- Dzika Chata - zintegrowane organizowanie aktywnego wypoczynku w Dolinie Małej Panwi.
Dzika Chata, jako inicjator spływów kajakowych na Małej Panwi, już od osmiu lat dąży do podwyższenia standardów obsługi turystów. W chwili obecnej spływy na rzece stały się nie tyko atrakcją regionalną, ale również ogólnopolską (turyści z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Krakowa). W 2011 roku podjęto decyzję o budowie nowej przystani. W lipcu 2014 roku zainaugurowano jej działaność. Przystań to nowoczesny obiekt o rozbudowanej infrastrukturze: pensjonat, restauracja z możliwością przekształcenia w salę konferencyjną, bar z tarasem oraz duży, starannie zaprojektowany i zagospodarowany teren z przystanią kajakową. W obiekcie do dyspozycji gości pozostaje wypożyczalnia rowerów oraz parking. Obiekt przyjmuje psy. Spływy mają charakter
- Kamienica Czynszowa. Wnętrza mieszczańskie z lat 1890 – 1945.
Idea utworzenia w Opolu muzealnej „czynszówki” narodziła się w chwili, kiedy miasto zaproponowało Muzeum Śląska Opolskiego przejęcie znajdującego się w sąsiedztwie budynku. Uroda tej kamienicy z zachowanymi sanitariatami, ujęciami wody na piętrach, klatką schodową i schodami opolskiego producenta sprawiła, że postanowiono ochronić ten relikt budownictwa miejskiego końca XIX w., aby kolejne pokolenia mogły na tym przykładzie zobaczyć, jak kiedyś mieszkał przeciętny obywatel Opola.
- Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
Muzeum Gazownictwa mieści się w zabytkowych murach gazowni miejskiej, w której w 1977 zakończono produkcje gazu. To jedyny obiekt w Polsce z zachowanym ciągiem produkcyjnym gazu miejskiego. Ponadto muzeum prezentuje historię gazownictwa i urządzeń gazowych z ponad 100 letnią tradycją, pozwalając na czas zwiedzania przenieść się w XIX wiek. Ekspozycje nie posiadają ograniczeń wiekowych. Obiekt jest otwarty przez cały rok
- Odpocznij na Stobrawskim Zielonym Szlaku
Propozycja wypoczynku całorocznego na obszarze LGD Stobrawski Zielony Szlak, główne atrakcje to pobyt w gospodarstwach agroturystycznych oferujących potrawy kuchni regionalnej, spędzenie czasu w miejscach gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: wiejski klimat i styl życia, dziedzictwo kulturowe, bogactwo przyrody, dobry humor i zabawę. Grupa docelowa to Turyści nastawieni na wypoczynek na obszarach przyrodniczych, nad jeziorami, również w ramach agroturystyki, poszukujący ucieczki od masowej turystyki.Oferta w swoich zasobach zawiera m. in. podziwianie przyrody (Stobrawski Park Krajobrazowy), zabytków (Huta Żelaza w Zagwiździu) aktywny wypoczynek -spływy kajakowe – przejażdżki bryczką, jazda konna , ścianka wspinaczkowa, łowienie ryb oraz udział w grze terenowej, zwiedzanie kościołów, bajkowy las dla najmłodszych.
- Wieża Piastowska w Opolu
Wieża Piastowska - pozostałość po nieistniejącym Zamku Piastowskim. Symbol piastowskiego panowania na tych terenach, ale także współcześnie naszego miasta i regionu. Wieża zbudowana została około 1300 roku przez księcia Bolka I opolskiego. Jest ona pięknym przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 2013-14 dokonano gruntownej renowacji Wieży. Dla zwiedzających przygotowano m.in.: multimedialne ekspozycje.Grupa docelowa - turyści z Polski i zagranicy. Infrastruktura turystyczna - zaplecze - kasa, sala do prezentacji filmu oraz toalety. 02.06.2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu - film przygotowany przez Radio Opole - http://www.youtube.com/watch?v=DCNrp8wDmHU. W czerwcu 2014 Wieżę odwiedziły 1564 osoby, w lipcu już 1983 osoby. Lokalizacja Wieży Piastowskiej jako symbolu Opola, w samym centrum miasta, przy innych atrakcjach turystycznych tj. Amfiteatr, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Ogród Zoologiczny. Wprowadzenie technik multimedialnych, wykorzystanie elementów teatru cieni i mappingu 3d - do zwiedzających przemawia sam książę Bolko. Możliwość obejrzenia animowanych panoram miasta z drugiej połowy XIX wieku.