Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Za nami kolejna wizyta dla członków Koła Przewodników i Pilotów Wycieczek działającego przy OROT

O tym, że entuzjazm, werwa i żarliwość wymykają się poza ramy czasu mogli się przekonać członkowie Koła Przewodników i Pilotów Wycieczek działającego przy OROT, którzy w sobotę 16 grudnia 2023 r. uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zorganizowanym dla członków Koła.  

Aż 18 osobowa grupa, na swój drugi w tym roku wyjazd, udała się w teren pojazdem Biura Podróży ALMATUR (członka OROT). W pierwszej kolejności zwiedzieliśmy Kościół pw. Św. Jerzego w Prószkowie, gdzie przywitał nas Pan Jerzy. Opowiedział nam niezwykłą historię świątyni i przedstawił równie wyjątkowe losy unikatowej monety o nominale 1/3 dukata.

Następnie, grupą zaopiekował się Pan Joachim, który poprowadził nas śladami historii prószkowskiej starówki i przybliżył dzieje miejscowości.

Kolejno, nasze kroki skierowały się ku Muzeum Kowalstwa w Prószkowie, gdzie czekał na nas Pan Janusz. Wyruszyliśmy w wyjątkową podróż przez dzieje kowalstwa, którą rozpoczęliśmy od czasów, gdy kowal nie należał jeszcze do ginących zawodów – wręcz przeciwnie. Podczas pobytu w kuźni spod dłoni Pana Janusza wyszły wyjątkowe przedmioty, takie jak gwóźdź, pierścień, serce czy nóż. A wszystko to stało się na naszych oczach!

Następnie skierowaliśmy się do Kościoła pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach. Mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych na Opolszczyźnie – chrzcielnicę z misą z X-XI wieku.

Kolejnym przystankiem była opolska Papugarnia, w której mieliśmy okazję wejść na „salę lotów”, by poznać wielobarwne papugi w oszałamiającej liczbie ponad stu sztuk!

Kiedy po przerwie obiadowej w Restauracji Szara Willa w Opolu (należącej do Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj) znaleźliśmy się w Klubowym Muzeum Retro Komputerów, Gier i Demosceny znów nastąpiła podróż w czasie. Od samego progu przywitał nas promienny uśmiech Pana Arkadiusza, który z zaangażowaniem i pasją opowiedział o marzeniu, które udało mu się spełnić. Tym marzeniem jest właśnie to wyjątkowe Muzeum, w którym dzieje się magia – dorośli znów stają się dziećmi i mogą spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Wyjazd studyjny zakończyliśmy patrząc na świat z góry - mowa o wspólnej przejażdżce Młyńskim Kołem na opolskim rynku, gdzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dziękujemy wszystkim za udział w wizycie i już zapraszamy na kolejne!

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe