Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

JURAPARK KRASIEJÓW JEDNYM Z 7 CUDÓW FUNDUSZY EUROPEJSKICH

JuraPark Krasiejów został uznany za najlepsze przedsięwzięcie turystyczne współfinansowane z Funduszy Europejskich. Nagrodę w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom” otrzymał w ramach konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Plebiscyt organizuje od 5 lat Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

JuraPark Krasiejów został wybudowany na terenie pokopalnianego wyrobiska, skrywającego największe w Europie cmentarzysko zwierząt triasowych. Ideą jego powstania było stworzenie nowoczesnego obiektu, prezentującego dzieje Ziemi, w szczególności czasy, w których żyły dinozaury. Obecnie JuraPark jest największym parkiem tematycznym w Europie. Od czerwca 2010 r. odwiedziło go już prawie pół miliona turystów.

Na terenie 40 ha znajduje się ok. 250, stworzonych przez paleoartystów, modeli dinozaurów, ustawionych wzdłuż półtorakilometrowej ścieżki edukacyjnej.   Innymi atrakcjami są: Pawilon Paleontologiczny, Multimedialny Tunel Czasu i otwarte w maju Prehistoryczne Oceanarium, które przybliżają zwiedzającym świat sprzed milionów lat.

Jesteśmy bardzo dumni z nagrody – mówi Monika Pękala, kierownik marketingu – JuraPark jest obiektem turystycznym, w którym udało nam się połączyć zabawę z edukacją. Staramy się w interesujący i przystępny sposób prezentować wiedzę, będącą uzupełnieniem lekcji biologii czy geografii. Uczymy przez zabawę i bawimy ucząc.

 Krasiejowski park jest najmłodszym z trzech JuraParków, których właścicielem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Delta.  Każdy z nich znajduje się na trasie Transeuropejskiego Dinoparku – ogólnoeuropejskiego projektu edukacyjnego obejmującego swym zasięgiem sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów.

-------------------

Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich to konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć współfinansowanych z Funduszy Europejskich, które dotyczą rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe