Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Turystyka aktywna

Opolszczyzna to miejsce, w którym można uprawiać wiele form turystyki aktywnej.  Do uprawiania żeglarstwa zachęcają liczne jeziora - Turawskie, Nyskie i Otmuchowskie. Jazdy konnej można nauczyć się przy okazji pobytów w wyspecjalizowanych gospodarstwach agroturystycznych lub też w profesjonalnych klubach jeździeckich. Rowerzyści będą mogli podziwiać piękno krajobrazu jeżdżąc licznymi trasami rowerowymi. Miłośnicy chodzenia po górach mogą zdobyć najwyższy szczyt Opolszczyzny - Kopę Biskupią.Kopa8.jpeg

DOLINA MAŁEJ PANWI.jpegDOLINA MAŁEJ PANWI 2.jpegżagle-turawa.jpeg

W 1995 roku powstał Związek Gmin "DOLNA MAŁA PANEW". Jednym z ważniejszych założeń prac związku była poprawa czystości wód rzeki Mała Panew i Jezior Turawskich.  Związek gmin dba obecnie przede wszytkim o ochronę wód i lasów, czyli największych walorów turystyczno-wypoczynkowych. Nie zapominając o potrzebach turystów w 2001 r. przedstawiciele gmin: Chrząstowice, Dobrodzień, Jemielnica, Kolonowskie, Ozimek, Turawa i Zawadzkie podpisali porozumienie mające na celu oznakowanie i utrzymanie systemu ścieżek rowerowych w dolinie Małej Panwi. Na tej podstawie wytyczono i oznakowano 10 tras rowerowych o łącznej długości 370 km.  

ZDJĘCIE ANNA TOCHJEZIORO NYSKIE.jpeg

Jeziora Nyskie i Otmuchowskie, podobnie jak Jeziora Turawskie, to zbiorniki retencyjne na rzece Nysa Kłodzka. Każde z jezior ma 2 tys. ha. powierzchni, co powoduje, iż są one idealnymi miejscami do uprawiania kajakarstwa i windsurfingu. Niedaleko Jeziora Otmuchowskiego znajduje się unikatowe na skalę krajową siedlisko czapli siwej.

KONIE.jpeg

Turystyka konna na Opolszczyźnie to przede wszystkim najbardziej znany w Polsce klub konny "LEWADA" z Zakrzowa pod Kędzierzynem. Każdego roku w miesiącu sierpniu zjeżdżają tu gwiazdy polskiej sceny na Jeździeckie Mistrzostwa Polski Środowisk Twórczych. Na koniach po pięknych parkach można pojeździć także w Mosznej. Tamtejsza stadnina koni jest jednym z bardziej znanych ośrodków hodowli koni w Polsce i za granicą. Organizowane są tam obozy jazdy konnej oraz kursy. Na miejscu można skorzystać z bazy noclegowej na terenie stadniny. Wychodząc naprzeciw potrzebom turystów coraz więcej gospodarstw agroturystycznych stara się specjalizować w tym kierunku.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe