Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTY STUDYJNE w 2015 ROKU

WIZYTA TOUROPERATORÓW z JAPONII - 10.10.2015 ROKU

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 10 października b.r. do Opola zawitała grupa japońskich touroperatorów z największych japońskich biur podróży. Goście pojawili się w Polsce w ramach organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Zagraniczny Ośrodek POT w Tokio, wizyty studyjnej, która obejmuje swoim obszarem również województwo dolnośląskie oraz miasto Poznań. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, jako partner i współorganizator przedsięwzięcia w województwie opolskim, dołożyła wszelkich starań aby krótka wizyta na Śląsku Opolskim pozostawiła w pamięci Gości jak najlepsze wspomnienia. Touroperatorzy cały niedzielny dzień poświęcili na zwiedzanie stolicy województwa – Opola. Mieli możliwość podziwiać drewnianą zabudowę w Muzeum Wsi Opolskiej, opolski Rynek a także Wieżę Piastowską, z której rozciągał się piękny widok na całe miasto. Dodatkową atrakcją, na której Gościom bardzo zależało, były warsztaty malowania Opolskiej Porcelany w siedzibie Cepelii Opolskiej, gdzie każdy z touroperatorów spróbował swoich sił w tworzeniu misternych wzorów. Z końcem dnia Goście opuścili Opolszczyznę
i udali się w dalszą podróż do sąsiadującego województwa.

Na zakończenie pragniemy podziękować tym Członkom OROT, bez których zorganizowanie powyższego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, tj.: Miastu Opole, Cepelii Opolskiej, Muzeum Wsi Opolskiej, Hotelowi DeSilva w Opolu oraz Szarej Willi w Opolu.

Goście, którzy odwiedzili Opole:

 1. Pan WATANABE Kazuhiko – Mainichi Shimbun Travel Service
 2. Pani HAYASHI Yuri – Plenustour Japan LLC
 3. Pani SATO Yasuko – Harukaze Travel Co. Ltd.
 4. Pan MIZUTA Takehiko – Web Travel Co. Ltd.
 5. Pani TAHARA Miho – Travel Standard Japa Co. Ltd
 6. Pani ISHIKAWA Miyuki – ZOPOT Tokio
 7. Pani Monika Lecińska – Ruchniewicz (pilot)

 

 

WIZYTA DZIENNIKARZY z UKRAINY - 15.05. - 22.05.2015 ROKU

W dniach 15.05. – 22.05.2015 r. na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na terenie województwa opolskiego przebywali dziennikarze reprezentujący największe ukraińskie stacje telewizyjne – UT 1 i Kanał 112. W ramach współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Zagranicznymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej, każdego roku OROT stara się zapraszać dziennikarzy reprezentujących największe stacje telewizyjne oraz najpopularniejsze dzienniki i miesięczniki, w celu przedstawienia piękna Opolszczyzny oraz zachęcenia do jej odwiedzenia poprzez artykuły prasowe, jak i reportaże telewizyjne.

Odwiedzający nas dziennikarze ukraińscy byli pod wielkim wrażeniem rozwoju województwa opolskiego, a w szczególności zmian, które się dokonały w infrastrukturze turystycznej Regionu dzięki wsparciu funduszy unijnych. Docenili także szerokie spectrum możliwości oraz potencjału, jakim dysponuje Opolszczyzna. Naszą intencją było pokazanie województwa opolskiego, jako miejsca pełnego dynamicznego rozwoju, szerokiej oferty edukacyjnej oraz skupiska wielu różnorodnych atrakcji turystycznych. W ciągu całego tygodnia dziennikarze mogli uczestniczyć m.in. w XV Międzynarodowych Targach Turystycznych „W Stronę Słońca” w Opolu, w uroczystym otwarciu Piastonaliów w Opolu, mogli wziąć udział w debacie z dziennikarzami regionalnymi i studentami ukraińskimi, którzy zdecydowali się na studia na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji, które ukazały im nasz Region, jako miejsce posiadające niezwykły potencjał w uprawianiu turystyki aktywnej. Stąd też brali udział w rejsie po Dużym Jeziorze Turawskim, w spływie kajakowym rzeką Stobrawą, w rejsie po Odrze. Odwiedzili także WakePark „RUEDA” w Januszkowicach, Ludowy Klub Jeździecki „LEWADA” oraz Olimpijski Ośrodek Szkolenia w jeździectwie w Zakrzowie. Nie zapomnieliśmy też o innych miejscach, stanowiących ważne punkty na mapie turystycznych atrakcji, dlatego też przygotowaliśmy odwiedziny w JuraParku w Krasiejowie, wizytę w Kamieniu Śląskim oraz w Polsko – Czeskim Centrum Szkolenia Rycerstwa w Byczynie. Podczas wszystkich dni goście z Ukrainy mogli także posmakować specjałów kuchni regionalnej, a także zapoznać się z dynamicznie rozwijającą się bazą noclegowo – gastronomiczną.  

To wszystko udało się dzięki ścisłej współpracy z głównym partnerem przedsięwzięcia - Uniwersytetem Opolskim, a także dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Urzędem Miasta Opola, Urzędem Gminy Turawa, Urzędem Gminy Polska Cerekiew, JuraParkiem z Krasiejowa, firmą „Opolska Przygoda”, firmą „CANAL TRANS”, Ludowym Klubem Jeździeckim „LEWADA”, Polsko – Czeskim Centrum Szkolenia Rycerstwa w Byczynie, WakeParkiem „RUEDA” w Januszkowicach, Hotelem Kamienica w Opolu, Hotelem DeSilva w Opolu, Hotelem „Szara Willa” w Opolu, Hotelem „Spałka” z Kluczborka, Hotelem „Adler” w Byczynie.

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe