Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTA I WARSZTATY WĘGIERSKIEJ BRANŻY TURYSTYCZNEJ W OPOLU

 

W dniach 6-8 grudnia na Opolszczyźnie gościła  46-osobowa grupa  węgierskich dziennikarzy i przedstawicieli branży turystycznej. Wizyta została zorganizowana przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną i Polski Ośrodek Informacji Turystycznej  w Budapeszcie. Jej celem było zaprezentowanie potencjału turystycznego naszego regionu, oraz umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych z polską branżą turystyczną podczas wspólnych warsztatów.  

W ciągu trzech dni pobytu w województwie opolskim nasi węgierscy goście zwiedzili Opole, Nysę, Pałac w Mosznej, Kamień Śląski oraz Górę Św. Anny. Szczególnie wrażenie zrobił na nich Pałac w Mosznej, oraz sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Podczas zwiedzania poznali zarówno nasze atrakcje turystyczne, ale także specjały opolskiej gastronomii i wysoką jakość naszej bazy noclegowej. Serwowane Węgrom specjały kuchni śląskiej i polskiej podbiły ich gusta kulinarne bezapelacyjnie.

Najważniejszym punktem programu całej wizyty były piątkowe (7.12.2012 r.) warsztaty branżowe, które odbyły się w Hotelu „Mercure” w Opolu i trwały około 4 godzin. Celem warsztatów było poznanie się obu stron, zaznajomienie z ofertą oraz nawiązanie korzystnych kontaktów biznesowych, które zaprocentują wzrostem ruchu turystycznego na linii Polska – Węgry.
W warsztatach wzięli udział zarówno organizatorzy turystyki, biura podróży, ale także obiekty hotelarskie reprezentują praktycznie całą Polskę. Udział w warsztatach wzięło też kilka firm
z województwa opolskiego, jak np.: B.P. „Nowa Itaka”, B.P. „Alf”, B.P. „Almatur” czy opolskie hotele: „Piast”, „Court”, „Szara Willa”. Warsztaty miały formę tzw. „stolikową”, to znaczy że uczestnicy ze strony węgierskiej podchodzili i nawiązywali kontakty z polskimi przedstawicielami branży, którzy oczekiwali ich przy przypisanych im stanowiskach.

Pomysł warsztatów i całej wizyty studyjnej wyszedł ze strony Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Budapeszcie i był efektem październikowej wizyty kierownictwa Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej za granicą w województwie opolskim. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, tradycyjnie otwarta na wszelkie pomysły, mogące przynieść korzyść promocji naszego regionu i rozwoju branży turystycznej, podjęła ideę organizacji wizyty Węgrów i doprowadziła do jej realizacji. Mamy nadzieję, że wizyta naszych gości przyczyni się do zacieśnienia współpracy pomiędzy branżą turystyczną polską i węgierską, a także przybliży Węgrom atrakcyjność turystyczną Śląska Opolskiego.

 Foto4.jpeg   Foto3.jpeg   Foto2.jpeg   Foto1.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe