Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

RUSZA GŁOSOWANIE NA PERŁY W KORONIE OPOLSZCZYZNY 2011

korona2009_opole.jpeg

4 lipca wystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl i Opolską Regionalną Organizację Turystyczną – od tego roku także pod patronatem POT – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje wybierać będziemy głosami internautów dziesięć regionalnych perełek w kategorii „zabytki techniki”.

Uhonorujemy również miejscowości i atrakcje turystyczne, a także najciekawsze wydarzenie sezonu. Na laureatów czekają perłowe certyfikaty, a na Czytelników – konkurs z nagrodami, m.in. weekend dla dwojga w... (niespodzianka).
 

„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybieraliśmy największe atrakcje turystyczne (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace województwa opolskiego (2010 r.), głosujemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki techniki”. I nie tylko zabytki, bowiem nie brakuje na Opolszczyźnie starych obiektów przemysłowych, które zwykliśmy nazywać zabytkami, nie bacząc na to, czy w świetle prawa są nimi w istocie. Niektóre wciąż produkują, inne – przed laty zamknięte – czekają na ponowne zainteresowanie i lepszą przyszłość, być może w branży turystycznej. Niniejszą akcją chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem wykorzystania industrialnego potencjału ziemi opolskiej, wierząc przy tym, że przedsięwzięcie na miarę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogłoby udać się także u nas.

Ponadto głosy internautów będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także za pomocą SMS-ów .
Głosowanie w portalu naszemiasto.pl trwa od 4 lipca. Głosujemy na stronie: http://opole.naszemiasto.pl/serwisy/opolskie_perly_2011/

W kategorii „zabytki techniki” laureatów będzie dziesięciu, w każdej z trzech pozostałych kategorii zwycięzca może być tylko jeden.
Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce „dodaj komentarz”), również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – docenimy najciekawsze wpisy.
 

Wiemy już, dokąd pojedzie zwycięzca konkursu (z osobą towarzyszącą) na najciekawszą opinię zamieszczoną na stronie plebiscytowej. Na Czytelnika czekają gospodarze Zamku Moszna – Centrum Terapii Nerwic. Gwarantują nocleg i pełne wyżywienie dla dwóch osób.

 logo moszna1.jpeg

Głosujemy, komentujemy i kibicujemy opolskim atrakcjom do 31 sierpnia.

Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011” są: Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna i Polska Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe