Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opis regionu

Opolszczyzna położona jest w południowo-zachodniej części Polski, na nizinie Śląskiej. Województwo opolskie liczy ponad milion mieszkańców. Największą rzeką jest Odra, najwyższą górą jest Kopa Biskupia położona 889 m.n.p.m.,a największym skupiskiem leśnym są Bory Stobrawskie. Stolicą regionu jest miasto Opole.

Poprzez położenie geograficzne, a także wydarzenia historyczne, Śląsk Opolski stanowi mieszankę kulturową - polską, czeską i niemiecką. Dzięki temu, życie na Opolszczyźnie jest pełne bogactwa i różnorodności.

Województwo opolskie jest największym skupiskiem zamków, pałacy i dworków w całej Polsce - jest ich prawie 200 . Specjalne szlaki turystyczne takie, jak Szlak Średniowiecznych Polichromii Brzeskich, Szlak Drewnianych Kościółków, czy Szlak Cysterski zachęcają do tematycznego zwiedzania naszego regionu. Miłośnicy turystyki aktywnej mogą cieszyć się jazdą konną np. w stadninie w Mosznej, kajakarstwem na jeziorze w Nysie, żeglarstwem w Turawie, czy windsurfingiem w Otmuchowie. Rowerzyści znajdą ciekawe trasy w Dolinie Małej Panwii.

Opole nocą.jpegPANORAMA OPOLA.jpegOPOLSKA WENECJA.jpegAMFITEATR.jpeg

Stolica regionu - Opole - to także stolica polskiej piosenki. To tu corocznie odbywa się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Melomani natomiast mogą raczyć się słuchaniem muzyki klasycznej podczas koncertów z cyklu "Wieczory lisztowskie" na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Miłośnicy muzyki jazzowej każdej jesieni mogą posłuchać w Filharmonii Opolskiej standardów jazzowych podczas Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego. Opole to też miejsce corocznych Konfrontacji Teatralnych.

Aby poznać tradycje opolskie należy udać się doZDJĘCIE ANNA TOCH Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie przy licznych festynach i zabawach można poznac folklor opolski, czy nauczyć się trudnej sztuki kroszonkarstwa. Natomiast Muzeum Śląska Opolskiego zachęca do zobaczenia tematycznych wystaw poświęconych życiu dawnych mieszkańców Opolszczyzny.

Województwo opolskie to miejsce, gdzie wciąż czekają na turystów nieodkryte zakątki.

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe