Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

PODSUMOWANIE WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW OROT

Zebranie rozpoczęło się od przywitania, przez pana Stanisława Rakoczego - Prezesa OROT,  wszystkich zgromadzonych. Wśród przemawiających byli także pan Piotr Mielec - Dyrektor OROT oraz pani Barbara Zając - Wójt Gminy Pokój. W wydarzeniu wzięli również udział znamienici goście - pani Małgorzata Wilk-Grzywna - wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz pani Bożena Hasij - Domagała -honorowy członek OROT

Wyjątkowym punktem Zebrania było wręczenie nagród i wyróżnień zasłużonym osobom. W pierwszej kolejności pani Małgorzata Wilk-Grzywna otrzymała niepowtarzalny zegar we wzór opolski. Następnie, przystąpiono do wręczania medali „Za zasługi dla OROT”, które otrzymali: 


- Pan Kordian Kolbiarz (w imieniu Pana Burmistrza medal odebrał pan Paweł Kostrzewa) – urodzony w Kluczborku, ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Opolskim na kierunku politologia. Burmistrz Nysy od 2014 roku. Wcześniej w latach 2003 – 2014 pracował jako dyrektor w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie.  Jako Burmistrz Nysy bardzo mocno postawił na rozwój turystyki w mieście i gminie. W trakcie swojego urzędowania dokonał remontu głównych dróg w śródmieściu miasta, wybudował Halę Nysa, wyremontował kąpielisko miejskie, zagospodarował teren fortu Prusy. Przystąpił również do budowy Centrum Przesiadkowego w Nysie. Za jego kadencji główne zabytki Miasta zostały zrewitalizowane, a Centrum Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi stał się jednym z najlepszych certyfikowanych punktów IT w województwie opolskim. Nysa bardzo rozwinęła także sieć ścieżek rowerowych i rolkowych, stając się jednym w głównych punktów turystyki rowerowej Regionu. 


- Pan Aleksander Kramarz – od 1998 r. właściciel biura turystycznego MEDIUM w Prudniku. Twórca portalu turystycznego mixtravel.pl. 
W latach 90-tych jeszcze jako czeladnik marzył o dalekich podróżach. Swoje marzenie spełnia co roku. Od wielu lat zwiedza świat jako fotograf i zapalony pasjonat podróży. W życiu kieruje się hasłem „Polecam to co dobre i sprawdzone”, dlatego w swoich licznych wpisach na portalach społecznościowych i w życiu prywatnym promuje atrakcje turystyczne województwa opolskiego i portal turystyczny Visitopolskie.pl. Turystyka to nie tylko Jego praca, ale też pasja. Filmy jego autorstwa na kanale Youtube przekroczyły ponad 11 milionów wyświetleń.  Aleksander Kramarz intensywnie promuje województwo opolskie, członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i swój ukochany Prudnik.

 

Korzystając z okazji, członkowie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zostali również odznaczeni zaległymi medalami „Lew Turystyki" za lata 2023 i 2024: 
- Stanisław Rakoczy - za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju turystyki;
- Piotr Mielec -  za wkład w popularyzację walorów turystycznych województwa;
- Hubert Kołodziej - za wkład w popularyzację walorów turystycznych i dziedzictwa kulturowego regionu;
- Jolanta Bandurowska - za wkład w rozwój infrastruktury turystycznej;
- Marek Maleika - za wysoką jakość usług hotelowych i zaangażowanie społeczne;
- Henryk Wawer - za działania mające na celu promocję turystyki i agroturystyki;
- Marcin Nowak - za promocję turystyki górskiej i terenowej;

W dalszej części zebrania omówiono sprawozdanie z działalności OROT za rok 2023 oraz przedstawiono kolejno plan działania i plan finansowy na rok 2024.


Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, uczestnicy udali się na wspólny obiad, po którym nastąpił spacer po parku w Pokoju, prowadzony przez pana Huberta Kołodzieja. Wspólnie spędzony czas stanowił doskonałą okazją do integracji oraz poznania uroków zabytkowego parku.

Zapraszamy do fotorelacji i zapoznania się z materiałem wyemitowanym w TVP 3 Opole.

TVP 3 Opole:
https://youtu.be/KSN-trOrvQk?si=pq5oCCblVCSLTb8Q  

 

Fotogaleria:

 


Zdjęcia wykonane "z lotu ptaka" przez naszego członka - Jakuba Ligęzkę 
 

 
 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe