Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

05.11.2011 r. INAUGURACJA POŁUDNIOWO-ZACHODNIEGO SZLAKU CYSTERSKIEGO - PIKNIK RODZINNY W KRZESZOWIE

Piknik rodzinny w Krzeszowie

Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo - to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Krzeszowie. Impreza, na którą organizatorzy zapraszają okolicznych mieszkańców i turystów, oficjalnie otworzy „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”.

Impreza, która odbędzie się na terenie krzeszowskiego opactwa cysterskiego, to dobry pomysł na aktywny, rodzinny wypoczynek. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy pikniku, przewidują zarówno rozrywki dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Teren imprezy zostanie podzielony na dwie strefy: rycerską i dziecięcą. W pierwszej uczestnicy imprezy przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będą mogli m.in. wziąć udział w turnieju rycerskim, postrzelać z łuku, skosztować rycerskiej strawy czy odwiedzić warsztat płatnerza – średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże sztukę wykonywania rycerskiego uzbrojenia. Średniowieczni wojowie, wyposażeni w miecze, buławy, topory pokażą walki rycerskie, a chętnym zdradzą tajniki sztuki rzemiosła wojskowego i pozwolą przymierzyć swoje zbroje.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to m.in. propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych. Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Całości towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka na żywo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.

Piknik oficjalnie otworzy ponadregionalny szlak turystyczny pn. „Południowo – zachodni Szlak Cysterski”. Projekt jest realizowany w ramach Działania 6.4 „Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Liderem Projektu jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

W programie pikniku inaugurującego Południowo – Zachodni Szlak Cysterski:

- Uroczyste otwarcie Południowo-Zachodniego Szlaku Cysterskiego (godz. 12-12.30)

- Strefa Dziecięca (godz. 11.30–17), wśród atrakcji m.in.: malowanie twarzy, Kącik Malucha, Kącik plastyczny, warsztaty wykonywania biżuterii, konkursy (sztafeta rodzinna, rzut ringiem, wyścigi etc.)

- Strefa Rycerska (godz. 11.30–17), wśród atrakcji m.in.: wioska rycerska, średniowieczna strawa, warsztat płatnerza, pokazy walki rycerskiej, konkursy („Ślepa furia”, strzelanie z łuku, ćwiczenia w rynsztunku, turniej rycerski etc.)

- Muzyka średniowieczna

- Wystawa fotograficzna

- Jarmark produktów regionalnych

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe