutego z Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi oraz Wrocławia wyjadą wyczarterowane autokary, które za symboliczną kwotę dowiozą uczestników prosto pod targowe hale.

Powiew wakacji w środku zimy

Dla miłośników podróży bliskich i dalekich, dla miłośników poznawania kultur, tradycji i oczywiście smaków kulinarnych targi turystyczne TOUR SALON 2016 to inspirujące trzy dni.  Polacy ostatnio bardzo chętnie wybierają wyjazdy po Polsce, dlatego obowiązkowym punktem wizyty na TOUR SALONIE będą stoiska regionów Polski. Według raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki do najczęściej odwiedzanych województw w 2015 roku należy zaliczyć województwo małopolskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie i wielkopolskie. Inne zakątki naszego kraju mają również bardzo dużo do zaoferowania zarówno pod względem turystki rodzinnej, aktywnej, miejskiej, czy też spa i Wellness, dlatego też zachęcamy do odwiedzania wszystkich podmiotów z naszego kraju. Wśród regionalnych ciekawostek znajdziemy multimedialną wystawę  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, która będzie zapowiedzią planowanego otwarcia latem tego roku, Szlak Piastowski łączący województwa, Smaki ze Śląska i nie tylko, dźwięki Szopena, wspólne pieczenie toruńskiego piernika, a także strefę Polskiej Organizacji Turystycznej itd.

Wielbiciele podróży zagranicznych znajdą na targach m.in. propozycje organizacji turystycznych, biur podróży, czy też hoteli z Niemiec, Włoch, Rumunii, Węgier, Maroka, Indii, Filipin, Czech, Gruzji, Indonezji, czy Dominikany. Po raz pierwszy na TOUR SALONIE  kupimy gotowe wycieczki na tzw. giełdzie turystycznej. Jak zawsze wystawcy przygotowali atrakcje i konkursy dla gości, w których do wygrania będą gadżety, vouchery na noclegi, wizytę w aquaparku czy innych miejscach.  Ponieważ podróżowanie nieodłącznie kojarzy się z robieniem zdjęć, którymi później chcemy się pochwalić lub też przywołać po latach wspomnienia ciekawą propozycją wydają się warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem. Fotograf National Geographic Polska podzieli się swoim doświadczeniem, podpowie jak najlepiej wykorzystać sprzęt, pogodę i miejsca, w których się znajdziemy. Wydarzenie jest bezpłatne w cenie biletu na targi, wystarczy tylko zarejestrować się warsztat na stronie internetowej TOUR SALONU.

Stałym punktem targów są spotkania ze znanymi podróżnikami, a także występy zespołów folklorystycznych oraz artystów zaproszonych przez wystawców. Repertuar Sceny Kultury zawsze cieszy się zainteresowaniem zwiedzających. Spotkamy tam m.in. wspomnianego wcześniej Marcina Dobasa. Najnowszą książkę fotografa dostaniemy na stoisku NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER, na którym będzie można ,,upolować,, inne przewodniki i książki o podróżach w korzystnych cenach. Również na stoisku wydawcy znajdziemy oferty „NO LIMITS”, która jest owocem współpracy NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER i Biura  Podróży ITAKA.

Już po raz czwarty targom towarzyszyć będzie Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”, który stworzy niepowtarzalną okazję zobaczenia regionów świata uchwyconych na fotografiach i wysłuchania historii z podróży z najdalszych krańców globu (19 prelekcji). Ponadto mając na uwadze popularność prelekcji związanych z bezpiecznym podróżowaniem podczas ubiegłej  edycji, tym razem również będzie można skorzystać z konsultacji medycznych związanych z chorobami tropikalnymi.

Dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, po raz pierwszy na TOUR SALONIE dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji (POSiR) powstanie dla najmłodszych Strefa Urwisa, do której zapraszają Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR oraz firma COCODRILLO, a także Winter Active Run, czyli pierwszy w Polsce tor przeszkód imitujący warunki naturalne. Zwycięży ten, kto przejdzie przez rury, przeczołga się pod przeszkodami, czy też rozładuje duże auto. W piątek o puchar prezesa MTP i dyrektora POSIR rywalizować będą szkoły, na sobotę zaplanowano biegi przełajowe i zawody indywidualne, a w niedziele z okazji walentynek tor przeszkód będą pokonywać pary. Na najmłodszych w weekend będą czekały różne niespodzianki.

 

 W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się wydarzenia kolejnych trzech pasji, poza turystyką, czyli targi Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE, Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe