Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTA GOŚCI Z JAPONII

W dniach 9-10 września Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna gościła w naszym regionie uczestników wizyty studyjnej reprezentujących japońskich tour-operatorów i biura podróży. Goście poznali nasz region i jego potencjał turystyczny. Wizyta odbyła się przy udziale Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Tokio.

Goście z Japonii w ciągu dwóch dni spędzonych na Opolszczyźnie odwiedzili interesujące ich atrakcje turystyczne, oraz zapoznawali się z bazą hotelarsko-gastronomiczną naszego regionu. Zwiedzili m.in. Kamień Śląski, Górę Św. Anny, Moszną, Opole i Brzeg. Wzięli udział m.in. w warsztatach ręcznego zdobienia porcelany w opolskiej Cepelii. Jak się bowiem okazuje opolska porcelana jest hitem, jeśli chodzi o produkty kojarzone z Polską w Japonii.

Spore wrażenie na Japończykach zrobił skalny amfiteatr na Górze Św. Anny – żałowali tylko, że nie odbywają się tutaj żadne koncerty czy imprezy pod gołym niebem. Do gusty gościom przypadł też opolski Skansen, podczas wizyty w którym żywo interesowali się dawnymi rzemiosłami i kulturą ludową Śląska Opolskiego. Podczas wizyty na zamku w Brzegu największe wrażenie zrobiła zaś na nich wystawa czasowa dotycząca lamp naftowych. Również polichromie ścienne kościoła w Małujowicach wzbudziły zachwyt gości z Japonii.  Słoneczna pogoda pozwoliła też gościom poznać uroki samego Opola, które zostały im zaprezentowane podczas spaceru po mieście.

Naszą bazę noclegowo-gastronomiczną również oceniono wysoko. Perspektywa powstania na zamku w Mosznej regionalnego centrum hotelowo-konferencyjnego wzbudziła zachwyt Japończyków, którzy upatrują w tym obiekcie potencjalną destynację odwiedzin grup z Japonii. Goście nocowali zaś w Pałacu LUCJA w Zakrzowie koło Gogolina, który to obiekt jest tegorocznym laureatem nagrody „Modernizacja Roku” w kategorii Hotel. Restauracje zaś, takie jak Pałac Większyce, Alba na Górze Św. Anny (gdzie mogli skosztować opolskich specjałów: kołocza śląskiego i Śmietankówki Oleskiej) czy Venezia w Opolu, w opinii gości z Japonii, pozwalają spokojnie myśleć o obsłudze nawet najbardziej wymagających grup turystów.

Wizyta Japończyków na Śląsku Opolskim była elementem całotygodniowego programu, podczas którego goście poznali, oprócz naszego regionu, Województwo Śląskie i miasto Wrocław. 

Foto4.jpeg         3!.jpeg            Foto2.jpeg

  Foto1.jpeg            

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe