Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

NARADA POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ i POLSKICH OŚRODKÓW INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

     W dniach 22-25 października Opolszczyzna gościła uczestników Narady Kierownictwa Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej za granicą. Narada odbyła się w naszym województwie na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

     Obrady odbywały się w Turawie, w gościnnych progach Hotelu Zacisze, ale także w Bastionie Św. Jadwigi w Nysie, gdzie zorganizowano w środę 24 października wyjazdową sesję Narady. Goście oprócz dyskusji o planie promocji Polski czy planach strategicznych na najbliższe lata, dokonali analizy i przeglądu statusu realizacji najważniejszych projektów Polskiej Organizacji Turystycznej. Szczególnie ważne były rozmowy dotyczące planów działalności Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej, którzy przybyli do nas m.in. z Tokio, Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Madrytu, Moskwy czy Rzymu.

W poniedziałek, 22 października, odbyło się ponadto tzw. spotkanie z branżą, podczas którego nasi goście spotkali się z samorządowcami i przedsiębiorcami z branży turystycznej naszego regionu. Podczas spotkania nastąpiła wymiana poglądów na temat kierunków rozwoju i promocji Polskiej i Opolskiej turystyki, ale także nawiązano wiele obiecujących kontaktów.

Uczestnicy Narady mieli również okazję spotkać się z opolskimi samorządowcami, w tym m.in. z Panem Marszałkiem Józefem Sebestą, Panią Wicemarszałek Barbara Kamińską, Wójtem Gminy Turawa Panem Waldemarem Kampą, Panią Wójt Gminy Chrząstowice Heleną Rogacką,  czy Z-cą Burmistrza Nysy Panem Aleksandrem Juszczykiem.

Goście podczas swojego kilkudniowego pobytu w naszym regionie mieli również okazję poznać kilka ciekawych atrakcji turystycznych. Odwiedzili JuraPark Krasiejów, gdzie urzekło ich od niedawna otwarte Oceanarium. W JuraParku odbyły się również warsztaty malowania „Opolskiej Porcelany”, które spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych gości. Odwiedzono również Gród Rycerski pod Byczyną, oraz samą Nysę i jej liczne zabytki. Goście byli pod dużym wrażeniem naszych atrakcji turystycznych, jak i bazy noclegowo-restauracyjnej. W trakcie całej wizyty obsługę autokarową zapewniała, dzięki uprzejmości jej właściciela Pana Ryszarda Wójcika, firma PBP SINDBAD.

Uczestnicy Narady uczestniczyli również w dwóch oficjalnych kolacjach wydanych przez Prezesa OROT Pana Stanisława Rakoczego, oraz przez Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebestę. Była to okazja do wymiany poglądów, spostrzeżeń i opinii na temat sytuacji turystyki w Polsce i naszym regionie.

Uczestnicy Narady jednomyślnie zaliczyli pobyt na Opolszczyźnie do udanych i owocnych. Oprócz bagażu efektów obrad, wywożą z naszego regionu moc miłych doświadczeń, ciekawych informacji i pozytywny obraz regionu, który w ostatnich latach znacząco rozkwitł, w tym m.in. w sferze turystycznej.

foto2.jpeg   foto1.jpeg  foto7.jpeg

foto5.jpeg  foto4.jpeg  foto3.jpeg

foto6.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe