Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY Z UKRAINY

W dniach 15.05. – 22.05.2015 r. na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na terenie województwa opolskiego przebywali dziennikarze reprezentujący największe ukraińskie stacje telewizyjne – UT 1 i Kanał 112. W ramach współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Zagranicznymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej, każdego roku OROT stara się zapraszać dziennikarzy reprezentujących największe stacje telewizyjne oraz najpopularniejsze dzienniki i miesięczniki, w celu przedstawienia piękna Opolszczyzny oraz zachęcenia do jej odwiedzenia poprzez artykuły prasowe, jak i reportaże telewizyjne.

Odwiedzający nas dziennikarze ukraińscy byli pod wielkim wrażeniem rozwoju województwa opolskiego, a w szczególności zmian, które się dokonały w infrastrukturze turystycznej Regionu dzięki wsparciu funduszy unijnych. Docenili także szerokie spectrum możliwości oraz potencjału, jakim dysponuje Opolszczyzna. Naszą intencją było pokazanie województwa opolskiego, jako miejsca pełnego dynamicznego rozwoju, szerokiej oferty edukacyjnej oraz skupiska wielu różnorodnych atrakcji turystycznych. W ciągu całego tygodnia dziennikarze mogli uczestniczyć m.in. w XV Międzynarodowych Targach Turystycznych „W Stronę Słońca” w Opolu, w uroczystym otwarciu Piastonaliów w Opolu, mogli wziąć udział w debacie z dziennikarzami regionalnymi i studentami ukraińskimi, którzy zdecydowali się na studia na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji, które ukazały im nasz Region, jako miejsce posiadające niezwykły potencjał w uprawianiu turystyki aktywnej. Stąd też brali udział w rejsie po Dużym Jeziorze Turawskim, w spływie kajakowym rzeką Stobrawą, w rejsie po Odrze. Odwiedzili także WakePark „RUEDA” w Januszkowicach, Ludowy Klub Jeździecki „LEWADA” oraz Olimpijski Ośrodek Szkolenia w jeździectwie w Zakrzowie. Nie zapomnieliśmy też o innych miejscach, stanowiących ważne punkty na mapie turystycznych atrakcji, dlatego też przygotowaliśmy odwiedziny w JuraParku w Krasiejowie, wizytę w Kamieniu Śląskim oraz w Polsko – Czeskim Centrum Szkolenia Rycerstwa w Byczynie. Podczas wszystkich dni goście z Ukrainy mogli także posmakować specjałów kuchni regionalnej, a także zapoznać się z dynamicznie rozwijającą się bazą noclegowo – gastronomiczną.  

To wszystko udało się dzięki ścisłej współpracy z głównym partnerem przedsięwzięcia - Uniwersytetem Opolskim, a także dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Urzędem Miasta Opola, Urzędem Gminy Turawa, Urzędem Gminy Polska Cerekiew, JuraParkiem z Krasiejowa, firmą „Opolska Przygoda”, firmą „CANAL TRANS”, Ludowym Klubem Jeździeckim „LEWADA”, Polsko – Czeskim Centrum Szkolenia Rycerstwa w Byczynie, WakeParkiem „RUEDA”                       w Januszkowicach, Hotelem Kamienica w Opolu, Hotelem DeSilva w Opolu, Hotelem „Szara Willa” w Opolu, Hotelem „Spałka” z Kluczborka, Hotelem „Adler” w Byczynie. 

IMG_9938_2.jpeg IMG_9929_2.jpeg IMG_9926_2.jpeg IMG_2187.jpeg IMG_2182.jpeg 

IMG_2162.jpeg IMG_2157.jpeg IMG_2151.jpeg IMG_2193.jpeg

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe