Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Świąteczno- noworoczny konkurs Opolskiej Przygody

Świąteczno-noworoczny konkurs wiedzy o Opolszczyźnie – Polub, udostępnij i baw się z OPOLSKĄ PRZYGODĄ!

Do wygrania są vouchery na spływy kajakowe po rzekach Stobrawa, Prosna i Budkowiczanka, vouchery na zwiedzanie miast Opolszczyzny oraz nagrody książkowe (publikacje dotyczące województwa opolskiego).

Opolskie, choć jest jednym z najmniejszych województw w kraju, posiada wiele ciekawych zabytków, atrakcji turystycznych i ciekawostek przyrodniczych. Wielu turystom Opolszczyzna kojarzy się ze stolicą polskiej piosenki (coroczny festiwal w opolskim amfiteatrze), bajecznego zamku w Mosznej, z brzeskim zespołem Kamila Bednarka (zwycięzca programu w TVP „Bitwa na głosy”; finalista programu TVN „Mam talent”), czy też z zamieszkującej tutaj mniejszości niemieckiej. Zapewne jednak niewielu wskaże województwo opolskie jako miejsce, w którym żył najstarszy dinozaur świata (Jurapark w Krasiejowie), założono najstarszy ogród botaniczny w Polsce (Ogród Dendrologiczny w Lipnie), powstała pierwsza cementownia na ziemiach polskich, odnotowano najwyższą temperaturę w Polsce (w dniu 29.07.1921 r. w Prószkowie odnotowano 40,2 stopni).

W okresie od 25.12.2015 r. do 06.01.2015 r. każdego dnia w godzinach pomiędzy 19.00 a 23.00 publikowane będzie pytanie konkursowe dotyczące województwa opolskiego.

Więcej szczegółów na fanpage'u Opolskiej Przygody na Facebooku

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe