Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

ZAPRASZAMY na BALET - DZIADEK do ORZECHÓW!

Wydarzenie na FB http://www.facebook.com/events/313623585382229/

Reklama w RTO http://www.youtube.com/watch?v=3YxUggVGyJM

 

Opis na stronie NDK http://www.ndk.nysa.pl/pl/art/1559/dziadek-do-orzechow

 

Po raz drugi mamy zaszczyt zaprosić Państwa na występ jednego z najlepszych baletów na świecie – The Russian National Ballet, który od lat zachwyca swoim kunsztem. Siergiej Radchenko i jego tancerze zagoszczą w Nysie 24 listopada i zagrają „Dziadka do orzechów” - balet, który odkrywa przed widzem tajniki niezwykłego świata dziecięcej wyobraźni.

 

Po ubiegłorocznym wielkim sukcesie „Jeziora Łabędziego” tym razem zapraszamy na inne ponadczasowe przedstawienie. 24 listopada 2012 r. o godzinie 17.00 i 20.00 na deskach NDK zobaczymy „Dziadka do orzechów”, jeden z najbardziej znanych baletów. Spektakl ten w sposób szczególny przybliża nam, poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój i fantastykę Świąt Bożego Narodzenia.

 

Mała dziewczynka, Klara, dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki. Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość.

 

Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki. Czekolada – taniec hiszpański, kawa – taniec arabski, herbata – taniec chiński, rosyjski (trepak) oraz walc kwiatów. W końcu jednak Klara budzi się i jak to w bajkach bywa – w ramionach trzyma nie księcia, ale dziadka do orzechów. Balet ten jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni. Muzyka zaś oddaje jej nieprzemijający czar. Jednak jest w tym coś jeszcze. Tej muzyki nie da się opisać tylko słowami.

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe