Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Najlepszy produkt turystyczny 2012

- „Lato Kwiatów Otmuchów” 

Jest realizowaną od 1973 roku ponadregionalną, 3-dniową imprezą wystawienniczo- kulturalną promującą region otmuchowski i województwo opolskie, dedykowaną kwiatom. W imprezie tej ponadto prezentowany jest dorobek kulturowy regionu opolskiego oraz  zaprzyjaźnionych regionów.  Do części wystawienniczej imprezy,organizowanej w Zamku Otmuchowskim należy: wystawa kwiatów i roślin ozdobnych, twórczość artystyczna ( malarstwo, rzeźba,fotografia, ceramika, biżuteria artystyczna, minerału i kamienie szlachetne), twórczość ludowa i rzemiosła ( garncarstwo, metaloplastyka, rzeźba, witraże). Część kulturalna imprezy realizowana jest na scenie w rynku otmuchowskim. Różnorodny program estradowy zapewnia rozrywkę szerokiemu kręgowi odbiorców- od najmłodszych ( teatrzyki dla dzieci) przez miłośników folkloru ( zespoły piesni i tańca z Niemiec, Ukrainy, Węgier i Rumunii), zwolenników biesiad i kabaretów, do odbiorców muzyki rozrywkowej. Lato Kwiatów organizowane jest corocznie w pierwszy weekend lipca . Organizatorzy szacuja, że w dniach imprezy do miasta przyjeżdża zwykle około 100 tysiecy turystów.

www.otmuchow.pl

 DSC01903.jpeg

 

- „Oleska róża zaklęta w drewnie z Siedmiu Źródeł pojona”

Jest to inaczej Kościół Św. Anny, zabytek klasy zerowej- najwybitniejszy z drewnianych kościołów Śląska Opolskiego i jedyny tego rodzaju w Polsce. Jego makieta zdobiła światową wystawę sztuki architektonicznej w Nowym Jorku. Kościoł Św. Anny znajduje się w odległości ok. 1,5 km od centrum Olesna, można go zwiedzać indywidualnie jak i grupowo. Odbywają się tu uroczystości religijne z których największą jest odpust ku czci św. Anny, gromadzący kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Polski i z zagranicy, odprawiany zwykle w ostatnich dniach lipca każdego roku. Wokół kościoła usytuowany jest cmentarz wyznaniowy z pochodzącymi z XVII-XIX wieku nagrobkami i neogotycką kaplicą wotywną. Z kolei teren „siedmiu źródeł” został gruntownie przystosowany do obsługi ruchu turystycznego. W sąsiedztwie kapliczki św. Huberta i św.Anny wzniesiono dwie wiaty z ławkami , gdzie można odpocząć lub się posilić. Źródlanej wody można zaczerpnąc bez trudu, dzięki elektrycznej pompie, zainstalowanej w kapliczce.

www.olesno.pl


IMG_1355.jpegIMG_1352.jpeg

 

- Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerskiego „GRÓD”

Główną atrakcją Grodu jest możliwość przeniesienia się w czasie, w celu poznania kultury średniowiecznej „na żywo”. Promowane są zanikające zawody, tj. papiernictwo, garbarstwo, garncarstwo, etc. Obiekt pomaga w spędzeniu wolnego czasu bez udziału „współczesnych dopalaczy” (spa, solarium, etc.), a umożliwia korzystanie z podobnych
i zdrowszych alternatywnych środków używanych w średniowieczu (np. balie szwedzkie).
Atrakcją jest skupienie w obiekcie ok. 50 tematów, od nauki miotania toporem do nauki tańca średniowiecznego oraz pokazy użycia maszyn oblężniczych wykonanych w skali 1:1.
Najważniejszą atrakcją są walki rycerskie (turnieje rycerskie – jedne
z największych w Polsce) bez reżyserii. Ponadto istniej możliwość konsumowania jadła bez konserwantów, wg. starych receptur. W Grodzie znajduje się także Gospoda z 54 miejscami noclegowymi i z jadłem wzorowanym na średniowieczu.
www.grod.tl.pl


BYCZYNA 2.jpegBYCZYNA 1.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe