12 maja w Hotelu Piast w Opolu odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi współpracy transgranicznej w obszarze turystyki pomiędzy województwem opolskim a regionem Jeseníky. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz partnerzy z organizacji Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Celem spotkania było doprecyzowanie założeń wspólnych projektów planowanych do realizacji w ramach programu Interreg Czechy–Polska 2021–2027.
Podczas spotkania omówiono i uszczegółowiono zapisy w przygotowywanych wnioskach projektowych, doprecyzowano wspólną wizję rozwoju regionu oraz wskazano działania, które mają realnie wpłynąć na wzmocnienie atrakcyjności turystycznej obszaru pogranicza polsko-czeskiego.
Spotkanie stanowi kolejny etap konsekwentnie rozwijanej współpracy, której celem jest budowanie spójnej i atrakcyjnej oferty turystycznej po obu stronach granicy.
SPOTKANIE Z PARTNERAMI Z JESENÍKY