Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opolskie Centrum Informacji Turystycznej

Opolskie Centrum Informacji Turystycznej to jedyny regionalny punkt informacji turystycznej w województwie opolskim. Informacja Turystyczna ma swoją siedzibę w Opolu przy ul. Żeromskiego 3. W  tym miejscu turyści z kraju i zagranicy, ale także mieszkańcy regionu mogą uzyskać szczegółowe informacje o nim, otrzymać fachową pomoc i atrakcyjne materiały turystyczne z całego województwa. 
OCIT nie prowadzi sprzedaży, a wszystkie materiały i publikacje udostępniane są turystom nieodpłatnie. Wśród wydawnictw, broszur, map, czy informatorów znajdują się zarówno atrakcyjne materiały wydawane przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną, jak i materiały otrzymywane bezpośrednio od atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych, gastronomicznych, a także informatory przekazywane przez pozostałe informacje turystyczne z województwa, czy urzędy miast i gmin. 
W OCIT pracują osoby z pasją i zaangażowaniem, posiadające wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Zawsze chętnie służą profesjonalną informacją turystom chcącym bliżej poznać region. Pracownicy OCIT porozumiewają się w kilku językach obcych, m.in.: po angielsku, czesku i niemiecku, są wśród nich także osoby po kursie języka migowego. Tutaj każdy turysta może czuć się swobodnie i zawsze uzyska stosowną informację. Wśród zatrudnionych w OCIT osób znajdują się przewodnicy turystyczni, osoby dla których turystyka jest pasją, posiadające dużą wiedzę o regionie.

Osoby zainteresowane atrakcjami turystycznymi województwa opolskiego wszelkie informacje mogą otrzymać zarówno osobiście – odwiedzając punkt, ale także: mailowo: info@ocit.pl; telefonicznie: +48 77 44 12 521, +48 77 44 12 522 oraz poprzez nasze portale społecznościowe - za pomocą Messengera na Facebooku:

Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Visitopolskie.pl

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj

Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

a także poprzez nasz turystyczny profil na Instagramie

Opolskie Centrum Informacji Turystycznej, czynne jest:

w okresie od maja do września:

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00 oraz w soboty od 09:00 do 16:00.

w okresie od października do kwietnia:

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 16:00 oraz w soboty od 09:00 do 16:00

OCIT.png

Otwarcie Opolskiego Centrum Informacji Turystycznej nastąpiło 26 lutego 2010 roku dzięki realizacji projektu pn. „Promocja zasobów turystycznych Opolszczyzny poprzez utworzenie i wyposażenie Opolskiego Centrum Informacji Turystycznej” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 - 2013.

logo_OCIT.png

Oficjalne otwarcie:

 

Siedziba:

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe