Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTY STUDYJNE w 2013 ROKU

WIZYTA DZIENNIKARZY z JAPONII - 21.12. - 22.12.2013 ROK

W dniach 21 – 22 grudnia 2013 roku Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Pracownią Rękodzieła Artystycznego i Ludowego gościli w Opolu wyjątkowych gości. Dzięki współpracy nawiązanej przez OROT i PRAiL z Polską Izbą Gospodarczą w Japonii, do Opola przyjechali goście z „Kraju Kwitnącej Wiśni”, którzy wcześniej zostali zauroczeni atrakcyjnością turystyczną województwa opolskiego, a poznaną poprzez lekturę Katalogu Produktów Turystycznych VisitOpolskie. Jak się okazało, Katalog wydany przez OROT wywarł ogromne wrażenie na Japończykach, którzy przy okazji wizyty w Warszawie i Łodzi, postanowili również odwiedzić Opole. Pracownia zaprosiła gości na wspólne malowanie „Opolskiej Porcelany”. Drugiego dnia, Dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Pan Piotr Mielec zabrał gości na dwugodzinny spacer po Opolu. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyło się „Wzgórze Uniwersyteckie” wraz z budynkiem Uniwersytetu Opolskiego „Collegium Maius”, opolski Rynek oraz „Kamienica Czynszowa”, która dzięki uprzejmości Muzeum Śląska Opolskiego, została otwarta specjalnie w niedzielę. Wyjątkowymi gośćmi, którzy odwiedzili województwo opolskie byli: Pan Hiromi Inayoshi – słynny na cały świat projektant, grafik, artysta z Tokio, który podczas wizyty w Polsce przekazał Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi specjalnie zaprojektowane dla uczelni logo; Pani Hiroko Kawahara - Prezes NPO Earth Identity Projects; Pan Akira Shinozaki - redaktor naczelny jednej z najpopularniejszych gazet o profilu biznesowo – ekonomicznym w Japonii oraz przedstawiciel jednej z japońskich telewizji. Delegacji towarzyszył Pan Piotr Soszyński – Prezes Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii.

 

WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY z BELGII 24.10. - 28.10.2013 ROK

Na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w dniach 24.10. - 28.10.2013 roku na terenie Opolszczyzny przebywali dziennikarze z Belgii. Towrzyszł im także Konsul Honorowy RP z Brukseli. Tematyką, którą zainteresowali się odwiedzający była możliwość uprawiania myślistwa na terenach województwa opolskiego. Z tego też powodu goście koncentrowali się na odwiedzinach związanych z tą dziedziną. Uczestniczyli w polowaniu na terenie Borów Niemodlińskich, odwiedzili lasy w okolicach Prószkowa, a także wzięli udział w uroczystościach 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Grudzicach. Ponadto dziennikarze mieli możliwość zwiedzania centrum Opola wraz z uczestnictwem w warsztatach malowania porcelany w Cepelii Opolskiej. W Mosznej odwiedzili stadninę koni oraz zwiedzili pałac.

 

WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY z UKRAINY 03.08. - 05.08.2013 ROK

W dniach 03.08. - 05.08.2013 roku na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przebyła grupa dziennikarzy ukraińskich. Tematem przewodnim odwiedzin było ukazanie piękna zamków i pałaców mieszczących się na terenie województwa opolskiego. Nasi goście odwiedzili Pałac Lucja w Zakrzowie, Żyrową, Pałąc w Większycach, zamek w Mosznej, pałac Sulisław, zamek w Brzegu, a także pałac w Kamieniu Śląskim. Zatrzymali się również na krótkie zwiedzanie na Górze Św. Anny. Efektem wizyty była seria artykułów w prasie ukraińskiej opisująca zabytkowe obiekty.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe