Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Najlepszy produkt turystyczny 2013

- Babskie Ranczo. Nauka jazdy konnej dla kobiet
Babskie Ranczo oferuje naukę jazdy konnej w formule i podejściu odpowiadającym na oczekiwania kobiet. Dysponujemy wiedzą merytoryczną oraz przygotowaniem pedagogicznym. U nas kobiety realizują potrzeby w zakresie rekreacji ruchowej, relaksu i odstresowania, podnoszenia własnej samooceny, wzmacniania więzi z córkami, podnoszenia umiejętności jeździeckich. Dodatkową atrakcją są obozy jeździeckie dla kobiet oraz imprezy cykliczne takie jak treningi integracyjne, spotkania przy ognisku wzbogacone o gry i zabawy oraz gra terenowa z fabułą historyczną przyciągająca dziesiątki uczestniczek w wieku od lat 5 do 50+. Położenie na skraju Borów Stobrawskich i infrastruktura oparta na wiekowych zabudowaniach są atutem. Domek-Klub Ranczerki z łazienką i pokojem na poddaszu-Dziuplą służy amazonkom.
www.babskieranczo.pl

 na oklep.jpegna_corralu.jpegtrening_pod_okiem_instruktorki.jpeg

 

- Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu
Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu powstał z inicjatywy dziennikarzy Mateusza Święcickiego i Jerzego Grygolunasa oraz ówczesnego gospodarza Opola – Karola Musioła. I Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki został zorganizowany w nowo wbudowanym amfiteatrze 19 czerwca 1963 r. Dla niejednego artysty estradowego wystąpienie na deskach amfiteatru, otworzyło drogę kariery. Należy również zaznaczyć, że powstanie festiwalu rozsławiło nasze miasto w całej Polsce, i jest to nasz produkt marketingowy. Sukcesem również jest fakt, że mimo wielu zawirowań oraz upływu czasu festiwal ma swoich odbiorców w całej Polsce, a także i na świecie. Na pewno festiwal z tak ogromny potencjałem stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem regionu, a miasto Opole to STOLICA POLSKIEJ PIOSENKI.
www.opole.pl, www.ncpp.opole.pl

 IMG_1170.jpegee9451fbe63f5783bc0fb9475995b55b.jpeg7941dd2a1ffa80d81b41df6d4563eec4.jpeg

- Kraina Miodu i mleka na weekend
Weekend na Ziemi Kluczborsko-Oleskiej to kompleksowa oferta spędzenia wolnego czasu umożliwiająca poznanie historii, przyrody i atrakcji tego obszaru. Całoroczny produkt skierowany do odbiorcy, obejmuje 5 tematycznych wycieczek po gminach powiatu kluczborskiego: W zdrowym ciele, eko-duch! Konno przez miodową krainę, Uroki Ziemi Wołczyńskiej, Na spotkanie z historią, Aktywnie na łonie natury oraz 2 z powiatu oleskiego: Królewskimi śladami, Szlakiem drewnianych świątyń i pomników przyrody. W ramach tych wycieczek można m.in. skorzystać z oferty gospodarstw eko- i agroturystycznych, „posmakować” tradycji pszczelarskich sięgających czasów ks. Jana Dzierżona, przenieść się w epokę średniowiecza czy poznać urokliwe rezerwaty krajobrazowe. Każdą z wycieczek organizuje wskazany podmiot.
www.kolot.pl; www.e-kolot.pl


  79d78d2f4b5875a467b1e7da50cbb1bc.jpegd1224d901abe517d76953f2205884297.jpegIMG_1461.jpeg

 

- Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Drum Fest”
Drum Fest to najwyższej klasy festiwal muzyczny prezentujący różnorodne gatunki i style współczesnej, światowej sceny muzycznej - od muzyki klasycznej, etnicznej poprzez jazz, blues oraz różne rodzaje rocka z udziałem światowej sławy muzyków. Na formułę festiwalu składa się szereg koncertów, recitale solowe, warsztaty instrumentalne oraz ogólnopolskie konkursy perkusyjne.Imprezy w ramach festiwalu są prowadzone przez najwybitniejszych muzyków światowej sceny. Adresatami projektu jest młodzież, dorośli, osoby starsze, uczniowie i nauczyciele szkół, a także studenci z regionu Opolskiego, jak i całej Polski. Festiwal odbywa się w prestiżowych miejscach : filharmonie, teatry, domu kultury, sale koncertowe.
www.drumfest.pl

9e153aa152a2cd49c2d0ea201fe0a286.jpega1a678286726d1903b793e970eaa4ad3.jpegd39a1cc728117f1438b7feb6915334b5.jpeg- Międzynarodowy Turniej Rycerski w Byczynie
Międzynarodowy Turniej Rycerski ma za zadanie przybliżyć realia średniowiecza turystom z wielu krajów, a także pokazać realia historyczne "na żywo" Ponieważ średniowiecze kojarzy się z turniejami rycerskimi i tym co się wokoło nich działo ( jarmark średniowieczny, walki, pokazy, występy kuglarzy)dlatego tez skorzystano z tej konwencji. Grupą docelowa są turyści z wielu krajów, każdy turniej gromadzi ich od kilku do nawet 30.000 tys osób.Mając do dyspozycji bogata infrastrukturę, gród rycerski a w nim hotel, karczma, podgrodzie, pola namiotowe i miejsca campingowe, można tą imprezę kierować do znacznej ilości osób naraz. W okolicy jest także miasto Byczyna, jedno z najstarszych w Polsce, z zachowanym murem obronnym, a okolica słynie z drewnianych XVI w kościółków.
www.grod.pl.tl , www.opolskiebractworycerskie.pl.tl

 Gród Rycerski.jpegIMG_1440.jpegIMG_1448.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe