Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTY STUDYJNE w 2010 ROKU

WIZYTA TOUROPERATORÓW z NIEMIEC - 11.12.2010 ROKU

W dniu 11.12.2010 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała na terenie województwa opolskiego wizytę studyjną dla przedstawicieli ponad 30 niemieckich biur podróży i firm autokarowych.

Podczas krótkiego pobytu na Śląsku Opolskim grupa touroperatorów miała możliwość zapoznania się z wieloma atrakcjami turystycznymi Regionu. W pierwszej kolejności goście zwiedzili Bazylikę, Klasztor i Dom Pielgrzyma na Górze Św. Anny, a następnie udali się do Kamienia Śląskiego, gdzie po poczęstunku zwiedzili Pałac oraz Sanatorium "Sebastianeum Silesiacum". Kolejnym punktem programu był typowo śląski obiad przygotowany przez Restaurację "Venezia", która mieści się w Opolu, przy ul. Szpitalnej 13. Po obfitym obiedzie goście otrzymali pamiątki, foldery oraz informatory promujące województwo oraz Stolicę Regionu - Opole. Pokrzepieni obiadem uczestnicy imprezy udali się na zwiedzanie miasta Opola - głównie Rynku i okolicznych zabytków. Grupa przedstawicieli touroperatorów wysłuchała także krótkiej prezentacji na temat Muzeum Wsi Opolskiej - Skansenu w Bierkowicach.

 Celem przygotowanej wizyty było przybliżenie niemieckim touroperatorom Śląska Opolskiego, jako Regionu atrakcyjnego turystycznie, wielokulturowego, przyjaznego gościom z Niemiec oraz województwa, posiadającego duży potencjał rozwojowy w dziedzinie turystyki. Zwłaszcza, iż do tej pory Śląsk Opolski nie był licznie prezentowany w ofertach przyjazdowych do Polski, przygotowywanych przez niemieckie biura podróży. Część z osób biorących udział w wizycie studyjnej zapowiedziała już podczas zwiedzania, iż we własnych katalogach umieszczą ofertę związaną z Opolszczyzną. Każda z tego typu wizyt, w sposób bezpośredni ma szansę przełożyć się na wymierne korzyści dla rodzimej branży turystycznej: właścicieli obiektów noclegowych, gastronomicznych i atrakcji turystycznych z terenu województwa.

 

WIZYTA DZIENNIKARZY z JAPONII - 12.10.2010 ROKU

Niecodzienną wizytę w naszym regionie odnotowaliśmy 12 października. Wydawca oraz fotograf  z  wydawniczej serii przewodników Tabi-Meijin zbierali materiały o Opolszczyźnie do planowanej publikacji na temat Polski. W trakcie ponad dwóch tygodni, jakie spędzili w naszym kraju odwiedzili wszystkie regiony i ważniejsze miasta oraz atrakcje turystyczne, by stworzyć kompleksowy i zasobny w informacje przewodnik.  Po raz pierwszy nasz region miał szansę zaistnieć na łamach japońskiego wydawnictwa o Polsce. W trakcie kilkugodzinnej wizyty w Opolu japońscy goście odwiedzili m.in. katedrę, opolski Rynek, Kościół Franciszkanów, Wieżę Piastowską czy tereny nad Młynówką. Dzięki właścicielowi restauracji VENEZIA nasi goście mogli spróbować przepysznej kuchni oraz przekonać się o wysokim standardzie opolskich lokali. 

W drodze do Wrocławia, nasi goście zatrzymali się również na kilka godzin w Brzegu, gdzie mieli okazję zwiedzić Zamek-Muzeum Piastów Śląskich, Kaplice Św. Jadwigi i brzeski Ratusz. Dzięki gościnności Starostwa Powiatowego w Brzegu, pobyt na Opolszczyźnie zakończono kolacją w Restauracji hotelu ARTE.

Pobyt gości z Japonii zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

WIZYTA DZIENNIKARZY Z WĘGIER i REPUBLIKI CZESKIEJ - 08.06. - 12.06.2010 ROKU

W dniach 8-12 czerwca na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w naszym regionie gościli przedstawiciele mediów branży turystycznej z Czech i Węgier.

Celem wizyty było zaprezentowanie walorów i potencjału turystycznego naszego regionu, z oczywistym zamiarem jego rozpropagowania wśród odbiorców mediów, dla których pracowali nasi goście. W trakcie wizyty na Śląsku Opolskim dziennikarze mieli okazje poznać najciekawsze jego zakątki, m.in. Nysę, Paczków, Mosznę, Kamień Śląski, Opole ale także inne niewątpliwe atrakcje przyciągające turystów, takie jak np. Muzeum Wsi Opolskiej, czy nowo otwarty JuraPark w Krasiejowie.

Ważnym punktem wizyty było również zaznajomienie się z tradycją kulinarną regionu. W tej dziedzinie - jak stwierdzili nasi goście - możemy być spokojni sympatii turystów, bowiem nasza kuchnia przypadła im bardzo do gustu. Goście w superlatywach wypowiadali się również o bazie noclegowej, która w ich opinii spełnia wszelkie, wysokie standardy.

W ramach wizyty goście spotkali się również z władzami miejskimi Opola i Nysy, podczas pobytu w tych miastach.

Efektem wizyty były reportaże i artykuły opisujące nasz region, ale także pół godzinny film kręcony dla telewizji w Miszkolcu (Węgry).

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe