Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

SUKCES OPOLSKIEGO CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

W dniu 23.10. b.r. podczas uroczystości otwarcia Targów Tour Salon w Poznaniu zostały wręczone statuetki Polskiej Organizacji Turystycznej dla laureatów konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej” w 2014 roku. W związku z powyższym jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Opolskie Centrum Informacji Turystycznej zajęło II miejsce w kategorii: 4-gwiazdkowa Informacja Turystyczna.

Przyznanie tak wysokiej nagrody jest potwierdzeniem i jednocześnie docenieniem dotychczasowej ciężkiej pracy jaką włożyła Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w stworzenie oraz funkcjonowanie jedynej w województwie regionalnej informacji turystycznej, działającej od 2010 roku.

Celem konkursu, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną już po raz dziesiąty, jest tworzenie obiektów przyjaznych turystom krajowym, jak i zagranicznym. Są one miejscem pierwszego kontaktu odwiedzającego IT z wybraną przez niego destynacją, dlatego jakość obsługi stanowi tutaj niezwykle istotny element budowania wizerunku miejsc i atrakcji turystycznych.

W konkursie biorą udział wszystkie chętne i certyfikowane placówki informacji turystycznej działające zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Zgłoszone do konkursu placówki IT są oceniane, z uwzględnieniem w szczególności takich elementów, jak: położenie obiektu i jego oznakowanie, wygląd wnętrza, dostępność dla turystów (również niepełnosprawnych), godziny otwarcia, profesjonalizm oraz zaangażowanie zespołu (m.in. znajomość języków obcych), jakość udzielanych informacji, zaopatrzenie w materiały informacyjno-promocyjne (również bezpłatne), inicjatywy własne, a także aktywność na rynku lokalnym.

Oceny zgłoszeń dokonywali znakomici specjaliści z branży turystycznej, którzy w czasie dziesięcioletniej historii konkursu byli świadkami intensywnego rozwoju polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Tak zaszczytna nagroda dla Opolskiego Centrum Informacji Turystycznej jest nie tylko powodem do dumy, ale także czynnikiem motywującym do dalszych działań i starań, aby w przyszłorocznym konkursie powalczyć o pierwsze miejsce.

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe