Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opolskie na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TourSalon w Poznaniu

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TourSalon, odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najważniejszych turystycznych imprez wystawienniczych w Polsce. Co roku, niezmiennie, wydarzenie przyciąga tłumy wystawców z kilkudziesięciu państw, a także licznych odwiedzających. Tegoroczna edycja targów trwała tylko trzy dni (17-19.10.2013) była krótsza, ale bardzo intensywna.

            Krajem partnerskim była Japonia, nowością na TourSalonie było partnerstwo regionu zagranicznego - Regionu Veneto ze stolicą w Wenecji. Organizatorzy zadbali o to, aby nie zabrakło atrakcji oraz wydarzeń towarzyszących. Targom towarzyszyły liczne konferencje oraz warsztaty. Można było wziąć udział m.in. w XXII już edycji Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Pierwszego dnia targów miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Róża Regionów 2013 na najlepsze wydawnictwo promujące miasta, regiony i produkty turystyczne. Katalog Produktów Turystycznych „VisitOpolskie” zgłoszony do konkursu przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną zajął zaszczytne I miejsce w kategorii profesjonalny folder. Drugiego dnia targów, podczas oficjalnej gali nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski, oraz rozstrzygnięcie trzeciej edycji plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik „National Geographic Traveler”. Spośród 32 nominacji czytelnicy National Geographic Traveler wybrali 7 nowych cudów Polski. Wśród laureatów znalazły się XIV- wieczne polichromie w Małujowicach oraz Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.

            Stoisko województwa opolskiego, zorganizowane przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną przy współpracy z Departamentem Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, wspierali w promocji przedstawiciele JuraParku w Krasiejowie, Stadniny Koni w Mosznej, a także przedstawiciele miasta partnerskiego Opola – czeskiego Bruntala. Bogata oferta turystyczna w postaci folderów, informatorów, map, bazy noclegowej i gastronomicznej województwa opolskiego, zachęcała do odwiedzenia naszego stoiska. Stoisko tradycyjnie cieszyło się dużą popularnością.

1DSC_0633.jpeg 2DSC08752.jpeg 3DSC08824.jpeg 4DSC08826.jpeg

5DSC08843.jpeg 6DSC08844.jpeg 7IMG_1660.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe