Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

RUSZA DRUGA EDYCJA KONKURSU EDEN

3 marca 2010 r. Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła drugą edycję konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne – EDEN. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest TURYSTYCE WODNEJ, dlatego udział w nim mogą wziąć te destynacje, które wykorzystują potencjał obszarów nadwodnych i gdzie rozwój turystyki współgra w sposób zrównoważony z unikalnym charakterem miejsca i potrzebami mieszkańców

EDEN to projekt  promujący  mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które   łączą potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Konkurs ma na celu stworzenie europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych charakteryzujących się szczególnymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy.  

Termin składania wniosków do właściwych Regionalnych Organizacji Turystycznych upływa 30 kwietnia br., natomiast termin ich przekazania do POT upływa 10 maja br.

Prosimy pamiętać, że zgłoszenie jest ważne pod warunkiem, że zostanie przesłane zarówno drogą elektroniczną, jak i pocztową. Jest to już nasza druga edycja konkursu, w związku z czym liczymy na duże zainteresowanie i oczekujemy atrakcyjnych zgłoszeń. Jesteśmy przekonani, że konkurs będzie miał znaczący wpływ na zrównoważony rozwój polskiej turystyki.

Uruchomiona została strona konkursu EDEN – http://www.edenpolska.pl/, promująca zwycięskie i wyróżnione destynacje, ideę konkursu oraz odpowiedzialne wzorce zachowań wśród turystów.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronach http://www.edenpolska.pl/ oraz www.pot.gov.pl/eden.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną tel. (77) 441 25 21 lub bezpośrednio z Departamentem Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej, p. Małgorzatą Barecką:  ,         tel. (22) 536 70 98.

 

PDFRegulamin EDEN.pdf (348,00KB)

DOCKarta zgłoszeniowa EDEN.doc (1,52MB)

PDFInformacje o konkursie EDEN.pdf (543,06KB)

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe