Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

POTENCJAŁ WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ

Dnia 22.04.2024 r. w Hotelu Praděd Thamm w Zlatych Horach odbyło się wydarzenie zorganizowane przez EURACTIV.cz. Spotkanie miało na celu omówienie wyzwań i korzyści związanych z realizacją programów transgranicznych. Jednym z głównych prelegentów był Piotr Mielec - Dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. 

Wydarzenie pn. „Czesko-polska współpraca transgraniczna: turystyka jako ogniwo łączące” odbyło się w ramach cyklu konferencji regionalnych, których celem jest promowanie debaty w regionie.  Tematem przewodnim spotkania były korzyści płynące z realizacji wspólnych programów dla rozwoju regionów przygranicznych, w tym dobrej współpracy, zwiększenia świadomości w zakresie partnerstwa, a także możliwości i wyzwań stojących przed beneficjentami. 

Wierzymy, że poprzez wykorzystanie turystyki jako elementu łączącego, możemy promować atrakcje turystyczne i podkreślać wspólne dziedzictwo kulturowe. Ponadto, inicjatywy, takie jak ta, mogą przyczynić się do rozwoju dalszej współpracy na terenie regionów przygranicznych, przynosząc korzyści zarówno mieszkańcom jak również szeroko rozumianej branży turystycznej po obu stronach granicy. 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe