Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

IMPREZY TARGOWE w 2008 r.

1. BRNO - REGIONTOUR - 10-13.01.2008 r.

2. DEZNO - REISENMARKT - 24-26.01.2008 r.

3. HAMBURG - REISEN - 06-10.02.2008 r. 

4. BRUKSELA - SALON DES VACANCES - 07-11.02.2008 r. 

5. SOSNOWIEC - INTOUREX - 14-16.02.2008 r. 

6. PRAGA - HOLIDAYWORLD - 14-17.02.2008 r.

7. MONACHIUM - C-B-R - 14 18.02.2008 r.

8. BERLIN – ITB – 05-09.03.2008 r.

9.WROCŁAW – CZTERY PORY ROKU: WIOSNA, LATO – 28-30.03.2008 r.

10. WARSZAWA – LATO – 18-20.04.2008 r.

11.OPOLE – W STRONĘ SŁOŃCA – 08-10.05.2008 r.

12. WARSZAWA – TT WARSAW – 25-27.09.2008 r.

13. WROCŁAW – CZTERY PORY ROKU: JESIEŃ, ZIMA – 03-05.10.2008 r.

14. POZNAŃ – TOUR SALON – 16-18.10.2008 r.

15. LIPSK – TOURISTIK & CARAVANING – 19-23.11.2008 r.

 

BERLIN – ITB

 

W dniach 05.03. - 09.03.2008 miały miejsce jedne z najważniejszych targów turystycznych - ITB BERLIN. 180.000 gości obejrzało ekspozycje 12.000 wystawców ze 186 krajów. Zgodnie z tradycją targów pierwsze 3 dni przeznaczone były tylko dla przedstawicieli branży turystycznej, a pozostałe 2 dni targów otwarto dla odwiedzających. Udział w targach przynosi coraz większe korzyści dla biur podróży, które odnotowały znaczny wzrost podpisanych kontraktów. Również osoby prywatne, które odwiedziły targi w Berlinie, potwierdzają skorzystanie z ofert biur poznanych podczas ITB BERLIN. Wysoką rangę targów berlińskich podkreśla fakt przyjazdu na nie aż 8.000 dziennikarzy z 90 krajów, a także polityków i przedstawicieli dyplomacji. Opolską Regionalną Organizację Turystyczną reprezentował Prezes OROT Pan Stanisław Rakoczy wraz z Dyrektorem OROT Panem Piotrem Mielcem. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego odwiedziła nas Wicemarszałek Pani Teresa Karol oraz Dyrektor Departamentu Sportu, Kultury i Turystyki Pan Lucjusz Bilik. Wśród odwiedzających nas przedstawicieli dyplomacji znaleźli się m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Katarzyna Sobierajska, Ambasador RP w Berlinie, Dyrektor POIT w Berlinie, przedstawiciele samorządów z naszego kraju. Osoby zainteresowane naszą ekspozycja najczęściej pytały o zamek w Mosznej, o Dinopark w Krasiejowie i o agroturystykę Śląska Opolskiego, ale także o wypoczynek nad jeziorami w okolicach Nysy, Paczkowa i Otmuchowa oraz o wczasy w Głuchołazach. Z uwagi na termin odbywających się targów nasza ekspozycja została wzbogacona o popis sztuki kroszonkarskiej. Dodatkowym atutem przyciągającym do odwiedzin naszego stoiska była obecność na nim Miss Opolszczyzny i finalistki wyborów Miss Polonia Darii Hołodnik, która zachęcała do zwiedzania naszego pięknego regionu.

 

WROCŁAW – CZTERY PORY ROKU: WIOSNA, LATO

 

Już poraz szósty odbyła się w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu prezentacja miast, gmin i regionów turystycznych z Dolnego Śląska. Celem akcji było zaprezentowanie osobom odwiedzającym glaerię (w piątki, soboty i niedzielę galerię odwiedza ok. 90.000 osób) atrakcji turystycznych regionów oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Promocja pod nazwą "Cztery Pory Roku na Dolnym Śląsku - Wiosna, Lato" obejmowała m.in. Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Karkonosze, Ziemię Kłodzką, miasta: Oleśnicę, Jelenią Górę, Kamienną Górę i Krośnicę, uzdrowiska: Duszniki Zdrój, Kudowę Zdrój, Lądek Zdrój, Polanicę Zdrój, a także Stowarzyszenie Wzgórz Trzebnickich i Doliny Byczyny i Stowarzyszenie "Ślężanie-Lokalna Grupa Działania". Ponadto swoje ośrodki reklamowała firma "ELTUR GLOBAL" Sp. z o.o.-"Złoty sen"w Złotnikach Lubańskich. Dzięki współpracy makroregionalnej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna mogła prezentować w Galerii Dominikańskiej atrakcje turystyczne województwa opolskiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się mapy agroturystyczne, tras rowerowych, ale także foldery miasta Nysa, Jeziora Otmuchowskiego, Praszki, Rudnik oraz informacje o Górze Św. Anny. Ponadto klienci galerii odwiedzający nasze stoisko bardzo interesowali się informacjami na temat Dinoparku w Krasiejowie i zamku w Mosznej.

 

WARSZAWA – LATO

 

W dniach 18.04. - 20.04.2008 r. odbyły się XIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2008 w Warszawie. W dwóch salach sportowych warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego można było zapoznać się z ofertą ponad 300 wystawców z kraju i z zagranicy.

Targi miały na celu przedstawienie odwiedzającym pomysłów na spędzanie wolnego czasu nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok. Do aktywnego wypoczynku zachęcały organizacje, miasta i gminy z całej Polski. Ofertę uzupełniały ośrodki Spa, hotel i pensjonaty. Propozycje spędzania wypoczynku poza granicami naszego kraju oferowały m.in. Chorwacja, Austria, Grecja i Słowacja. Osoby odwiedzające stoisko Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i województwa opolskiego (wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego) najczęściej pytały o mapy z zabytkami Opolszczyzny, mapy z trasami rowerowymi, mapy agroturystyczne oraz o bazę noclegową na Opolszczyźnie. Osoby mieszkające w Warszawie pytały o możliwość wyjazdu na zbliżający się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Podczas targów rozdano materiały otrzymane z gminy Turawa, z gminy Rudniki, foldery z Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, informacje o Górze Św. Anny, foldery Dinoparku z Krasiejowa, a także oferty hotelowe z Paczkowa.

 

OPOLE – W STRONĘ SŁOŃCA

 

Już poraz ośmy odbyły się w Opolu Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca". Trzy dni targowe - piątek, sobota i niedziela (w tym Dzień Europy- 9 maja) przyciągnęły na Rynek w Opolu licznych odwiedzających. Wystawcy z kraju i z zagranicy prezentowali największe atrakcje turystyczne swoich regionów. Wśrod wystawców z zagranicy znaleźli się m.in. przedstawiciele Nadrenii palatynatu, Kraju Środkowoczeskiego, Litwy i Węgier. Z Polski prezentowali swoje walory m.in. miasto Ozimek - Dinopark, miasto Prudnik, powiat Kłodzko, miasto Kudowa Zdrój, Dolnośląska Organizacja Turystyczyna, Śląska Organizacja Turystyczna, Opolska Regionalna Organzizacja Turystyczna i miasto Opole. Można było brać udział w wielu konkursach i zabawach, a ciekawy program artystyczny - popisy mażoretek, walki piratów oraz pokaz szermierki stanowiły atrakcyjne dopełnienie targów. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających domek Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej cieszyły się ostatnio wydane mapy tamatyczne przedstawiające największe walory przyrodnicze, kulturowe i turystyczne Śląska Opolskiego oraz przewodnik "Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego". Dzięki wydawnictwu w j.niemieckim mogliśmy przedstawić naszą ofertę także licznym turystom z Niemiec. Ponadto najczęściej pytano o bazę agroturystyczną oraz o ścieżki rowerowe na Opolszczyźnie.

 

WARSZAWA - TT WARSAW

 

W dniach 25.09. -27.09.2008 r. odbyły się już XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW Tour&Travel 2008. Impreza powstaje dzięki współpracy wielu instytucji i organizacji turystycznych, co podnosi jej poziom pod względem merytorycznym. Każdej edycji towarzyszą spotkania baranżowe, prezentacje gości z zagranicy, konferencje, warsztaty i liczne seminaria. Głównym celem targów jest prezentacja polskich walorów turystycznych na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim pokazanie oferty turystycznej z całej Polski i różnych zakątków świata.  Wśród tegorocznych wystawców można było znaleźć narodowe organizacje turystyczne, touroperatorów i agencje turystyczne, ośrodki wypoczynkowe oraz wellness & spa, hotele, pensjonaty, uzdrowiska i sanatoria, przewoźników, portale turystyczne i elektroniczne systemy rezerwacji, izby i stowarzyszenia branży turystycznej, firmy ubezpieczeniowe i wydawnictwa turystyczne. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczny, przy współpracy z Urzędzem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, wystawiała się w pawilonie narodowym, wraz z pozostałymi organizacjami turystycznymi z polskich regionów. W ofercie prezentującej Opolszczyznę znalazły się m.in. wydawnictwa OROT i Urzędu Marszałkowskiego prezentujące najciekawsze miejsca regionu, a w tym przewodnik "Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego" w czterech wersjach językowych. Ponadto oferowaliśmy mapy tematyczne z zabytkami, tradycyjnymi potrawami, ciekawostkami przyrodniczymi oraz mapy rowerowe po województwie. Osoby odwiedzające nasze stoisko najczęściej pytały o zamki i pałace Opolszczyzny i Dinopark w Krasiejowie. Nasze stoisko odwiedzili m.in. Pan Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu i Turystyki, Pani Katarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz  Pani Teresa Karol - Wicemarszałek Województwa Opolskiego. Patronat honorowy nad targami objęli:

·         Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu i Turystyki

·         Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

·         TT Warsaw - biznes bez granic

Targi połączono z obchodami Światowych Dni Turystyki. W ramach tych obchodów, w pierwszym dniu targów zaprezentowano spoty reklamowe kampanii CNN - promocja Polski, jako kraju będącego ważnym punktem na mapie turystycznej świata.

 

WROCŁAW – CZTERY PORY ROKU: JESIEŃ, ZIMA

 

W dniach 03.10. - 05.10.2008 r. w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbyła się już siódma edycja imprezy promocyjnej pod nazwą "Cztery Pory Roku na Dolnym Śląsku - Jesień, Zima". Podczas trzech dni targowych można było zapoznać się z ofertą turystyczną miast, gmin i regionów Dolnego Śląska, ale także podziwiać największe atrakcje Śląska Opolskiego. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, dzięki wieloletniej współpracy z organizatorem - Dolnośląską Organizacją Turystyczną, promowała Opolszczyznę poprzez prezentację swoich wydawnictw - przewodnika "Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego", ale także mapy tematyczne, prezentujące najciekawsze zabytki, miejsca atrakcyjne przyrodniczo oraz ciekawe pod względem kulinarnym punkty naszego regionu. Impreza "Cztery Pory Roku", przy wspólpracy z Polską Organizacją Turystyczną, ma na celu aktywizację turystyczną mieszkańców Dolnego Śląską. Sąsiedztwo naszych regionów, a także bardzo dobra komunikacja sprzyjają wzajemnym odwiedzinom i poznawaniu turystycznemu. Dodatkową atrakcją był bardzo ciekawy program artystyczny. Na specjalnej scenie, podczas całych targów, można było obserwować szereg pokazów artystycznych i kulturalnych. Dla dzieci przewidziano wiele konkursów, animacji i zabaw, m.in. pokazy Centrum Rozwoju Dziecka "Berek", kącik plastyczno-artystyczny, gry edukacyjne i łamigłówki. Dorośli natomiast mogli skosztować specjałów kuchni dolnośląskiej, a także poobserwować pracę lokalnych artystów i kupić produkty regionalne.

 

POZNAŃ – TOUR SALON

 

W dniach 16.10. - 18.10.2008 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w 19 edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. W tegorocznych targach wzięło udział 750 wystawców z 40 krajów, ale także przedstawiciele polskich regionów, organizacji i stowarzyszeń promujących polskie atrakcje turystyczne oraz biura podróży i tour operatorzy. TOUR SALON to największe targi turystyczne w Polsce, podczas których mają miejsce ważne spotkania biznesowe, prezentuje się najnowsze oferty turystyczne oraz największe atrakcje turystyczne. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były dla profesjonalistów z branży, natomiast trzeci dzień był dniem dla szerszej publiczności. Ważną część wystawiennictwa targowego stanowiły specjalne ekspozycje tematyczne: Wyspa Zdrowia z prezentacją oferty uzdrowisk i sanatoria, Turystyka Biznesowa i Extreme. Tegoroczna impreza obejmowała obszar trzech pawilonów targowych o łącznej powierzchni prawie 7.400 mkw. Każda edycja przyciąga również szeroką ofertą konferencji, seminariów oraz imprez towarzyszących. Patronem honorowym targów jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna promowała Śląsk Opolski w ramach Makroregionu Śląsk, na wspólnym stoisku z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Prezentacja Opolszczyzny odbywała się poprzez wydawnictwa: przewodniki "Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego" (w czterech wersjach językowych) oraz "Wędrówki krajoznawcze", mapy tematyczne o zabytkach, kulturze ludowej, łowiectwie, przyrodzie i turystyce wiejskiej, foldery  "Atrakcje turystyczne regionu opolskiego i ołomunieckiego", pocztówki i plakaty najpiękniejszych zakątków naszego regionu, a także informatory z bazą noclegową i gastronomiczną. Ponadto, dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim i lokalnymi stowarzyszeniami, mogliśmy zaprezentować tradycyjne produkty Opolszczyzny, m.in. miody, nalewki, sery i smalec Gospodarstwa pasiecznego Państwa Szafrańskich z Popielowa. Współpraca z Urzędem Miasta Prudnika i Opola zaowocowała wspólnym wystawiennictwem także z partnerami z Chech, a konkretnie z miasta partnerskiego Krnov i Bruntal. Wielkim zainteresowaniem odwiedzających nasz punkt, cieszył się przewodnik, opisujący najciekawsze atrakcje turystyczne regionu. Często zadawano nam pytania dotyczące zamków i pałacy na Opolszczyźnie, a w szczególności pytano o zamek w Mosznej. Wraz z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną Opolszczyznę reprezentowali przedstawiciele Urzędu Miasta Opola, Urzędu Miasta Prudnik oraz biura podróży "KARLIK".

 

LIPSK - TOURISTIK & CARAVANING

 

Międzynarodowe Targi TOURISTIK & CARAVANING to jedne z największych imprez turystycznych w Niemczech. Specjalne tereny targowe, obejmują dzisiaj powierzchnią wystawienniczą ponad 56.000 m2. . Na targach prezentowali swoje oferty wystawcy z ponad 50 państw. Ogółem targi odwiedziło prawie 80.000 osób.Tegoroczna impreza zgormadziła regiony polskie na jednolitym stoisku narodowych. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, wystawiała się w ramach Makroregionu Śląsk razem z reprezentantami Śląska i Dolnego Śląska.

W ramach promocji Opolszczyzny, przedstawiano wydawnictwa OROT w j.niemieckim i j.angielskim. Na naszym stoisku, można było także zapoznać się z ofertą ziemi kluczborskiej, gminy Rudniki, a także skosztować wyrobów lokalnych w postaci słodkości z Brzegu i Nysy, nalewek tradycyjnych z Grodkowa oraz miodów z pasieki z Maciejowa. Odwiedzający pytali najczęściej o możliwości odwiedzenia Góry św. Anny, Kamienia Śląskiego oraz miasta Opola, Brzegu, Nysy, Paczkowa i Kluczborka.

 

 

 

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe