Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

OPOLSKIE na TARGACH UTAZAS w BUDAPESZCIE!!!

W nawiązaniu do współpracy z Polskim Ośrodkiem Turystycznym w Budapeszcie, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna miała możliwość ponownego zaprezentowania atrakcji turystycznych województwa opolskiego na targach UTAZAS w Budapeszcie.

Tegoroczne targi odbywały się w dniach 27 lutego do 2 marca na terenach Hungexpo w Budapeszcie. Krajem partnerskim targów była Tunezja, natomiast regionem partnerskim był Matyóföld. Podczas czterech dni targowych prezentowały się liczne państwa europejskie – m.in. Słowacja, Włochy, Niemcy, Austria, Słowenia, Chorwacja, jak i dalekie, egzotyczne destynacje – m.in. Australia, Indonezja, czy Uganda. Dużą część wystawców stanowiły liczne miasta i regiony węgierskie, a także organizatorzy turystyki, producenci produktów tradycyjnych i kulinariów, oraz sprzętu turystycznego. Równolegle z targami UTAZAS odbywały się również targi turystyki rowerowej i caravaningu.
Przygotowaniem oraz obsługą stoiska województwa opolskiego, wspólnie z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną, zajęli się przedstawiciele Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Odwiedzającym stoisko Opolszczyzny oferowano materiały prezentujące walory regionu, oraz poszczególnych gmin i miast, materiały promocyjne związane z turystyką wiejską oraz produktami tradycyjnymi, kulinariami i rękodziełem. Obecne były również materiały promocyjne obiektów noclegowych w naszym regionie, a także cieszący się dużym powodzeniem katalog produktów turystycznych. Nasze stoisko odwiedzali ponadto dziennikarze, przedstawiciele polonii węgierskiej, organizatorzy turystyczni, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz liczni potencjalni turyści odwiedzający targi.
Województwo Opolskie gościło na targach UTAZAS na zaproszenie Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Budapeszcie, który był odpowiedzialny za organizację stoiska narodowego Polski. Zainteresowanie Węgrów województwem opolskim zostało zapoczątkowane poprzez organizację w grudniu 2012 roku wizyty studyjnej, a następnie poprzez warsztaty branżowe z udziałem przedstawicieli węgierskiej branży turystycznej w naszym regionie. W wizycie tej, zorganizowanej wspólnie przez OROT i Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Budapeszcie, wzięło udział ok. 50 tour-operatorów oraz dziennikarzy, a jej efektem było nawiązanie współpracy z polską branżą turystyczną oraz liczne materiały medialne na temat regionu w mediach węgierskich. Mamy nadzieję, że tak pozytywnie rozwijająca się współpraca pomiędzy naszym regionem a Węgrami spowoduje ożywienie ruchu turystycznego i przyniesie wymierne, obustronne korzyści.
 

zdjecie 1.jpegzdjecie 5.jpegzdjecie 6.jpegzdjecie 7.jpeg

zdjecie 12.jpegzdjecie 15.jpegzdjecie 16.jpegzdjecie 18.jpeg

zdjecie 19.jpegzdjecie 20.jpeg

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe