Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

OPOLSKIE NA TARGACH W BUDAPESZCIE

W tym roku województwo opolskie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Turystycznych UTAZAS TRAVEL w Budapeszcie. Jest to pokłosie nawiązanej współpracy pomiędzy Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną a Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Budapeszcie.

Tegoroczne targi odwiedziło ponad 42 tysiące osób, a odbywały się one w dniach 28 lutego do 3 marca na terenach Hungexpo w Budapeszcie. Krajem patronackim targów była Słowacja, a swoje bogate stoiska promocyjne miały m.in. takie kraje jak Austria, Rumunia, Bułgaria, Czarnogóra, Serbia, Chorwacja, Turcja, Egipt, Tunezja, Czechy, Cypr, Rosja, a nawet tak egzotyczne jak Brazylia czy Peru. Prezentowały się również liczne miasta i regiony węgierskie, a także organizatorzy turystyki, producenci produktów tradycyjnych i kulinariów, oraz sprzętu turystycznego.
                Prezentacja naszego regionu została przygotowana, oraz była obsługiwana, wspólnie przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Departament Kultury Sportu i Turystyki urzędu marszałkowskiego. Odwiedzającym stoisko Opolskiego oferowano materiały prezentujące walory regionu, oraz poszczególnych gmin i miast, materiały promocyjne związane z turystyką wiejską oraz produktami tradycyjnymi, kulinariami i rękodziełem. Obecne były również materiały promocyjne obiektów noclegowych w naszym regionie, a także cieszący się dużym powodzeniem katalog produktów turystycznych. Furorę, jak podczas każdej imprezy targowej, robiła oferowana do degustacji Śmietankówka Oleska – produkt tradycyjny wytwarzany w Oleskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Właśnie oferta turystyczna związana z turystyką wiejską, aktywną, kulturową zdobywa na Węgrzech najszersze grono odbiorców, a grupy Węgrów co raz częściej na cel swoich turystycznych odkryć biorą właśnie południową Polskę. Województwo opolskie stanowi zatem potencjalny atrakcyjny obszar zwiedzania i pobytu. Stoisko opolskie odwiedzali ponadto dziennikarze, przedstawiciele polonii węgierskiej, organizatorzy turystyczni, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz liczni potencjalni turyści odwiedzający targi.

Województwo Opolskie gościło na targach UTAZAS na zaproszenie Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Budapeszcie, właśnie w związku z zainteresowaniem Węgrów południową częścią Polski. Zainteresowanie to skutecznie zostało rozbudzone m.in. poprzez efekty organizowanej w grudniu 2012 roku wizyty studyjnej i warsztatów branżowych z udziałem Węgrów w naszym regionie. W wizycie tej, zorganizowanej wspólnie przez OROT i Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Budapeszcie, wzięło udział ok. 50 tour-operatorów oraz dziennikarzy, a jej efektem było nawiązanie współpracy z polską branżą turystyczną oraz liczne materiały medialne na temat regionu w mediach węgierskich. Mamy nadzieję, że tak pozytywnie rozwijająca się współpraca pomiędzy naszym regionem a Węgrami spowoduje ożywienie ruchu turystycznego i przyniesie wymierne, obustronne korzyści.

DSC07105.jpeg DSC07121.jpeg DSC07134.jpeg

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe