Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

DZIEŃ POLSKI W OGRODACH AMBASADY RP W PRADZE

W malowniczych ogrodach Ambasady RP w Pradze odbył się Dzień Polski. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można było poznać bogatą ofertę turystyczną kraju nad Wisłą. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy Czechów oraz mieszkających w Pradze Polaków. Przygotowania do wydarzenia trwały od dłuższego czasu, a promocję prowadzono m.in. w Internecie oraz za pomocą plakatów na stacjach praskiego metra. 

VisitOpolskie w centrum uwagi 
Stoisko Województwa Opolskiego cieszyło się ogromną popularnością. Wśród regionalnych specjałów, które podbiły serca gości, znalazły się m.in. tradycyjne anyżki, certyfikowany Kołacz Śląski, regionalne słodkości z Cukrów Nyskich i Przedsiębiorstwa Wyrobów Cukierniczych ODra z Brzegu. Nie zabrakło oczywiście
 Śmietankówki Oleskie oraz win z opolskich winnic (Rodzinna Winnica Cwielong- Olszewski, Dom Charbielin, Pałacowa Winnica Godyla). 
Goście, licznie odwiedzający nasze stoisko, nie tylko delektowali się smakiem regionalnych specjałów, ale również entuzjastycznie zgłębiali historię i kulturę Województwa Opolskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się materiały przygotowane przez członków OROT w języku czeskim. 

W różnorodności siła 
Ambasador RP w Pradze, Mateusz Gniazdowski, zwrócił uwagę na różnorodność prezentowanych ofert. "Mamy kombinację regionów, które są tutaj tradycyjnie, bo są najbliższe geograficznie: Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Zielona Góra, a także nieco bardziej oddalone: Rzeszowskie lub Tarnowskie. Ta kombinacja to strzał w dziesiątkę" - podkreślił Gniazdoski. 

Przy okazji tak wyjątkowego wydarzenia nie sposób było nie odbyć spotkania z Panem Ambasadorem RP W Czechach. Wspólnie z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, wręczyliśmy Mu kosz pełen niezwykłości - prosto z Opolskiego!

Sukces wydarzenia 
Dzień Polski w Pradze zakończył się sukcesem, a organizatorzy już teraz planują kolejne edycje, mając nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie i udział nowych regionów. 

 

"Realizacja zadania pn. „Promocja walorów turystycznych oraz prezentacja oferty turystycznej województwa opolskiego na międzynarodowych targach turystycznych i imprezach promocyjnych w kraju i zagranicą” jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Opolskiego".

 

Zapraszamy do fotorelacji i obejrzenia spotu promującego Województwa Opolskiego na scenie Dnia Polskiego w Pradze

Fotorelacja 

  

 

Spot promocyjny
 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe