Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

OPOLSKA REGIONALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA NA TARGACH TURYSTYCZNYCH TOURTEC 2012 W JELENIEJ GÓRZE

XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC w Jeleniej Górze odbyły się w dniach 11-12 maja 2012 roku. Wśród około 160 wystawców z Polski, Niemiec Czech, Holandii i Słowacji okazję do zaprezentowania swoich atrakcji turystycznych miała również Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

W tym roku stoisko obsługiwane było wspólnie przez przedstawicieli OROT i JuraParku w Krasiejowie. Prezentacja Opolszczyzny opierała się głównie na mapach tematycznych prezentujących zabytki, zabytki techniki, kulturę ludową, łowiectwo, przyrodę, turystykę wiejską oraz atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego. Wśród materiałów promocyjnych dostępne były również przewodniki po Województwie Opolskim i Kraju Ołomunieckim, mapy regionu, foldery bazy noclegowej i gastronomicznej, oferty schronisk młodzieżowych, foldery z Góry Świętej Anny oraz JuraParku w Krasiejowie.

Odwiedzający pytali o szczegółowe informacje dotyczące turystyki weekendowej, turystyki rowerowej oraz pobytów i atrakcji turystycznych w konkretnych opolskich miejscowościach, min.: Góra Św. Anny, Opole, Nysa, Głuchołazy czy Moszna. Odwiedzający stanowisko Opolszczyzny pytali często o niewielkie miejscowości, z którymi mieli związki rodzinne, zawodowe czy sentymentalne.

Oprócz wydawnictw oferowanych przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną i jej członków bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się park dinozaurów z Krasiejowa. Nie sposób było przejść obok makiety naturalnej wielkości Silesaurusa, ustawionej przy naszym stanowisku, która promowała i popularyzowała  krasiejowskie wykopaliska i wzbudzała sporo emocji wśród dzieci i dorosłych. Turyści indywidualni, głównie rodziny z dziećmi z zainteresowaniem pytali o umiejscowienie i gamę usług JuraParku.

Targom turystycznym towarzyszyły również liczne występy utalentowanych wykonawców- na scenie można było podziwiać min. zespół białoruskiej pieśni ludowej „Kalinka” z Załuk koło Białegostoku, zespół „Karkonosze” z Mysłakowic oraz niemiecką kapelę „Kreuzschuher Kerwasmusik” z Bambergu.

Ponadto dla tegorocznych wystawców na Targach Turystycznych w Jeleniej Górze zaplanowane były przeloty szybowcem nad Kotliną Jeleniogórską.

zespół Kalinka.jpeg Wiola OROT.jpeg Silesaurus.jpeg Jola JuraPark.jpeg

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe