Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

KONFERENCJA nt. TURYSTYKI WODNEJ ORAZ TARGI TURYSTYCZNE w HRADCU KRALOVE

W dniach 15-16 marca 2012 r. w Czechach w miejscowości Hradec Kralove odbyła się konferencja naukowa dot. wykorzystania do celów turystycznych trzech rzek: Odry, Łaby i Dunaju. Konferencja rozpoczęła również projekt poświęcony turystyce wodnej na pograniczu polsko-czeskim. OROT jako przedstawiciel województwa opolskiego i partner organizatora konferencji oraz beneficjenta projektu stowarzyszenia Revitalizace KUKS o.s., wybrała 3 wykładowców do prezentowania Śląska Opolskiego podczas konferencji. Tematami opolskich wykładowców były:

1. Rzeka Odra – jej historia i szanse rozwoju, którą przedstawił Dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla pan Grzegorz Nadolski,

2. Nysa Kłodzka i wykorzystanie jezior do celów turystycznych, który wygłosiła pani Krystyna Dubiel przewodnik i pracownik Nyskiego Domu Kultury w Nysie odpowiedzialna za obsługę turystyów w Punkcie Informacji Turystycznej w Bastionie Świętej Jadwigi.

3. Ostatnia prezentacja dot. Mariny Lasoki – czyli wykorzystania przystani do celów turstycznych, o jej walorach i możliwościach opowiedział właściciel mariny pan Robert Balawender.

Na konferencję przyjechali specjaliści z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Prowadzono bardzo intensywne rozmowy nie tylko na temat wykorzystania rzek do celów turystycznych ale również utworzenia Kanału Odra-Dunaj-Łaba, który usprawnił by również transport rzeczny. Pierwszego dnia konferencji dla uczestników spotkania została zorganizowana wycieczka do miejscowości Les Kralostvi gdzie znajduje się zabytkowa zapora kamienno grawitacyjna na rzece Łabie, której budowa została zakończona w 1920 roku. Po wizycie gości zaproszono na wodniacki wieczór, który zorganizowano w Muzeum Vychodnich Cech w Hradcu Kralove. W kuluarach Muzeum prowadzono rozmowy dotyczące dalszej współpracy pomiędzy Krajem Kralovehradeckim, Województwem Opolskim a Województwem Dolnośląskim.

Drugiego dnia konferencji nastąpiło również otwarcie targów turystyki Infotour, które trwały od 16 do 17 marca. Targi odbyły się w centrum kongresowym Aldis w Hradcu Kralove. Tematem przewodnim targów była również turystyka wodna. OROT wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego promowała nasz region na głównym stoisku organizatora targów - kraju kralovehradeckim, które znajdowało się w centralnej części sali targowej. Bogaty program targów przyciągnął rzesze turystów, którzy byli bardzo zainteresowani województwem opolskim i jego walorami. Dużym powodzeniem cieszyły się w szczególności publikacje takie jak: Atrakcje Turystyczne Śląska Opolskiego, mapy Visitopolskie oraz pozostałe mapy tematyczne o Śląsku Opolskim, Ścieżki Czasu, ulotki z JuraParku, Nyski Ośrodek Rekreacji, czy typowo wodne materiały np. z firmy CanalTrans, Mariny Lasoki jak również spływy kajakowe z Doliny Małej Panwi. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również obiekty noclegowe, poza schroniskami w naszym województwie turyści chętnie sięgali po ulotki np. z Pałacu w Pawłowicach czy Hotelu Weneda w Opolu.
 

DSC05304.jpegDSC05299.jpegDSC05287.jpegDSC05281.jpeg

DSC05169.jpegDSC05098.jpegDSC05080.jpeg

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe